Carmina Burana (1975) (TV film)

Tak hudba je nádherná, musím se přiznat, že jsem si Carminu zazpíval v pražském Rudolfinu a opravdu jsem si to užil. Oproti tomu je tento film nuda. Ale jinak to celkem ujde.

Doma 2006 (2006) (koncert)

Skvělý písničkář se svými nestárnoucími i novějšími hity ve vyprodané ostravské hale. No prostě super koncert a atmosféra, která dokáže strhnout i u televize.

Útěk do divočiny (2007)

Výborný film, který mě dokázal vtáhnout, přestože jsem vždy nerozuměl hlavní postavě. Můžou za to hlavně vynikající písně Eddiho Veddera, díky kterým jsem se vlastně k filmu dostal, také samotný příběh, který je podle skutečné události a v neposlední řadě dobře hrající Emile Hirsch, který se podle mého dokonale zžil se svojí postavou. Z mnoha lidí se kterými se Christopher poznal se mi nejvíce líbilo setkání s 16letou holčinou, které bylo "skrytě" dost romantické.

Prehistorický park (2006) (seriál)

Tak pokus stvořit dokumentární Jurský park se opravdu nepovedl. Nápad s cestováním v čase mě nezaujal, Nigel Marven není příliš sympatický a celkově mě i přes nespornou snahu všech zúčastněných, aby to vypadalo opravdově, seriál nenadchl a prostě jsem tomu nevěřil. Tím pádem mě dost otravovaly herecké části dokumentu, kdy lidé sledují dinosaury, kteří tam nejsou a baví se o nich jak jsou krásní atd. Jednoduše původní Putování s dinosaury a pravěkými zvířaty byla bomba a další pokusy BBC (hlavně s Nigelem) jsou už poměrně nepovedené. Jde totiž o to, že v původním Putování nebyli lidé v té době a tím pádem to byl prostě přídopisný dokument a ne sci-fi.

Tahle země není pro starý (2007)

První hodina mě strašně zaujala a líbil se mi souboj mezi hlavními dvěma postavami. Zbytek už tak zajímavý nebyl, zaprvé jsem přesně nepochopil postavu Woodyho Harrelsona (ale to je nejspíš moje chyba), zadruhé mě zamrzela smrt Joshe Brolina a ještě k tomu ho nezabil vyšinutý Javier Bardem, ale náká partička mexikánů. A také jsem doufal, že Tommy Lee Jones se více zapojí do onoho souboje hlavních postav a ty jeho řeči na konci mě úplně minuly a konec mě celkově zklamal. Škoda, ale rozjeté to bylo skvěle. Jinak oscar za adaptovaný scénář mi nepřišel moc oprávněný.

Casablanca (1942)

Při francouzské hymně v hospodě mě příjemně zamrazilo v zádech a konečně jsem měl pocit, že film je o boji proti fašistům. Do té doby se nic převratného neudálo a vlastně ani potom ne. Přesto na mě Casablanca udělala celkem dobrý dojem a závěr mě pobavil. Jinak ale nic převratného a nechápu co je na tom v Hollywoodu kultovního.

King Kong (1933)

Naprosto dokonalý film, který překvapivě funguje i po 70 letech. Protože jsem viděl nepovedenou verzi z roku 76 i mnohem více povedený remake od Petera Jacksona dříve, mohl jsem porovnávat. A vítěz je i přes dnes zastaralé, avšak ve své době revoluční triky jasný. Jenom jsem trošku doufal, že Ann Darrow konečně přestane řvát a uvědomí si, že ji kong nechce ublížit. V tomto ohledu se mi líbil více film z roku 2005, kde byl kong více lidský a nebyla to taková bestie, která schválně ničila New York a zabíjela lidi. Jinak ovšem geniální film, který má kouzlo přetrvávající do dnešních dnů.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Musím souhlasit s uživatelem Radek 99, protože mě to taky přijde vtipné a zábavné. Rád se podívám, když náhodně seriál zastihnu v televizi, a určitě je to lepší než většina pořadů o vaření. Líbí se mi bezprostřednost obou hlavních protagonistů, kteří vtipkují a jsou vysmátí a to mě baví. Například proto jsou oblíbenější Rady ptáka loskutáka, než suchý a nudný Přemek Podlaha se svým kozlíkem šikulou.

Juno (2007)

Viděl bych to spíš jako komedii než jako drama, i když zápletka není zrovna k smíchu. Skvělá, přirozená Ellen Page, která "udělala" tento film (což ale asi bylo v plánu), celkem povedený výběr písniček v soundtracku a hlavně dobrý nápad o tom jak se někdo nejdříve rozmnožuje a pak teprve zamiluje.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Úchvatná podívaná, která se jen tak nevidí. Nádherné záběry, skvělý komentář, český dabing, hudba, která i tak dech beroucím záběrům přidává poslední stupínek k dokonalosti. Pokud si myslíte že jste viděli nejlepší přírodopisný dokument a nebyl to tento, měli byste přehodnotit svůj názor. Opravdu stojí za to vidět. Po několika dalších shlédnutých dílech dostává sousloví dech beroucí záběry další rozměr, to jste opravdu ještě neviděli.