Joe Cocker: Fire It Up Live (2013) (koncert)

Nádherný zážitek i u televize, co teprve zažít koncert naživo. V devětašedesáti letech utáhnout sám celý koncert, co říci více.

Inventura Písniček pod rentgenem (1976) (pořad)

Konečně na "pamětnickém" programu něco jiného než stále uváděný střední proud a dechovka. Milé překvapení jako dělané pro mě a až na jednu dvě výjimky mé oblíbené kapely a zpěváci.

Bancroftová (2017) (seriál)

Díky zdejším několika recenzím jsem nepřišel o pěkný a napínavý zážitek ze sledování britské minisérie "Bancroft".  Předtočené díly sleduji vždy najednou (do počtu osmi pokračování) a vřele doporučuji zase já tento způsob, samozřejmě pokud máte tuto možnost a někdo vás nerozptyluje. Jsem zvědavý na druhou sérii a už podle náznaků se těším, kdo a jak s Bancroft vyběhne.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Meganewton (2020) (epizoda)

V tomto pokračování si autoři nebrali servítky a ženské vylíčili jako pěkné mrchy. Leoš Noha ve vděčné roli drsného záporáka, který se s tím nepáře (hodilo by se jiné slovo).

Písničky z Manéže Bolka Polívky (2001) (pořad)

Kdo si oblíbil Manéže Boleslava Polívky, bude i spokojen s tímto "výtažkem" hudebních čísel z pořadu. Osobně mám raději Bolkova mluvená "čísla" a dialogy, to je nosný sloup pořadu, ale patří sem samozřejmě i muzikanti a zpěváci. Takže v sestřihu se objeví z českých umělců Ondřej Havelka se stepařským číslem, Arnošt Goldflam a jeho znázornění "Bedny od whisky", Veronika Žilková jako podroušená flétnistka, bratři Tesaříkové z písničkou z muzikálu "Hamlet", Lucie Bílá v "postelové scéně" nebo Zuzana Stivínová z písní "Kabaret".

Les Week-ends maléfiques du Comte Zaroff (1976)

Průměrný horor bez znázorněné hrůzy a napětí, okořeněný trochou erotiky. Objeví se i dvorní herec Jesse Franca Howard Vernon v roli komorníka. Hlavního hrdinu příběhu Borise Zaroffa pronásleduje rodinná minulost. Podléhá halucinacím a jde ve stopách svého otce hraběte Zaroffa: pronásleduje mladé dívky a mučí je v sklepeních svého sídla.

Prášilové (1974) (TV film)

Humor na průměrné úrovni, takové vyprávění dědků v hospodě, kteří si vymýšlejí nebo opakují jen to, co už slyšeli od svých otců. Herecké obsazení dobré, dechovka a písničky už slabší. Vše osvěží výklad Josefa Hlinomaze o jeho obrazu "Oslava vynálezu kyselého zelí".

Slavná alba: Lou Reed - Transformer (2001) (TV film)

Z celého cyklu "Slavná alba" patří "Transformer" Lou Reeda k nejvydařenějším. To si ale každý divák vybere sám podle své obliby žánru hudby.  Povídání o Andy Warholovi a dalších osobách z legendární "Továrny", zajímavé.

Hudba, která ovlivnila Boba Dylana (2008)

Spousta staré country muziky, vyprávění o úplných začátcích této hudby až od sedmnáctého století. Pozdější vzory Boby Dylana, ukázky provedení známých písniček a povídání o tom, jak se vyvíjely.

Z archivu Sherlocka Holmese - Spolek ryšavců (1985) (epizoda)

Jedno z nejlepších pokračování celé série o Sherlocku Holmesovi. Předlohu jsem četl, vyšla před lety ve sbírce autorových detektivních povídek. Díl se líbí i proto, že televizní zpracování nepostrádá nezvykle dost humoru.