Ztracený ostrov (2009)

Pane jo,to byl ale "skvost".Ještě že se zhruba od půlky přestalo úplně mluvit,aspoň nemusí divák poslouchat ty nesmyslný žvásty.Jinak story je to skutečně vážně "úžasný",opuštěný ostrov,kde vraždí skříženci jamajčanů s opičáky je vážně nápad k nezaplacení a když je k tomu trapnému vybíjeni vystrčena ještě navíc taková banda nesympatických obětí jako zde,je to strašné utrpení celé to vůbec sledovat.A hlavně krom idiotskýho děje nemá Ztracený ostrov ani krev,ani atmosféru,ani napětí,prostě nic,natož něco hororového.Celé mi to přišlo strašně amaterské,nelogické a trapné.Sledování Ztraceného ostrova je naprosto ztracený čas,jde prostě o hodně nepovedený televizní béčko.

Oprávněné vraždy (2008)

Získat pro film esa v podobě megahereckých hvězd Al Pacina a Roberta de Nira,to musí být prostě snem každého filmaře.O to je to divnější,že se tento sen splnil nevýraznému režisérovi,který navíc oboum filmovým géniům předložil strašný scénář a oni do toho přesto šli.Fakt hodně divný,asi kámoši,no.Oprávněné vraždy jsou vážně jedním z nejslabších thrillerů,co jsem za poslední dobu viděl,tak chabě vykonstruovaný příběh nemohli zachránit ani oni dva charismatičtí pánové.Celé to bylo bez výrazu a hlubší myšlenky,pointa byla pak už jen nutně očekávaným výsměchem,bez překvapení a jakékoliv gradace.Ani o základní prvky nutných pro tento žánr zde nelze zavadit,takže napětí,thrillerová atmosféra,potemělost,syrovost,nic z toho se tu ani na moment nevyskytuje.Možná že jsem na celý tento film až příliš krutý a jsem k němu nespravedlivý,ale prostě mi to přišlo tak moc tuctový,obyčejný a nevýrazný,že jinak zkrátka nemohu.Píše se mi to strašně těžce,ale obě hvězdy s tímto filmem vážně šlápli do hovna a jejich spolupráce měla skutečně vypadat úplně jinak.

Pan Rosnička (2005)

Zvláštní film.Jednak Cage výborně hraje a ještě líp neustále fuckuje(a má především snesitelný porost na hlavě,aleluja!),jednak Pan Rosnička obsahuje několik výtečných epizodek ze života hlavního hrdiny,má pár vtipných momentů,věrohodná životní moudra,pohodově se na to celkově kouká a vlastně má i docela originální námět.Bohužel zároveň Pana Rosničku reprezentuje i dějová nesourodost,která je opravdu do očí bijící,nejednou se dostavý nefalšovaná nuda kvůli některým zbytečně natahovaným scénám a především mi přišlo,že celý film svým závěrem vyšuměl tak nějak do prázdna.Zároveň bych tento film obvinil i z žánrové nerozhodnosti,ve výsledku není vlastně ani rybou,ani rakem.Co mi jako divákovi měl tento projekt Gore Verbinskiho vlastně přinést nevím,pocity z něho mám vážně rozkolísané,každopádně si myslím,že jak svým pojetím,tak námětem je určen především pro klubovější publikum,ale nutno i přiznat,že svým osobytým kouzlem si může získat nakonec i ty ostatní.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Docela v pohodě akční krimi,které pádí o stošest,akce je slušně natočená,děj je v pohodě a neni úplně trapný,všichni se nesnaží být zbytečně cool,na oko je to zkrátka docela solidní podívaná bez nějaké výraznější chybičky.Ovšem krom chybějících chybiček tu chybí i jakýkoliv výraznější moment,který by vyzvedl Swordfish na víc než průměrnou zábavu.Myslím si,že kdyby neměl hvězdného obsazení,zapadl by tento film mezi ostatní běžnou videoprodukci.Když se však ve filmu objeví do půl těla nahá Halle Berry a protivníky hrají Jackman s Travoltou,nemuseli mít autoři obavu,že by se film nedostal mezi širší publikum.

Dravé ryby (1983)

Na mě tento typ filmů na téma "rebel bez příčiny" nikdy moc nepůsobil a Dravé ryby jsou v tomto směru navíc ještě jedním z nejslabších.Celé to bylo utahané,nudné,bez nasazení,bez výraznějšího příběhu,všechny postavy jsou buď nevýrazné(Dillon,Lane),nebo minimálně divné(Rourke,Hopper).Černobílé zpracování také snímku zrovna dvakrát nepomohlo,Dravé ryby mi vlastně celé přišli bez výrazu.Film nebyl ani napínavý,ani dramatický,ani atmosférický a ani syrový,prostě šedivý jako jeho samotný obraz.

Legenda o slavném návratu (2000)

Další z filmů,který na mě zapůsobil tak nějak nijak :).Sice pěkně utekl,ale co s tím víc?Výborní herci.Ok.I jako sportovní film by fungoval.Ale atmosféra žádná,celkový děj nezajímavý,celé mi to přišlo jako příběh o ničem.Vůbec na mě nezapůsobil,vůbec jsem při jeho sledování nic nepocítil.Vůbec nechápu místní hodnocení.Pod často zmiňovaným krásným příběhem si zkrátka skutečně představuji úplně něco jiného.

