Bounty (1984)

Jako děcko jsem ten film přehlížel, ale až zpětně ho doceňuju, jak dobře se na něj dívá (každá rekvizita jako pergamen či sklenice s vínem tam má své místo) a skvělá je nejednoznačnost a nečernobílost postav (kterou jsem v dětství taktéž přehlédnul) kdy obě strany jednají správně i zbytečně agresivně, nejde tak fandit vyloženě jedné z nich. Hudba, byť minimalistická, sem dobře pasuje. Hopkins samozřejmě výborný.

Dopisy z fronty (2017)

Co to, sakra, bylo? Simulátor života na vesnici mimo frontu? Nějaký pokus o art? Měl jsem chuť na válečné drama, kde jsem ani nevyžadoval válečné scény a místo toho čumím na to, jak lidi pracují na statku, aniž by to někam posouvalo děj. U nekonečného posezení v kostele za doprovodu hudby ze hry Columns, jsem tušil, že tu něco smrdí a po minutovém záběru na ruce, které jezdily po mechu, jsem to přepnul. Opruz.

Inferno (2016) odpad!

Od prvních minut strašně protivný film. Iritovalo mě tam všechno, hlavně neustálé, otravné Langdonovy představy (může už někdo konečně přijít s nějakým méně obehraným provedením, než ty stupidní klipovité prostřihy?), které byly jak z nějakého laciného After Effects tutoriálu a působily nechtěně směšně (u chlapa uštknutého hadem jsem vybuchl smíchy). Honění se za rébusy a jejich luštění si vycucali z prstu, ta krádež v muzeu, kde si prostě jen tak vezmete věc, mělo být jako co? Vrchol všeho přišel asi ve třičtvrtě filmu s mega twistem k popukání. Pamatujete scénu z filmu Hudson Hawk, kdy se Willisův kamarád zřítí s autem z útesu, auto vybuchne a na konci filmu se objeví kamarád celý začouzený a vysvětlí to slovy, že v autě byly airbagy a hasící přístroj? No tak si podobný šokující zvrat představte i tady, jenže zatímco v Hudson Hawk to byla zcela vědomá prča, zde se u absurdního zvratu film tváří SMRTELNĚ VÁŽNĚ. Navíc, mám silnou alergii na zvraty, které se nezmění z A (původní scéna) na B (zvrat) s tím, že opravdu je scéna A podána s lehkým pomrknutím na B, ale že je scéna A natvrdo natočená jako A. To je největší filmařká ubohost a bezradnost. A jak tu čtu v komentářích, jakým způsobem je filmové finále odkloněné od toho knižního, tak už prostě jenom bliju.

Jurský svět: Zánik říše (2018) odpad!

Dinosaurus zakousne menšího dinosaura: "Teď vítězoslavně zařve", říkám si nahlas - dinosaurus skutečně vítězoslavně zařve. Dinosaurus leze v noci na střechu domu: "Teď zařve na měsíc" - dinosaurus zařve na měsíc. Dinosaurus sežere záporáka:" Teď vítězoslavně zařve" - dinosaurus vítězoslavně zařve. Fakt už to nedávám. Závidím lidem - a teď to vážně není žádná ironie ani posměšek - já upřímně závidím lidem, že si takovou tuctovou sračku dokážou užít, že koukají na vybuchující sopku a utíkající dinosaury a říkají si u toho WOW! Už jsem toho všeho přežraný a mám problém najít blockbuster, který mě aspoň něčím zaujme. Nebo už je to prostě tím, že se nejlepší nápady vyčerpaly? Každopádně hodně lidí píše, že jednička (Svět) byla fajn a tohle už je na houby. Asi jsme viděli jiné filmy, protože jednička je přesně takovýto shit.

Zakleté pírko (2019)

K uzoufání nudná pohádka s uspávacím tempem. Herci se sice nepitvoří, jak je tomu u Trošky zvykem, ale namísto toho přehrávají stylem Trhák pana Bowfingera. Tam Heather Graham hraje přehrávající herečku, která hraje tak, že úplně extrémně gestikuluje tělem a máchá rukama kolem sebe, když volá na Murphyho. Anastasia Chocholatá dělá to samé, když vybíhá z chalupy na pole, že už tam bydlet nebude a že jde svého milého najít. Hned mi to Bowfingera připomnělo. Princ taky nezůstává pozadu - jeho:"Sbohem, Aninkooo" je slušná ochotničina. Pak tu máme častý nešvar pohádek ala "děti jsou hloupé, tak nad scénářem přemýšlet nemusíme" viz vodník stojící na nohou se svázanýma rukama, který prosí Aninku, aby mu pohohla k vodě. Pak se posune kamera a voda je od něj asi metr - to jsem se začal chlámat nahlas. Tak aspoň jedna za vizuál.

