Ztraceni (2004) (seriál)

Seriál Ztraceni byl pro mě rozjezdem pro sledování těchto typů seriálů. A to díky nově ( nikdy bych neočekával, že to řeknu), ovšem nova přinesla i další můj oblíbený seriál Prison break. Zpět ke ztraceným, první řada výborná, jak už to tak bývá začátek druhé vlažný, ovšem poté se to zase rozjede. Třetí sezona už poměrně nudná, napravil to akorát poslední výborný díl. I přesto jsem rozhodnut další řady nesledovat. To ovšem neznamená, že se seriál nezařadil mezi mé oblíbené.

Dr. House (2004) (seriál)

Sice jsem neviděl prvních pár dílů, ale na doporučení ostatních jsem se začal na nově dívat a dobře jsem udělal. Hláškující velmi charismatický Dr. Gregory House v podání Hugh Laurieho je bezvadný. Ostatní vedlejší postavy celkem povedené, asi nejvíce prostoru má černý doktor Foreman, který chytá Houseovi móresy a to je dobře. Jinak řešení různých zdravotních problémů je překvapivě nejméně důležité.

Vikingové (1999)

Naprosto, ale úplně ve všem souhlasím s monologem. Sice to asi není moc komentář na úrovni, ale omlouvám se. Musel jsem se tohoto filmu nějak zastat, protože je dobrej a atmosféru má vynikající.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Na tomhle seriálu jsem vyrostl. Opravdu výborný dokument (jak už to u BBC bývá), který jsem si zamiloval. Všechny díly jsou výborné, ale k nejlepším patří určitě Balada o Alosaurovi a Doba titánů z jurského období. Když se po letech znovu koukám na tento dokument mám u některých momentů husí kůži. Nejlepší na seriálu je příbeh každé jednotlivé epizody. Vždy tu máme jednoho nebo skupinu dinosaurů, se kterou procházíme určitým obdobím a to se nejvíce povedlo právě asi u Alosaura. Tímto dokumentem odstartovala druhá vlna dinosauří mánie (první byl samozřejmě juráč) a začaly se natáčet dokumenty jak na bežícím pásu, ale kvalitám tohoto jedinečného dokumentu už nikdo jednoduše konkurovat nemohl.