Anatomie pádu (2023)

Chladné psychologické drama, co se stane, když se vám zabije manžel, vypadá to podezřele a jedinou osobou poblíž jste byli vy. Střídá to sakra silné momenty (hádka manželů, kdy ji vyčítá svůj proměrněný život) s místy až parodií (snad pokaždé když se někdo na něco ptal v soudní síni). V devadesátkách by to mělo 100 minut a asi by to filmu neublížilo. 6.5/10

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Dobrý to bylo. Plno skvělých zpěváků/zpěvaček a jedna dlouhá noc o natáčení slavné písně. "Nechte svá ega venku".

Dycky Sunderland - Série 3 (2024) (série)

Po tom čtyřletém půstu jsem si napřed poctivě sjel první dvě série znovu, abych byl nakonec tou třetí spíš nemile překvapený. 3 díly jsou fakt málo. Jede se tu možná až moc v kvapíkovém tempu a přitom si mi zdá, že se nic moc člověk nedozví. Teda až na fakt, že se tu jedná už o další změnu majitelů (kazdá série jiný vlastník, manažer, trenér) a vztah si tu vlastně člověk může udělat jen ke kuchařce, která zůstala asi jediná z první série. 6/10

Marvels (2023)

Nebýt pár blbostí (planeta zpěvu wtf, a proč to úplně ignoruje Secret Invasion), tak je to vlastně fain. A to říkám jako člověk, který seriálovou Kamalu bytostně nesnáší. 5/10

Studio 666 (2022)

Jasně, mohlo být klidně o půlku kratší (max taková hoďka by tomu slušela fakt hodně), ale i tak se kluci z FF celkem předvedli. Herecky (hlavně) Grohl super, příběh nic objevného - ale tak jsou to FF, nikdo snad nečekal nějaký sofistikovaný horror. Kdo je má rád, nebude nespokojený. Navíc ost je dost povedené. 6/10

Operace Brothers (2019)

Další fain lekce moderní geopolitiky, ale film jako takový nějak moc vtahující není. Jen taková jednohubka s (naštěstí) hodně sympatickým obsazením. 6.5/10

Třináct životů (2022)

Záchrana thajských fotbalistů ze zaplavené jeskyně v létě 2018. Matně si vybavuju, že se něco takového stalo, nicméně Howardovu verzi záchrany už jen tak z hlavy nevytluču. Je to tísnivé, depresivní (furt prši), zdánlivě neproveditelné a ve finále se i těm nejlepším potápěčům můžou rozklepat kolena. 7.5/10

Bratři (2023)

Před pár měsíci jsem četl Novákovu knížku Zatím dobrý, bez které bych byl ve filmu dost ztracený. Fakt mi ten film nedával vůbec smysl, a tak ten podtitul "největší příběh studené války" tady působí dost nepatřičně.

Robbie Williams (2023) (seriál)

Na to, že to má 4 cca hodinové díly mi tady zůstává dost bílých míst. Něco se přejde pár větama, něco se přeskočí...Mohlo to prostě jít víc do hloubky, pak bych tu oběť Williamsovi věřil víc. 7/10

Barry - Série 4 (2023) (série)

Konec dobrý, všechno dobré. Po nijaké s3 se mi do finální série nechtělo, nakonec se to ale vyplatilo. Hlavně zakončení (nebo spíš celá druhá půlka s4) je dost dějově nevyzpytatelná. Snad Hader brzo přijde s něčím dalším. 8/10