Anomalo fortio (1977)

Bývalá Miss USA Deborah Shelton se prsí v řeckém thrilleru s podivnou kriminální zápletkou. Téměř celý příběh se odehrává na nákladní lodi, která pašuje zbraně a munici, do čehož většina posádky není zasvěcena. Ti znalí se pobijí o náklad. Děj je nudný, bez napětí, a nebýt výše zmíněné "herečky", nebylo by se na co dívat.

Charles Bronson (2020) (TV film)

Charles Buchinsky - geniální chlap.  Velký to můj oblíbenec a pěkně zpracovaná vzpomínka na velkého herce. Jedenáctý potomek litevských rodičů se z chudých poměrů vypracoval na jednoho z nejlepších hollywoodských herců.

Palm Swings (2017)

Trochu neskutečná představa o swingers party, které se zúčastní jen samí štíhlí muži a ženy do pětatřiceti let. To se to potom užívá. Jinak je film nudný a lehce předpokládaný konec přichází bez fanfár. Nebo si nějaký divák pomyslí, že to dopadne jinak?

Trapasy II (1971) (TV film)

Určitě se některý z uvedených trapasů stál i Vám, případně nějakému Vašemu známému. Miloš Kopecký, který vlastně je v sérii skečů sám za sebe, prožívá podobné trapasy na vlastní kůži nebo je sleduje. Mně se líbí "seznamka" a Jaroslav Heyduk, který honí splnění plánu za čtvrtletí a obětuje se za kolektiv, a také jak "Milda" balí Zuzku Ondrouchovou, dceru svého spolužáka Dítěte.

Komedie o muži, který si vzal němou (1963) (TV film)

Kdyby soudce Botal jenom tušil, jaký má jeho žena hlasový fond a vyřídilku, tak by určitě o její uzdravení z němoty neusiloval. Okouzlující Jiřina Petrovická jako soudcova žena a Valter Taub při vyhlašování rozsudku pantomimou.

Jak začínali: Dnes vzpomíná Ella Šárková (1971) (TV film)

Zajímavé vyprávění Elly Šárkové, ale více než informace o jejím životě mě zajímaly zážitky s jejím hereckými partnery na divadle a ve filmu. Bohumil Bezouška jako průvodce je bezvadný a bezprostřední, prostředí na letišti není příliš originální a vzpomínky v rámci intimního prostředí (jako u většiny herců tohoto cyklu) by byly vhodnější. Zpěv Elly Šárkové nemusím ani v pamětnických filmech, připadá mi příliš vyumělkovaný, což se potvrdilo i v tomto pořadu. Pro mě zůstane herečka v paměti navždy jako Anita, která potká Leoše Suchařípu na Karlově mostě v Chytilové "Faunovi" a způsobí mu pořádný trapas před jeho mladou partnerkou.

Linda and Abilene (1969)

Erotické drama o incestu zasazené do westernové scenérie koncem devatenáctého století. Sourozenci Tod a Abilene osiří na ranči a postupem času k sobě najdou cestu. Láska trvá bez problémů trvá do chvíle, než Tod navštíví saloon v blízkém městečku a pozná jinou dívku Lindu. Zároveň se Abilene stane terčem sexuálního útoku drsného kovboje Rawhideho. Plusem filmu je nevinná krása (nahota) hlavní představitelky. Není to pornografický film (záhlaví filmu), nýbrž poměrně decentní erotika.

Rallye smrti 4: Anarchie (2018)

A já vůl, při troše dobré vůle, jsem si mohl tenhle zážitek odpustit. Mělo mě varovat nevyvedené třetí volné pokračování a také účast Danny Treja, který se nachomýtne u každého druhého škváru. Takhle jsem strávil u film tři a půl hodiny, protože jsem dvakrát usnul a musel stále přetáčet zpět, abych byl v obraze. Byla to krutá noc.

Joe Cocker: Fire It Up Live (2013) (koncert)

Nádherný zážitek i u televize, co teprve zažít koncert naživo. V devětašedesáti letech utáhnout sám celý koncert, co říci více.

Inventura Písniček pod rentgenem (1976) (pořad)

Konečně na "pamětnickém" programu něco jiného než stále uváděný střední proud a dechovka. Milé překvapení jako dělané pro mě a až na jednu dvě výjimky mé oblíbené kapely a zpěváci.