Americký sniper (2014)

Americký sniper by si zasloužil oživení, díky kterému by se odlišil od řady podobných amerických válečných filmů, jenž jsou plné opakujících se vlasteneckých frází (Dělám to pro svou vlast...). „Legenda” byla v bojových scénách vyobrazena myslím až příliš suverénně, což postavě ubralo na věrohodnosti. Vnitřní problémy Chrise Kylea, tedy i způsob jeho myšlení, mi nepřipadají příliš racionální a ani film mě nedonutil s ním soucítit. Jeho psychika ho navíc, dá se říci, stála život. Ve filmu se objevuje několik slušných části, ale jako celek bohužel spadá do průměru.

MOST! (2019) (seriál)

Po prvním díle jsem žasl, že tento seriál natočila a vysílá Česká televize. Bohužel další díly už na něj nenavázaly. V každém se sice objevilo několik zábavných momentů, ale seriál se začal až příliš zaměřovat na osvětu ohledně transsexuality a na začlenění lidí z vyloučených lokalit. I když byl seriál sledovaný a hodně diskutovaný, stejně ve skutečnosti nic nezměnil, a to ani názor většiny lidí, kteří se na něj dívali, natož pak těch, kteří by mohli něco změnit. Tvůrci dle mého názoru neměli tak tlačit na prosazení myšlenky seriálu, ale spíše se držet jeho humorné stránky, aby stál i za opakované zhlédnutí.

Černobyl (2019) (seriál)

Stojí seriál Černobyl za zhlédnutí? Rozhodně ano. Poutavě popisuje skutečnosti, které se při katastrofě a hlavně po ní odehrály. Zachycuje průběh důležitých událostí, změny hlavních postav a nevynechává ani následky nehody v podobě znetvořených těl záchranářů nebo zabíjení všech zvířat v okolí katastrofy. I přesto, že je seriál snad po všech stránkách dobře natočený, herci předvedli poctivé výkony a hodili se do svých rolí, něco mi tam zkrátka chybělo. Myslím, že se dalo vytěžit víc z emocí a domněnek běžných občanů (než jen na příkladu jedné hloupé slečny), alespoň krátce ukázat, co se dělo v ostatních zemích... Seriál se toho sice snaží ukázat hodně, ale pět hodinových dílů zkrátka není dostačující vzhledem k popisované době, kdy řešení následků trvá dlouhé měsíce. Možná je můj názor ovlivněn zdejším vysokým hodnocením i hodnocením všech, s kterými jsem se o seriálu bavil, což ve mě vyvolalo velká očekávání, a proto jsem čekal něco skutečně unikátního, tohle mi však přijde „jen” jako velmi dobře natočený dokument v seriálovém kabátu, jehož síla spočívá ve velkoleposti toho, co se skutečně stalo, než v tom jaký je. Proto dávám 4 hvězdičky. 80 %

Ostrov (2005)

Ostrov mi spíše než jako akční thriller budoucnosti připadá jako romantický film přestrojený do lehkého Sci-Fi. Klony jako životní pojistky boháčů jsou dobrý námět, jenže i když klony nemají mít žádné city, tak tahle skutečnost se nějakým záhadným způsobem zvrtla. Hlavní postavy duševně dospějí během poměrně krátké doby, ve které se děj odehrává, do plnohodnotných lidí. Akční scény jsou dle mého přehnané a ne zcela úspěšně se jimi podaří zpestřit zbytečně dlouhý film. A jako u každého romantického filmu samozřejmě nemůže chybět idylicky šťastný konec. Kdyby byl Ostrov o půl hodiny kratší a vyvaroval by se klišé, které patří do jiného žánru, zanechal by ve mně lepší dojem, takto to vidím tak na 50 procent.

Šéfové na zabití (2011)

Přesně takhle si představuji klasickou americkou komedii. Rozhodně nenadchne nápaditostí, i když námět docela zajímavý je. Je to ten typ filmu, u kterého nemusíte absolutně o ničem přemýšlet a u několika situací se i pobavíte. Velkým plusem tohoto filmu je herecké obsazení, snad všichni se podle mě do svých rolí dokonale hodí. Pokud od Šéfů na zabití nečekáte, že se budete smát od začátku až do konce a nevadí vám naivita amerických komedií, určitě si u filmu příjemně odpočinete.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nečekal bych, že se mi tento film může líbit, protože podobné hry jako OASIS mě nikdy nebavily. I přesto, že se většina děje odehrává právě ve virtuálním online světě, je film díky neotřelému námětu a umnému spojení s reálným světem, kde se mocní obchodníci snaží stále zvyšovat své zisky na úkor živořících a snadno ovlivnitelných lidí, kteří si neúspěchy svého skutečného života chtějí kompenzovat ve virtuálním světě, vcelku chytlavý a napínavý. Doufám, že za pár desítek let skutečně nenastane doba, ve které se odehrává děj filmu, u mnohých je však podobný styl života bohužel již dnes téměř realitou.