• Fantasy

Fakjů pane učiteli (2013)

Dost bláznivá s ne moc známými herci, kteří ve filmu odvedli skvělou práci. Mně osobně se moc nelíbila a nebavila mě herečka Karoline Herfurth, která hrála Lisu Schnabelstedtovou a i když to hodně fanoušku filmu naštvalo, tak já jsem byl spíše rád, že v druhém díle skoro nebyla a že ve trojce už absolutně zmizela. Příběh byl dobrý a celkově mě film bavil. Fakjů pane učiteli bych nakonec dávám pěkných 75%.

Strážci Galaxie (2014)

Super příběh. Marvelu se povedlo zdánlivě nemožná věc. Sloučili hodně rozdílných a zdánlivě neslučitelných postav, které mají jiné charakteristické rysy. Hodně mě bavil Chris Pratt jako Star-lord a hodně ho respektuji za to, jak skvěle postavu zahrál. Další koho vážně respektuji je Dwayna Johnsona, který se nezbláznil z dabování Groota, když musel stále dokola říkat já jsem Groot a nezbláznil se z toho. Celkově je tohle jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek a dávám jim krásných 89%.

Thor: Ragnarok (2017)

Jedna z nejlepších Marvelovek. Příběh je skvělý a i kostýmy se jim dost povedly. Chris Hemsworth a Tom Hiddleston mají smolu skvělou symbiózu a Mark Ruffalo tomu dodává třešničku, ale jsem asi jeden z mála, kterého moc nebavila Cate Blanchett, která hrála Helu. Nevím, jestli je to výběrem herečky, která mě zas tolik neohromila, nebo tím, že to byla dost nudná a nezajímavá postava, která mě osobně moc nezaujala. Celkově děj byl skvělý a film si ode mě vysloužil krásných 90%.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

HP je skvělá série a tohle je jeden z nejlepších dílů. Na rozdíl od dalších dílu je v Kamenu mudrců zatím taková ta pěkná pohádková atmosféra, která se bude líbit jak dospělým, tak i dětem. Film je natočený podle stejnojmenné knihy a děj je dost podobný, avšak ne stejný. Pro vysvětlení určitých částí, které ve filmu byly chybné, či tam nebyli vůbec, bych doporučil přečíst knihu. I přes nějaké chyby ve filmu bych dal minimálně 90% a za mě je to nejlepší film z celé série HP.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Když jsem si pustil první díl, tak mě to tak vtáhlo do děje, že jsem to brzy celé dokoukal, ale k poslední sérii můžu napsat pouze 1 slovo a to je PROČ? celý seriál byl úžasný a vážně jsem ho miloval, ale proč to musela poslední série tak pomrvit? I přes to, jak mi to poslední série zkazila, tak jsem si celý seriál vážně užil a nelituji toho, že jsem u GoT strávil tolik času. Každému bych ten seriál doporučil shlédnout, protože vás to bude vážně bavit. I přes to, že poslední série by si nezasloužila ani 40%, tak celkově bych GoT dal 85%.

Brickleberry (2012) (seriál)

Brickleberry miluji. Zamilujete si ho taky, když zbožňujete nekorektní humor, který je někdy až přes čáru. Bohužel takových seriálů je čím dál méně a v této přehnaně tolerantní době, když už nemůžete skoro nic říct, už se takové seriály zakazují a nebudou se dále vyrábět. Hodnocení bych dal 90%.

Arcane (2021) (seriál)

Na to, jak to každý chválil a vynášel až do nebes, tak jsem od toho čekal víc. Animace je sice skvělá, ale seriál byl dost nudný. Možná, kdyby to každý tak nechválil, tak bych na to neměl tak vysoké očekávali a více by mě to bavilo, ale takhle si to víc, než 60% nezaslouží.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Pořád sám o sobě není nějak špatný, ale v porovnání s verzemi z jiných států strašný. Tahle verze dost připomíná nějakou dovolenou. Hned na začátku dostali rýží a po ránu tam pijí čajíček, co to má být? Další kravina byla odměna ve stylu pizzy. V jiných verzích tam spali na kamenech a žrali krysy a oni tady mají takové pohodlí a to má být nejtvrdší show v Československu? Další věc, co mě strašně štve je zbytečné natahování doby. Kdo přežije vždy trval 60 minut a tady to natahují až na 120. Další věc je, když má být nějaká napínavá část. To, že tam dají rádoby dramatickou hudbu vytvoří na prvních pár sekund něco napodobující napínavou část, ale když to trvá už minutu je spíše dost nudné a otravné. V třetím dílu debata před hlasováním o vypadnutí spíš připomínala politickou poradu, která už po chvíli začala otravovat. Další věc co nechápu, tak proč například Veronika a Chili, což jsem vážně nezajímavé postavy dostávají miliardu prostoru, ale taková Xénie, tam není skoro vůbec vidět. Proč nedají všem stejně prostoru? Poslední věc co bych vytkl je zvuk, který je vážně strašný. Vážně nechápu, proč do hry přidávali duel. To úplně ničí kmenovou radu. Proč, když si polovina kmenu myslí, že má někdo vypadnout, tak ten člověk jde do duelu, do kterého si může člověk s imunitou vybrat koho chce, i když ten člověk nedostane žádný hlas? Jediné za co je chválím je dobrý výkon moderátora. Novotný je snad jediný, který v tom pořadu za něco stojí. Do příští sezóny bych do nich poradil: zrušit duel, zkraťte díly na polovinu, dávejte všem stejný prostor, vylepšete zvuk, udělejte soutěž více drsnější a ne, jako kdyby tam byli na dovolené, hlavně si udržte moderátora. České verzi bych dal tak maximálně 20%.

Pokémon navždy (2001)

Pokémon filmy nikdy za moc nestály a tohle není výjimka. Tento film jsem si pustil znovu po 10 letech a musím říct, že se divím, že se mi to někdy líbilo. Animace je vážně otřesná a ten děravý příběh ještě horší, ale nebudu ho popisovat, kdyby jste si ho nakonec chtěli pustit sami. Můžu vám na 100% říct, že dospělým se to moc líbit nebude a nebude vás to bavit, ale vaše děti to budou zaručeně milovat. Jenom za to, že je to pro mě nostalgie, tak dávám 50%, ale spíše, než si pustit tento film, bych doporučil pustit si seriál.