Okamžik zlomu (2007)

Zklamání.Žánr soudního thrilleru byl pro mě vždy velkým lákadlem,k tomu nutno připočíst velmi slušné obsazení a i Hoblitovu předchozí tvorbu,která neni vůbec k zahození.Zde to však nějak drhlo.Soudní thriller to sice je od A-Z,ale snad za celou dobu jsem nezaznamenal pocit napětí a ani té správné atmosféry jsem se nedočkal,přišlo mi to dějově dost chladné a odtažité.Herci sice ok,přesto i jim by se dala vytknout jistá nevěrohodnost jejich postav.Alespoň že tam byla Rosamund Pike na ozdobou.Okamžik zlomu nemá navíc vůbec žádný spád,jakoby pořád přešlapuje na místě,pointa je pak úplně odfláknutá,nezajímavá a i nudná.Já tento film nechci úplně zavrhnout,jen prostě pro mě neměl téměř nic zajímavého,co bych na něm mohl vyzvednout.Ten film chce být zkrátka strašně chytrým výpečkem,ale v zásadě je jen nedopečeným průměrem.

Krvavá laguna (2007)

Na krokodýlí film určitě lepší průměr.Téměř až komorní thriller,s jedním krokodýlem,jedním stromem a třemi "oběťmi".A na to,že se toho skutečně s tímto materiálem nedá moc vymyslet,myslím,že autoři to zvládli nakonec velmi slušně a podařilo se jim vytvořit docela slušnou zábavu.Krvavá laguna má slušný spád,má několik opravdu napínavých a dramatických scén,krokouš je také fajn a ani konec neni k zahození.Trochu mě zklamal výběr herců,ne že by byli vyloženě nesympatičtí,ale charisma postrádají všichni.Pro tento film nutně potřebná atmosféra je zde trochu kolísavá,jakmile je krokouš na scéně,v mžiku se atmo objeví,ale pak náhle zas zmizí a dostaví se občasná nuda.Jinak se tu spíš než na hororovou notu hraje na tu psychologičtější,oboje zde ale naštěstí dokáže žít v zájemné fungující simbióze.Celkově se jedná o nenápadný,ale určitě koukatelný snímek,který sice neohromý,ale určitě pobaví.

Odsouzeni k boji (2007)

Kurňa,sledování tohoto snímku vážně nebyla prdel.Sice jsem si ze začátku musel chvíli zvykat na styl,jakým je natočen,velmi brzy jsem byl ale vtažen do děje a ten mě do slova a do písmene rozcupoval na cucky.Moc nevím co jsem vlastně čekal,ale něco takhle masakrálního,to mi vyrazilo dech!Ještě žádný jiný válečný film na mě nezapůsobil tak silně,tak krutě a tak emociálně,jako právě tento dechberoucí filmový zážitek.Celé to bylo velmi autentické,za což si myslím,že může především nezávislá produkce a jeho pojetí,syrovost zde byla doslova hmatatelná a ikdyž má snímek jen hodinku a půl,osudy všech zúčastněných mi nebyly vůbec ukradené a "čistka" po atentátu na americkou kolonu byl jedním z nejdramatičtějších momentů,co jsem kdy viděl.Neuvěřitelně silné!Klidně se přiznám a vůbec se za to nestydím,že jsem "proameričan",jejich politiku uznávám a i přímo invazi v Iráku schvaluji,ale tohle vážně strašně posrali.Tato epizoda z této války je vážně otřesná a musím souhlasit s jedním z komentářů,že Odsouzeni k boji poukazuje pouze na to,že tyto válečné incidenty odskáčou většinou obyčejní,neviní civilisté.Strašně smutný.Parádní a šokující filmový zážitek.

Přímý kontakt (2009)

Ze začátku jsem byl s ohledem na úroveň Lundgrenovo posledních počinů docela příjemně překvapen.Slušná atmosféra,Dolph se pořád mlátil,krev stříkala,akce střídala akci a mělo to docela i slušný spád,vše sice pořád na úrovni průměrného béčka s tradičně dementním dějem,ale bylo to tam.Bylo to tam,ale jen zhruba do poloviny filmu.Pak vše jmenované zmizelo,tedy krom dementního děje.Závěrečná akce ve starém muzeu,nebo co to bylo,bylo pak už jen závěrečným podtrhnutím slaboty,do které se film postupně zahrabal.Škoda,skutečně po dlouhé době to měl Lundgren docela dobře rozjetý,nakonec však skončil tam,kde většina jeho filmů z posledních let.Ještě bych chtěl nicméně poukázat,že Dolph mi také po dlouhé době připadl,že ho to i docela baví,neházel megaunavený a nepřítomný ksichty a byl i v kondici.Možná že to bylo jen kvůli opravdu hezké partnerce,ale možná že by se mohlo začít blýskat i na lepší Dolphovy filmové časy.