MEG: Monstrum z hlubin (2018) odpad!

100x vylouhovaná rutina, která zabaví snad už jen člověka, co žil 40 let někde v jeskyni a spatří svůj první film o vraždícím žralokovi (potažmo jakémkoliv vraždícím monstru). Varovat mě mělo už to, že film nemá začátek. Jistě znáte ty filmové zpřeházené úvody typu Hvězdná pěchota, kdy film začne v plném proudu, vy absolutně nechápete, co se děje a pak se objeví "O tolik a tolik dní dříve" a teprve začíná film od začátku, až se postupně dopracuje až k dané scéně. No tak tady začíná film tím, že na Stathama s posádkou ponorky útočí obří žralok. Pořád jsem čekal, kdy se objeví TEN nápis, ale marně, film prostě jede dál. Uff! Když už se najde nějaký aspoň trochu nadějný záběr, tak ho hned zprasí. Příklad: moře plné lidí a záběr z ptačí perspektivy, jak se k tomu davu koupajících lidí blíží ten obr. Mohl následovat masakrální záběr shora, jak žralok projíždí durch davem a žere je za "pochodu". Ani prd! Záběr skočí zpátky k vodní hladině. Jalové jako kráva. Neuvěřitelná drzost přijít v roce 2018 s takto tuctovým filmem. A samozřejmě dětský rating k takovému žánru je na přesdržku.

Mrakodrap (2018) odpad!

Normálně by mi tenhle zvratek nestál ani za hodnocení (a komentář už vůbec ne), ale ten dav lidí venku sledující většinu počínání hlavního hrdiny na velkých obrazovkách a jásající nad každým jeho úspěchem, to je tak americky trapné, že ten odpad tam letěl z fleku. Rock se mi už pomalu ale jistě začíná zajídat. P.S. Jakto, že když za vámi někdo stojí a mluví na vás, nepoznáte sluchem, že je za vámi?

Bohemian Rhapsody (2018)

Bylo to pěkné, ale čekal jsem trošku detailnější popis vzniku kapely a ne že už po 40ti minutách budou Queen hrát velký koncert. Co mě zklamalo hodně, byla úplná absence čehokoliv, co by se týkalo spolupráce na filmu Highlander!!! Rami Malek je skvělý, ale věřím, že Cohen by byl ještě lepší (podobou určitě - Malek má na Mercuryho moc vykulené oči). A pak mě trošku zklamalo, když jsem se dozvěděl, že v některých věcech se prostě lhalo (viz oznámení nemoci před koncertem), ale fandové si to jistě užili.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Jak vidím, tak nejsem sám, co se těšil na to, že si někdo z téhle degenské soutěže udělá srandu a ono se to bere vážně. O to hůř, že tam figuruje Ferrell, u něj jsem zvyklý na komedie, ve kterých je sice 90% vtipů trapných, zato u těch zbylých 10% brečím smíchy. Tady není nic, místy to působí jako vážné drama a jediná scéna s utrhlým kolem je typově Ferrellovská, bohužel, ke zbytku filmu vůbec nepasuje. Ten zbytek byl totiž o tom, že jsem tam ty vtipy hledal a snažil se pochopit, co z toho, co se na obrazovce odehrává, má být vtipné.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nějak nechápu smysl, podstrčit nám film s rodinou nácka. Co je mi po nich? Kdyby šlo o normální německou rodinu, bydlící poblíž koncentráku, pak by měl konec úplně jinou váhu. Ale takhle jsem se u toho jakože strašně šokujícího finále, po kterém tady uživatelé div ne omdlívali (hahahahahaha) jen škodolibě ušklíbl. Navíc, šlo o Darwina jako vyšitého. Už to tu sice zmínilo hodně lidí, ale nedá mi to, rýpnout si taky: manželka, která neví, že má doma nácka, je špatný vtip a ten koncentrák, do kterého se můžete úplně v klidu prokopat pod plotem, už byl na bázi parodie. Hlavní hrdina nepřesvědčivý. Strašně moc to chtělo útočit na citečky, ale vůbec se to nepovedlo.