Gladiátor (2000)

Ridley Scott má unikátní smysl pro zdravou pompéznost (v tom nejlepším slova smyslu) a Russell Crowe má zas tak obrovský charizma, že z daného spojení prostě nemohl vzniknout špatnej (ani průměrnej) výsledek! Jeden z mála filmů, kde jsem nadšeně hltal každý patetický blábol a rozplýval se nad všemi žánrovými klišé (a že toho tam bylo požehnaně)... I když, ono by to bez toho vlastně asi ani nešlo.

Zlo přichází z hlubin (2005)

A víte, že mě se to líbilo (a to jsem od toho původně nečekal nic) ?! Jednak mám rád tento typ - "underwater" hororů (tím spíš, že jich je jako šafránu), a druhak samotný námět byl rozhodně zajímavý a (překvapivě) i originální. Atmosféra velice slušná, režie i příběh - v rámci svého žánru, rozhodně nadprůměrný a na to že to bylo B-éčko jak vyšitý (a vzhledem k čistě španělské produkci) nebyly ani efekti zas tak zlý! Malý problém vidím v záporácích - ten hlavní nebyl spatný, ale zbytek - každý pes, jiná ves (tu upíři, tu zombící, tu duchové, tu démoni, tu vraždící sliz), prostě bordel - méně je někdy více! A pak to úplné finále (příliš uspěchané a fádní) a obsazení (což byla vážně tragédie)... Kdyby Yuzna nasbíral víc dukátů do prasátka (na pořádný herce) a trochu si pohrál s již zmíněným závěrem, mohla to být parádní pecka!

Scary Movie 4 (2006)

Potenciál byl již dávno vyčerpán... s prvním dílem. A kde nic není, ani smrt nebere. Pár povedených fórků, příjemně dlouhá stopáž, skvělé obsazení, toť vše! Jelikož mám ale slabost pro Davida Zuckera (na klasiky žánru - Airplane! či Naked gun nedám dopustit), rád přimhouřím obě oči. I když, co si budeme povídat - v tandemu s bráchou a Abrahamsem, mu to šlo přeci jen mnohem líp.

Hurikán (2002) odpad!

Prvním velkou "fackou zčistajasna" byla už úvodní scénka, kterou do detailu obšlehli z Posledního akčního hrdiny. A nemluvíme zde jen tak o nějaké obyčejné vykrádačce, štáb si dal opravdu záležet a nevynechal jedinou maličkost - včetně stejných kompozic, záběrů kamer i pozadí. Všichni zúčastnění měli dokonce i stejná auta, stejné oblečení, stejné zbraně, dělali stejné věci a padouši dokonce i umírali stejnou smrtí (nejsem si jist, ale myslím, že bylo použito i pár skutečných záběrů z Last action hero - co na to McTiernan?! Tohle už je na žalobu!)! Jediný rozdíl byl v tom, že v Caddilacu seděl místo Arnieho - Treat Williams a nehrálo nám k tomu Big gun od AC/DC... "Ale co, dobrá recese!" řekl jsem si po tom šíleném úvodu (v domnění, že se celý film ponese v podobném duchu)! Bohužel - jméno Wynorski, objevivší se hned poté v úvodních titulcích, bylo dostatečně silným varovných signálem! O to víc, když celý ansábl doplnil další král Déčkařů - Dudikoff v hlavní (záporné!!!) roli. Nebudu lhát, že jsem to vydržel, ani jsem se o to nesnažil. Pár minut Dudikoffa a Williamsova absolutního (NE)herectví a Wynorskiho (NE)režie by umořilo i zvlášť otrlého filmového masochistu. Kdyby se to alespoň nebralo tak strašně vážně, klidně bych i tu 1-2* přihodil, ale takhle nemůžu jinak (a skutečnost, že jsem z toho vlastně neviděl dohromady víc jak 20minut, je irelevantní)... Rest in Peace!

Divoká jízda (2006)

Když u filmu usíná divák, je to na pováženou! Ale když během natáčení usíná i kameraman s režisérem, pak je něco hodně špatně! Navíc ustřední dvojka Posey/Rudd se hodně nepovedla a ty věčný sexistický narážky nebyly vtipný, ale trapný!... Jedna * - za DeVita, Heather Graham a nečkaně povedenou komediální postavu Keith Davida!

Prvotní strach (1996)

Průměrný thriller (jeden z mnoha) ze soudního prostředí, který povyšují skvělé herecké výkony (zejména Nortona, samozřejmě), na druhou stranu jej však dost stahuje ke dnu až příliš průhledný scénář a zápletka - předvídatelná, jako dny v týdnu... Škoda, že si většina scénáristů stále myslí, že divák je naprostý idiot a vehementně se snaží vše naservirovat až pod nos na stříbrném podnose!

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Dost nevyvážený film: perfektní rozjezd VS. finále znatelně ztrácející dech... hromada skvělých gagů VS. dost trapných (až téměř fekálních) scének... skvělé a správně "společensky nekorektní" dialogy VS. spousta balastu, moralizování a patosu (hlavně v závěru)... Jinak Sandler skvělý jako vždy (navíc s parádním účesem, vousy a libidem), pozadu za ním rozhodně nezůstává ani správně ujetej Turturro, ale stejně jsem se po celou dobu nemohl zbavit dojmu, až nezdravé inspirace Austinem Powersem... Bohužel naprosto otřesný je zde český dabing (jednoznačně doporučuji originál!) a dost sráží celkové vyznění filmu - i spoustu fórků.

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Překvapivě dobrá podívaná! Na film, který je direct-to-TV, si dokonce troufnu říct, že výborné. Mrazivě a syrově - přesto ale nezaujatě a chytře zpracované téma, které je v dnešní době zatraceně aktuální... Jen tak dál!

Apokalypsa (2006)

Tenhle film sem vážně moc nepobral a možná že sem vlastně ani nechtěl. Nejenže to bylo příšerně zdlouhavé a nudné ale ta rádoby-umělecká (leč nenaplněná) snaha, byla patrná z každého políčka. Donnieho Darka sem neviděl a po tomhle ani neuvidím. Fakt nevim, co je na Kellym tak mimořádného?! Jednu * za mé oblíbence - Rocka a Gellarku, druhou za neotřelý vizuál... Toť vše!

Není úniku (1993)

Další kousek, na který se neprávem příliš kydá hnůj - a to převážně jen kvůli přiblblé "presumpci viny". Dosti netypická role Van Damma (nevím proč by si to nemohl vyzkoušet, jako mnozí jeho kolegové), v které obstál se vztyčenou hlavou. Jasně, příběh není kdovíjak originální, ale herci zde překvapivě dobře fungují (zejména ti záporní - Levine a Ackland) a Van Damův "Sam" je takový charakter, že mu prostě palce držet musíte! Mě se to líbilo kdysi a líbí se mi to pořád (což se nedá říct o většině produkce 90kových kick-fight-stars).