Waldo (2021)

Lepší než to na první pohled vypadá, když začnou ty "zelený kecy". Pak to dostane šmrnc staré Chandlerovské školy, kdy se to motá a kde co nesouvisí s něčím, potom tu máme to "mee to", jak ty krávy šoustaj kde jaká s kde jakým (a pak kvičej pak do médií, že byly zneužívané), vrah se ukrývá mazaně, ale výběr detektiva evokujke Zelené peklo s Travoltou a máme tu nápovědu. Femme fatale je lehce okoukaná, ale nešť. 65%

Londýnský gangster (2010)

Prvotřídní muzika v celém filmu, to byl zážitek. Vražedná buzna- dnes by to cenzura zakázala, aby se někdo neurazil a nešel čůrat na Churchilla. Platí zásada: Velkorysost si dopřávej krytý. Jednou vrah - vždycky vrah. Farrell by výborný, na Knightley byl pohled ošklivý - začínala - dnes se ty "úpravy" projevují v lepší vizáži. Mělo to spád, bylo to otřesně cynické a drogy jsou opravdu morem světa. David Thewlis udělal z minirole skvělou postavu, takže 70%

Silverado (1985)

Výborný film, který ve své době nenašel publikum. Jistě, některé postavy jsou přehnané (Costner), jiné s chybějícím charakterem (Kline), který se ale nakonec objeví a píseň scénáře je stará jak western starý je: Boj dobra a zla, zvláště když zlo má peníze í zákon na své straně. Něco se od té doby moc změnilo? Ano, ale jen tehdy, když se lidé dají do boje zlo porazit. Proto takové filmy jsou stále dobré. 75% jke zasloužených a ty záběry krajiny byla pastva pro oči.

Banda (2019) (seriál)

Druhá série se začala trochu vléct, ale rozhodně si tu užije každý, protože tenhle seriál se trefuje do všeho, co v USA smrdí blbostí, pozérstvím, hamižností a supermanovskou mánií přiblbečků. Ten soundtrack vybíraný ze 60 - 90 byl zajímavý, kamera svižná, násilí dostatečně odporné, ukázka přiblblých davů zmasírovaných idiotskými reklamami skvělá, Urban šel, Quaid byl dobroser až k nevydržení, Starr předvedl svůj životní výkon, ženské role spadly spíše do průměru, ale sérii nekazily. Není nic, do čeho by tahle série nekopla, není žádné "hodnota", kterou by jako kánon nezpochybnila, není nic lepšího než připomenout idioty nácky, protože dnešní s jinou barvou pleti v USA lezou ze všech koutů, nebylo chvíle, kdy to něco, něco a nebo cosi od tvůrců neschytali (Seth Rogen byl z toho cítit všude). Čekáme ne třetí sérii, uvidíme, zda udrží laťku. 95%

Královské zacházení (2022) odpad!

Princ ušel, ostatní bylo doslova děsivé. ONA byl otřes herecky, otřes sympatiemi a opravdu ale opravdu nehezká herečka. Hudba rvala uši a pištění českého dabingu byla úrovni 4-5 let. Porteré = plesnivci, poddaní = subjekty, chyběly už jen vulgarity...primitivismus ve filmu =odpad

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Jednička výborná, dvojka držela standard, trojka šla a čtyřka udržela úroveň. Námět opět vtipný provedení perfektní, hudba výborná a po dlouhé době skvělý dabing. Nenudí, pobaví a pohladí na duši. 80%

Nerve: Hra o život (2016)

Příjemné překvapení, svižná kamera, napínavý děj a finále také stálo za to. Kritika idiotů na soc. sítích je jasná, kdo si z toho vezme poučení netuším. Škoda, že podobné není natočeno o politických machinacích. Hudba své doby skvělá, E.Roberts zářila - v tom spodním prádle dvakrát - MGK je prostě týpek k nepřehlédnutí. 70%

Hawkeye (2021) (seriál)

