Bod obnovy (2023)

Fakt to vypadá i zní světově. Jenže ten scénář je jakože klasická nezáživná česká detektivka. Škoda. 6/10

Sitara: Nechte holky snít (2019)

Kraťas beze slov o domluvených sňatcích a zničených holčičích snech. Vlastně to poselství toho animáku je silné, samotný animák mě ale vlastně moc nebavil. 5/10

Pořád jsem to já (2014)

Tahle bolestivá dramata si jsou často dost podobná, vždycky silná. Tady mi ale nesedly některé detaily v příběhu, které ho "odlidšťovaly" a vlastně i ty vedlejší postavy (Bosworth, Stewart). 6.5/10

Bardo, falešná kronika několika pravd (2022)

Když člověk přistoupí na to, že tohle vůbec není divácký film a Inarritu si to natočil tak trochu pro sebe, tak se ta výplň mezi krásnými obrazy a místama zajímavými dialogy dá přežít. Nikdy bych ale nevěřil, že půjdu "přežít" Inarritův film. 4/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Muselo to mít těch 206 minut? Dával jsem to na 2x, fakt se to nedalo, hlavně ta první půlka tou svou roztahaností potřebovala zkrátit. To pak zanikne i ten zatraceně zajímavý příběh a fakt skvělí herci (je paradox, že zrovna za tohohle slizkého frajera asi Leo neshrábne žádné ceny). Zatím za tři, uvidím jak to ve mě bude rezonovat za pár dnů. 7/10

Moje učitelka chobotnice (2020)

Ha. Je to fakt dobré. Fakt zajímavý příběh o přáteství člověka a chobotnice, který nabídne i dost nečekanou adrenalinovou jízdu, a to všechno je obalené do krásných podmořských záběrů vodního lesa. 8/10

Wham! (2023)

Pro mě tu bylo nové skoro všechno, protože od wham znám jen ten vánoční song a že z nich vzešel George Michael. Skupina žila 4 roky, a ty se tu od těch začátků až po rozlučkový koncert podařilo pokrýt dost. 7.5/10

Zlouni (2022)

Takový spinoff Zootropolis a Dannyho parťáků. Je to celkem solidní zábava, ale vlastně mi na konci přišlo, že to jelo možná až moc na neutrál, není tu scéna, která by mi zůstala v hlavě a chuť vidět to znovu tady taky chybí. 6.5/10

Běžící muž (1987)

Hodně naivní béčko, které zachraňují od propadu do většího hnoje jen Arnoldovy vypečené hlášky. Nefunguje to ani jako satira, ani jako akční film. Herecky hodně špatné v podstatě od všech zúčastněných. 4/10

Napoleon (2023)

Slavkov, Rusko, Waterloo. Bitvy jsou skvělé, ale upřímně je to asi jediný důvod proč Napoleona vidět. Možná že 4 hodinová DC s větším důrazem na postavy může být zajímavější, ale takhle je to jen důkaz, že když natočíte 4 hodinový film, tak z něj půlku vyhodit bez následků nejde. 6.5/10