Útok na Wall Street (2013)

Jelikož Uwe natočil něco, z čeho kromě brečícího Purcella nestojí vlasy na hlavě, tak budu milosrdný. Když pominu jakousi teráčskou revenge koncovku, tak se jedná o vcelku reálné a soucit vyvolávající drama, kdy divák nemá sebemenší problém vžít se do role hlavního hrdiny. Ne že bych se tady v tomto žánru vyžíval, ale byl jsem překvapený, jak to Bollovi šlape, no o vyloženě nasraném zakončení nechť si udělá obrázek každá sám. V USA tenhle film beztak zakážou! 55%

Nevědomí (2013)

Nevědomí - tak by se dal nazvat můj stav, když jsem zaslepen jarní hororovou sezónou Oblivion přehlédl. Teď toho lituju, jelikož když už jsem se zabýval šedí jako Star Trek: Do temnoty, Ironmanem 3 nebo Pacific Rimem, tak jsem si neměl nechat utéct vizuálem nabušené, čisťounké scifíčko, které nemá trapně povrchní a čitelný příběh. J.Kosinski přidal ke zručné efektové prácičce, kterou jsme mohli ochutnat už v TRONovi, i zajímavý a dotažený scénář, za čož mu patří plný počet ode mě. Ve filmu se najde několik scén, které patří obdarovat pořádným sestřihem, ale jak říká jeden můj kamarád - "Dobrých scifíček není nikdy dost", a já tohle odsuzuju jako jedno z nejlepších za poslední roky. 90%

Uvnitř mé hlavy (2013)

Rozhodně pozoruhodné psychologické drama (možná i mysteriózní thriller, horor však nikolivěk), které stojí především na výkonech stále více o sobě vědět dávající Juno Temple (Jak já se těším na Horns...). Tu pozve sestřenice na dovolenou kdesi na ostrov do Jižního Améru se svými přáteli, no když však tato jediná známá osoba musí odložit svůj příjezd kvůli učení, Alicia (Juno) zjistí, že sestřenčini přátelé rozhodné nejsou její krevní skupina. První náznaky rozporů povahových vlastností zainteresovaných jedinců jsou opravu hutné, speciálně pak v případě výborného Michaela Cery, čímž psychologická podívaná nabírá slušné točky, které si udrží až do samého závěru. Na druhou stranu je přeci jen škoda, že se Silva ve scénáři držel dost při zemi, protože hned od začátku měl film nakročeno k pecce stylu Funny Games. Takhle je to červených 70%.

Frankensteinova armáda (2013)

Stačí se mrknout do galerie a pak na moji profilovku. Dr. Karel SATAN doporučuje vypnout/vyjmout mozek a oslavit malinko osmej květen..Tohle tady dlouho nebylo a počítám, že zase dlouho nebude. Docela mě překvapuje místní smířlivé přijetí, čekal jsme o hodně větší vlnu kontroverze, protože tohle je sousto vyloženě pro fajnšmekry. Podělaní kritici a moralisti nechť s tímto ní čas netratí!

Patrick (1978)

Hodně přesné hodnocení těchto 69%. Sám jsem dospěl ke stejnému číslu, které je v mé stupnici těsně na hranici čtyř hvězd. Kdyby film nebyl tak dlouhý, určitě bych tu jednu přihodil, protože začátek a první polovina jsou velmi dobré s jednou či dvěma skvělými lekačkami, no postupně už divák začíná vyhlížet závěr, který už je dost nemastný neslaný. Film má překvapivě dost slušnou atmosféru, takže kdo by neměl co sjet, tak klidně s chutí do Patricka. 69%

V zajetí démonů (2013)

Ameriku jsme sice neobjevili, ale James Wan ukázal všem záda jako Usian Bolt pár let zpátky. The Conjuring považuju za jeden z nejlepších hororů tohoto subžánru vůbec, který je samozřejmě podepřený standardní duchařinovou páteří, ale je tak nablýskaný a namakaný, že to prostě nelze zhodnotit jako "dyť je to pořád to stejné". Ano, jako hororový fanoušek mám takové filmy rád, takže nemám problém hodnotit za plný počet všechny povedené (haunted) duchařiny, ale James Wan v The Conjuring přidává kromě pro něho standardně zvládnutých hororových prvků také na Insidious navazující a pro mě velmi chutně rozpracované téma "démonologie", tedy lidí (styloví Wilson a Farmiga), kteří mají jistý mastering (viz. Krotitelé duchů) a pomáhají postiženým hauntingem. Pravdou je, že tohle sice dodává divákovi malinký pocit pevnosti kramfleků, který jde proti děsivost zasévajícím prvkům, ale na druhou stranu potom lze očekávat nevyhnutelné vypálení ze všech hlavní, což opravdu dodává tomuto kusu něco navíc, z čeho bylo v kině místy slušné pozdvižení. Propracované, vyspělé, vyvážené, nečitelné (na rozdíl od Sinisteru), gradující, zakončené (na rozdíl od Mamá) a představím-li si v kině diváka žánru neznalého, tak i svěrač povolující. Tohle je letos numero uno. Doporučuju!

Stíny temnoty (2012)

Velmi prapodivný snímek, který je všecko jen ne normální. Jsem si celkem jistý, že tento snímek bude obecenstvo dost rozdělovat, protože při jeho sledování je potřeba hodně otevřít (nebo zavřít) mysl, a to díky velké dávce bizarnosti a neurčitosti co se týče jakéhokoli zaškatulkování. Abych to shrnul, pro horor se absolutně nehodící westernové prostředí, které se dá zhodnotit jako "prach a písek na výpeku", je šplíchnutné jakousi podivnou postapokalypickou dobou s minimem lidí, za to počtem ještě podivnějších vybledlých "nemrtvých" pistolníků se sektářskými a despotickými sklony,...........no néééé, tohle fakt nemá cenu moc rozebírat. Jinak Snipes se v base naučil střílet jak nikdá, takže ješte si závěrem dovolím malinké přirovnání tohoto mimochodem dost krvavého paskvilu - Komando meets Šílený Max meets Tenkrát na západě. Hodnocení stoprocentně spadne, protože je to nelogická haluz, která ke konci i ubíjí zbytečnou a nepoutavou konverzací. 45%

Pár nenormálních aktivit (2013)

No, nestojí to za moc, ale něco vám řeknu - bavil jsem se u tohoto líp než u poloviny dílů PA. Takže asi tak...... 55%

Scary Movie 5 (2013)

Jako všem ostatním dílům dávám 3*, mě to nijak nepohoršuje, naopak - slušně jsem se některým věcem vysmál! Jestli si někdo myslí, že si neprojde všema zainteresovanýma hororama a pak se u tohoto bude bavit, no tak to ať dá "Odpad!" a pospíší si za roh naliskat. 60%

Džuon (2000)

Tak tohle je prvopočátek toho bílýho chlapečka z hůry, kterýmu už pak nikdy nedali pokoj? No na nízkorozpočťák určitě pozoruhodné a po remaku volající, protože zpracování opravdu za nic nestojí. No vzhledem k tomu, že jsem se nikdy z Nenávisti na prdel neposadil, tak zůstávám na průměru, stejně jako u většiny pokračovatelů. V téhle sérii už aby se pomalu jen čert vyznal....65%