Váhal jsem mezi 30 a 40%. "Vymazelný" seriál, jak napsal jeden ofiko kritik? Co tam kdo v té nudě a šedi vymazlil? Akční děj s panoptikem červených tepláků asi pobaví chlapce do 10 let a dál? Hudba nuda (části mi připadaly ukradené ze Star treku). Zápletka banální. Farmiga úděsná, Renner po chlastačce a Steinfeld přehrávající póly od tvrdˇáka k puberťačce. Mě je úplně fuk, zda se to drží nějakého komiksu, ale byl jsem rád za poslední díl a nikdy znovu. Tohle bylo laciné a kdo psal ty dialogy, tak ať se odstěhuje nějam na pól. Zkuste si je sami reálně přeříkat, aby vám došlo, co je to bláboly.

Země nomádů (2020)

Oceňuji každého, kdo poznal voliče Donalda Trumpa i to, co dnes představuje globalismu, když v Číně hledají lidi i na obyčejnou práci a v USA neseženete pro obyčejné lidi nikde nic. Myslíte, že český socialismus měl tyhle nomády? Nikoliv, taková bída v tom "bídném režimu" tu nebyla. A v nejbohatší zemi je? Přeci o tom tento film je, a herci a lokace se do toho jen doplňují. Protože tu není, co hrát, tu se ukazuje, tu není co řešit, protože je to neřešitelné, tady můžete se jen dívat na lidi, osoby a místa a přemýšlet, proč je to tak. Proto to sbíralo Oscary, protože Amíci to pochopili, ale v Evropě to těžko někdo bude chápat a cenit. Zázrak, že je to tu v červených číslech. Zázrak, že se na to sehnali peníze, aby se tahle obžaloba globalismu natočila. Režírovala čínská emigrantka? Aby ne, ta asi nejvíce tuší, jak moc jsou současné USA na tom špatně.Film byl výborný 80%.

Jaká je cena života (2020)

Debata je čistě filmová a přiblble americká. Náš Nejvyšší soud ČR dávno stanovil hodnoty zranění a smrti a tato „filmová“ debata by vůbec nevznikla. Navíc ta „zlá vláda“ nacpala pro 3000 mrtvých a dále nemocných 7,5 miliardy dolarů a to by si Češi mohli jenom pískat. Film to kritizuje a my Češi jenom zíráme. Nejlepší je ten „hrdinný hasič“ žijící dvojím životerm a jeho bratr. Divák nabude pocitu, že mezi teroristy a jím moc velkého rozdílu není. Nejtrapnější jsou herci hrající postavy právníků (herci dobří, role idiotsky napsané) jako kdyby to byli napůl blbečkové a napůl amatéři až jeden na ten výkon zírá, že tihle právníci měli být „ti nejlepší“. A tzv. „celá ekonomika“ by se zhroucením dvou aerolinek nezhroutila. To se ve filmu vyhrotilo doslova trapně. Ostatně srovnejme s pádem Lehmann Brothers a krizemi automobilek. To bylo daleko vážnější. Ukázka „spodních 100 miliónů“, co je to za zoufalce byla našincům podobná. Nic nikdo neví a netuší a „někdo“ má „něco zařídit. Potud dobrá kritika nevědění a podprůměrnosti. Jenomže… i tihle lidé jsou potřební a zaslouží si pomoc, když přijde taková teroristický útok a je tolik obětí. Ano USA to stálo necelých 10 miliard, ale v jejich rozpočtu to nebyla díra, jenom snaha to politicky zvládnout. Uměl by někdo vymyslet něco lepšího? Film se snažil tyhle otázky nastínit, na některé i najít odpovědi, ale celkově to bylo až moc osobní, až moc uplakané, až moc pomalé až moc dobroserověsociální. Poněkud chyběl viník a ten se ve filmu ani nezmínil. Ti lidé vnímali jako viníka vládu.. ta ale domy nezbořila, letadla neřídila a nejásal nad smrtí Američanů. To pokládám za velkou chybu filmu. Neumět poznat zlo a nepřítele je malér. A na filmem ukázané hodné právníky nevěřím ani miliontinu vteřiny. 50%