Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Neskutečně autentické. Připadal jsem si jako bych procházel celou válkou splečně s éčkem a byl jeden z nich. Některé díly by samotné předčily většinu válečných filmů. Díl v koncentračním táboře a díl poslední nejlepší zážitek. Musím se přiznat, že poslední vyprávění pamětníků mě rozbulelo jak želvu. Michael Kamen k tomu vystřihl skvělý soundtrack a máme tu jedno z nejpůsobivějších děl v seríálové tvorbě. Poprvé jsem shlédl celou sérii ve věku asi 14 let, v té době se mi líbilo zpracování bojů, efekty, výbuchy a tak podobně. Teď když už jsem starší jsem v Bratrstvu neohrožených našel výbornou režii, herecké výkony, scénáře jednotlivých dílů, ale hlavně jsem v něm našel životní moudrost, přátelství a nutilo mě to zamýšlet se nad válkou. Výhodou seriálu, nebo minisérie, je skutečnost, že je delší než obyčejný film. A díky tomu jsem si k několika postavám mohl vytvořit vřelejší vztah než k jakýmkoliv postavám filmovým. Připadalo mi jako bych byl jeden z nich a všechny jsem je obdivoval, sledoval jejich vývoj, fandil jim a už jsem je nebral jako herce, kteří někoho hrají, pro mě se všichni zúčastnění doslova stali svými postavami (také dáno výběrem méně známých herců). A proto je to můj nejoblíbenější a nejobdivovanější seriál.

Láska nebeská (2003)

Dovolím si říct nejlepší romantická komedie všech dob. Tolik nápadů, kolik zde bylo, by se hravě vešlo do několika filmů. Film mě znovu dostal svojí atmosférou vánočního Londýna. Nejvíce se mi líbil příběh spisovatele a taky vdávájící se Keiry. Ovšem ostatní jim šlapaly na paty a i to vypovídá o kvalitě celé této mozaiky. Ani jeden z mnoha happy endů, které jsem očekával mi nevadil, spíš jsem si je o to víc užil. Jestli chcete někdy vypnout a nechat se jen unášet nekončící romantikou a nebo dělat to samé, ale být zapnutí Love Actually je nejlepší volba.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Poprvé jsem film viděl v pomyslné kvalitě, ale to mi vůbec nevadilo. Příběh tak silný, že se to těžko podaří někomu překonat. Nechci psát něco co už tu je napsáno, ale tady už je snad všechno. Tak snad jen, že naděje je věc dobrá, možná ze všech nejlepší. Znovu musím zmínit nádherný soundtrack od Thomase Newmana, který vám v poslední půlhodině spolu s vyvrcholením zápletky nedovolí ani se pohnout. Frank Darabont vytvořil výjimečné dílo a já se na něj chci koukat znovu a znovu.

Crash (2004)

No musím uznat, že scény s hořícím autem a příhoda před domem mě odrovnaly. Ale i celkově vzato je to velmi zdařilý film o problému rasismu, který bude v USA snad napořád. Ochranný plášť, speciálně i za tento nápad dávám, co dávám.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Tak na tomhle ulítávám už od doby co to dávali poprvý na nově, a to už je hodně repríz zpátky. A baví mě to pořád, obě sou hezké, Lorelai má vtipný poznámky, Luke je super, ale nejlepší ze všech je stejně Kirk. Ten chlap měl už snad všechny zaměstnání co existujou.

Ztraceno v překladu (2003)

Příjemný komorní film, který se odehrává v Tokiu a ve kterém exceluje Bill Murray a Scarlett Johansson. Celý film se velice pomalu posouval dál a dál a já se ani na vteřinu nenudil. A při závěrečných titulkách sem měl takový ten přiblblý spokojený úsměv a eště tak 5 minut po skončení sem nehnutě seděl a znova si v hlavě přehrával skvělý konec a to poslední rozloučení.

Sám doma (1990)

Nejlepší vánoční film, u kterého mi nevadí každoroční reprízy a občas si ho pustím i víckrát do roka. Marv a Harry sou nezapomenutelný a je to jeden z mých oblíbených filmů. Ač bláznivá komedie, má skvělou vánoční atmosféru a i uprostřed léta mě na ní dokáže naladit. Ono vlastně klidně stačí si jenom pustit soundtrack a je to tam.

Poslední spravedlivý (2002)

Jestli vás zaujal Hotel Rwanda a chcete se dozvědět víc, sáhněte po tomto dokumentu. Vyprávění Romea Dellaireho je poutavé, hlavně proto, že si vše sám prožil. Hodně traumatizující zážitek, a právě proto dávám za 5*****

STOMP: Out Loud (1997) (TV film)

Tak s tímto DVD už od 14 let s kámošem děláme kraviny a mlátíme do všeho co se najde. Možná si říkáte že nejsme normální, ale ono nás to dycky strhne. Je neuvěřitelné jaké rytmy dokážou tihle borci vymyslet, ale hlavně s čím. (basketbalové míče a košťata, pak karty a mnoho dalšího). Stojí za to vidět a slyšet.

Once (2007)

Opravdu silný zážitek. Hudba byla vynikající a scény v obchodě a v nahrávacím studiu pro mě byly hodně emotivní. Soundtrack poslouchám každou volnou chvilku a stále myslím na tu romantickou Irskou atmosféru, kterou Once bezesporu má. V tomto filmu opravdu nešlo o herecké výkony.