Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Tučňáci dostali prostor ve filmu, aby ukázali, co všechno umí. Bohužel toho moc neukázali, a tak výsledek trochu zaostal za mým očekáváním. Chybí více nápadů, které by příběh ozvláštnily. Navíc mi přijde, že se tu z nich stali o něco větší „hlupáci“, než jakými jsou obvykle. Třeba Kowalski tu nepředvedl téměř nic, což je škoda. Nejraději mám tuto čtveřici v seriálu (2008), kde je skvěle doplňuje král Jelimán se svými kumpány. 50 %

Bláznivá střela (1988)

Komedie je můj nejoblíbenější filmový žánr a mezi mé nejoblíbenější patří ty starší, ale tohle tedy opravdu ne. Takhle dobrá komedie nevypadá. Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení pro tuhle stupiditu. Nevím, jak jinak se tohle dílo dá nazvat. V celém filmu se objevily snad čtyři situace k pousmání, ale zastínily je desítky, možná i stovky nezábavných a v mnoha případech trapných vtipů, tedy pokusů o vtip. Raději bych sledoval nějakou moderní, přiměřeně trapnou americkou komedii než na snahu o rekord v počtu vtipů za minutu. Tohle není styl humoru pro mě. Za ty čtyři světlejší okamžiky dávám až příliš lichotivých 15 %.

Vandráci (2018) (seriál)

Vandráci jsou slušná cestovatelská série, která je založena na dvou známých tvářích. Ke zpracování nemám moc co vytknout, vzhledem ke stylu cestování, který zvolili. Sám dobře vím, jak moc práce dá v těchto podmínkách natočit slušné záběry. Divím se, jak se jim všechny věci na natáčení i se vším ostatním na motorky vešly. O motorkách seriál zase tolik není, jde hlavně o představení venkova Jižní Ameriky v jeho skutečné podobě a to podle mě povedlo. 75 %

Rychle a zběsile 7 (2015)

Sedmý film série Rychle a zběsile plynule navazuje na ten předchozí a drží si i stejnou kvalitu. Proto je moje hodnocení prakticky stejné. Znovu tu je dobrá parta herců z „rodiny“, i když se bohužel trochu zmenšila. Na druhou stranu Jason Statham je rozhodně lepší „záporák“ než jeho filmový bratr Luke Evans. Jen je škoda, že Dwayne Johnson tentokrát nedostal tolik prostoru. Neuvěřitelné akční scény, ve kterých auta doslova létají už ani nepřekvapí, ale na nudu si určitě nemůžu stěžovat. 70 %

Rychle a zběsile 6 (2013)

Šestý film sice trochu zaostal za pátým, který se mi z prvních šesti líbil nejvíce, ale i tak to stálo za to. Opět se zde objevuje skvělá parta herců, přehnané akční scény a samozřejmě nechybí nejrůznější parádní auta. Děj dobře zapadá do série a a potitulková scéna propojuje se sérií i Tokijskou jízdu, která do ní dosud nezapadala. Děj samotný mě ale tolik nezaujal jako v předchozích filmech, snad proto, že se příliš točí kolem Letty, kterou nemám moc v oblibě a i „záporák“ Shaw je takový zvláštní. Tuto postavu bych si představoval trochu jinak. 70 %

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pátý film série můžu hodnotit jako zatím nejlepší ve srovnání s předešlými čtyřmi. Série Rychle a zběsile nabírá na obrátkách a tady je toho důkaz. Plno akce, skvělí herci a scény, nad kterými zůstává rozum stát. Ano, je to možná přehnané, ale to vůbec nevadí. Tady jednoduše jde o superakční podívanou, kde se s auty předvádí neskutečné věci. Velkou zásluhu na tom, že se pátý film tak povedl, má The Rock, který je opravdu výrazným oživením. 85 %

Rychlí a zběsilí (2009)

Čtvrtý film Rychle a zběsile vrací populární sérii do těch správných kolejí, když navazuje na první film a následují ho další. Druhý a třetí byly trochu „mimo“, i když ten druhý mám docela rád. Je tu snad všechno, co bych v akčním filmu o autech čekal a navíc potěší právě přesah do dalších filmů série. Paul Walker a Vin Diesel jsou sehraná dvojice a dohromady jim to prostě funguje. 75 %

V zajetí démonů (2013)

V zajetí démonů je opravdu povedený horor. Tajemná atmosféra podpořená tím, že je děj založen na skutečných událostech, je zdrojem napětí téměř po celý film a není ani třeba moc „lekaček“, aby udržoval diváka ve strachu, co přijde. Oproti mnoha jiným hororům mi tento přijde vyspělejší, ať už se jedná o herce, režii, výpravu i příběh. 90 %

Insomnie (2002)

Insomnie zaujme zápletkou, kdy si sám hlavní hrdina není jistý, zda je dobrý nebo špatný. Atmosféra filmu je hodně silná, ponurá. Díky tomu drží diváka napjatého, ale naopak kvůli tomu mě film nedokázal vtáhnout do děje. Al Pacinova ospalost a nezájem se na mě přenesly a bylo mi tak nějak jedno, jak se bude děj vyvíjet. A bohužel musím napsat, že žádný z herců mě svým výkonem příliš nepřesvědčil, přitom u filmu s takovými hereckými jmény a Nolanovou režií bych očekával tu nejvyšší úroveň. V ostatních hodnoceních herci sklízejí veskrze chválu, ve mně ale zanechali pochyby. 65 %

Shaft (2019)

Tenhle film nebere nic příliš vážně, ani sebe, ale vůbec to není na škodu. Děj není nijak zvláštní, zachraňuje ho však právě humorné pojetí filmu. Samuel Jackson si roli drsňáka, který může úplně všechno, evidentně užívá a nebojí se přidat pár hlášek. Ostatní herci jsou spíše průměrní. 70 %