Ženská pomsta (2020)

Úsměvná pohodovka spíše pro holky. Zlepšilo mi to odpolko, mnoho pravdivých situačních okamžiků, kdy si chlapi myslí, že jim oproti ženám asi může projít vše.

Který je ten pravý? (2017)

Komediální pohodička zaměřená na rozpadlou rodinu a tomu, co v ní skutečně chybí. Kamarád, přítel, hospodář, poradce, ochranitel, syn či milenec? Nebo všichni dohromady v několika lidech?

Kyslík (2021)

Film nenáročný na studiové prostředí, jelikož je natáčený z většiny času v kryokomoře. Nečekejte tak žádné náročné filmové efekty či extravagantní pojetí. Kvalitní výkon hlavní postavy ztvárněné herečkou Melanií Laurent člověka snadno vtáhne do smíšených pocitů jejího probuzení. Obzvláště pokud člověk trpí klaustrofobií či strachem z pohřbení za živa, jde mu v průběhu celého filmu mráz po zádech. Zápletka filmu je vcelku brzy rozpoznatelná, ale přináší řadu doplňujících otázek, které jsou ve filmu postupně zodpovězeny. Hlavní postava musí často volit menší zlo ze dvou možností při řešení otázky jejího přežití, a také vede boj člověka s technikou, tím se film stává ještě napínavějším.

Tísňové volání (2018)

Dílo rozvíjející představivost každého diváka. Jedna místnost, jeden ne úplně kladný policejní hrdina a neodkladné tísňové volání s potřebou rychlého řešení k záchraně života. Film strhující svými zvraty a nečekanými kombinacemi, lidskou chybovostí a vytvářením si vlastních domněnek na základě neúplných informací. Nečekaný konec i uvědomění. Cena diváků za nejlepší zahraniční film z festivalu Sundance je naprosto oprávněná!

Bourák (2020)

Velká reklama a film skoro o ničem. V celku mě překvapilo, že kvalitní herec jako Ivan Trojan do ztvárnění hlavní role vůbec šel, ale po zjištění, že film režíroval jeho bratr, jsem usoudila, že šlo především o rodinnou záležitost. Veronika Marková své naštvání v průběhu filmu ztvárnila vcelku dobře, Jiří Macháček se v roli slizkého Rudy asi také vcelku našel, ale jinak se jedná jen o nabubřelou komedii skoro bez děje. Jedno pěkné auto, fajn rockenrollová hudba, jedna naštvaná dcera a jeden puberťák-otec staršího věku, o tom je celý film. Neočekávejte nic nezvratného. Znovu vidět již nepotřebuji.

Stážista (2015)

Setkání mladistvé ctižádostivé energie Jules Ostine s poklidným životem a hromadou zkušeností starého, ale zachovalého, muže Bena Whittakera, který vnáší nový vhled nejen do chodu firmy a života jejich zaměstnanců, ale také do úhlu pohledu na život pracovní i osobní samotné šéfky. Očekávejte poklidnější komedii s mnoha uvědoměními a především připomenutím "moudrosti starších", žádné složitější zápletky, i když chvilkové napětí se tam také objeví. Opravdu kvalitní výkon Roberta De Nira, Pana Herce, dostane snad každého, kdo film viděl. Ať už ve scéně s alkoholem opojeným řidičem, ve scéně s utajením nevěry před dcerkou šéfky nebo ve scéně se „znovuprobuzením“ erekce při setkání s paní masérkou.

Ferry (2021)

Filmový zážitek se zajímavých hercem charismatického až záhadného typu, o kterém si do poslední chvíle člověk nemůže být jistý, zda je hlavní hrdina klaďas nebo záporák. V několika okamžicích opakovaně mění své pocity i chování, s čímž po celou dobu značně bojuje, jelikož vlastně sám neví. I přes to, že film představuje dobu před dějem seriálu Undercover, není potřeba seriál samotný znát předem. Aspoň to člověka na seriál případně naláká. Zajímavá kamera, méně známí, ale kvalitní herci, scéna s extází na pouti naprosto skvěle ztvárněná.