RocknRolla (2008)

Velmi dobré. A když se ve druhé půlce připojí, krom Victora, i dlouho ztracený Ritchiovský humor, zdá se, že i Vynikající. Zdání ale klame, za exibicí Tobyho Kebbella a tuctu(!!) dalších výborných herců se bohužel skrývá i mnoho pochybení, z nich zkratkovitost(a neříkejte mi, že je to klad, ten film mohl trvat klidně dvě a půl hodiny, a byla by to pořád taková sranda!), nejednoznačnost a "užviděnost" jsem ochoten přejít jen díky jednoznačnému potvrzení, že Ritchie nemá na poli střihu jednoznačnou konkurenci! Efektní, stylová a přitom obsáhlá a netuctová podívaná, která by mohla být jednou nástupcem Podfu(c)ku, když autor do té doby nenatočí ještě něco lepšího(což se ale asi stane).

Kdo přežije (2000) (pořad)

Gay, štětka, neg... afroameričan, tlusťoch, srab, lhář, svině, zrádkyně... a Jeff Probst! Pokud vezmu v potaz jen první sérii a vsugeruji si, že žádné jiné už nebyly, mám tady tu nejlepší a nejzajímavější reality show, která kdy vznikla. Důkazem budiž i to, že mě nutila každou neděli ráno vstávat, a to už je co říct! A o tom, že její aktéři nedobrovolně posloužili jako volná předloha pro seriál "Lost", ani nemluvě.

Malý Rambo (2007)

-Můj otec je Rambow! -Jen tak mimochodem, vyslovuješ to špatně. Ve slově Rambo není žádné "W". -Aha. Fajn. I tak to zní furt dobře. 7/10

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Film po kterém si snad už všichni přestanou myslet, že Brad Pitt je jen jeskyně v Yorkshiru. Hlavně Akademici by tedy už mohli. A o změně mínění o Davidu Fincherovi by to snad mohlo platit taky. Stvořil totiž dílo, jenž hodno zapamatování jest, a které se bude do budoucna jen velmi těžko překonávati. Epizodnost, roztříštěnost, grotesknost jdou ruku v ruce s okouzlující atmosférou, díky níž se podíváte okolo světa(a nikoli jen před modré či zelené plátno). Naprosto živý a realistické obraz, davá zapomenout za neforemný vlastní svět, kde nefungují základní pravidla a hraje se jen na efekt. Fincherovi se občas v té změti ozubených koleček a řetězů něco zadrhne(při tak megalomanském díle se ale divým, že ani na okamžik nenudí), ale nic z toho nemůže tenhle opravdu podivuhodný případ Benjamina Buttona nějak výrazněji poškodit. I přesto všechno jde totiž stále na čas, i když obráceně. **Míra detailů, propracovanost obrazu a sladěnost s divákem je stejně jako přirozenost všech herců (ne)uvěřitelnostá.(F. X. Šalda pro Manifest světové moderny)** **Vskutku megalomanské dílo, které snese srovnání i s Titanikem(Roger Ebert pro Chicago Sun Times)**. **Kandidát na jakkoukoli kvalitativní cenu v jakkékoli kategorii(Sdružení filmových kritiků kritizujících kritiku pro Kritickou kritiku okamžiku).** **Perfektně vybroušený devadesátikarátový briliant.(Jiří Bartůněk pro csfd.cz)** P.S. Pro mnohé bude vlastně námět nezajímavý až triviální a přejdou ho mávnutím ruky. Osobně jsem ale silnější námět a dilema, které musí hrdina řešit viděl jen málokdy. A i když je je tu většina lidí spíš flegmatická, než cholerického ražení, myslím, že to není na škodu(někomu ten řev ale může chybět). Vynořují se také zprávy, že film je citově zcelá prázdný. Kdeže! Spíš mnozí potřebují doják, aby tam city a emoce vůbec dokázali vycítit. .%09 ,tavíd ěnrozop es íčats ěM

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

-Co je nejlepší film všech dob? -Con Air! Pravda? Ten film má všechno? Máte tam Malkoviche na herectví, Nickyho Cage pro akci, a Steva Buscemiho na zábavu.... A Johna Cusacka pro gaye. Každý si tam najde to své. Film doporučuje sedm milovníků anglického humoru, Megan fox a úsměvu Kirsten Dunst z deseti. A celé "sdružení přátel Simona Pegga a jeho přátel".

Bratři z donucení (2008)

Strašně divná záležitost. Ferrellovi filmy se poslední dobou hodně těžce rozjíždějí, ale o to lepší mají pokaždé finiš. Step brothers nejsou vyjimkou. Ten film mi docela hnul žlučí, hlavně svými vážnými částmi, ze kterých se budu asi vzpamatovávat docela dlouho.;ú Něco tak uvědomělého a vážného bych od Willa nečekal ani za mák. A těch posledních dvacet minut nemá chybu.;) 7/10

Hrdost a sláva (2008)

Další klasický vánoční film? Skoro!;) Jen je tu o pár mrtvol a lidí se zaraženou trubkou v hrtanu víc. Pride and Glory zaujme poctivou atmosférou, při které tu pachuť zrady ucítíte až na jazyku, výbornými herci, hudbou a hlavně Gavinem O'Connorem, který nemilosrdně potvrzuje své výjimečné režijní kvality(aneb Hokejový zázrak nebyla náhoda). Problém filmu je jen scénář, který je, i přes své nesporné dialogové kvality, pouze seskupením už všeho předtím někde viděného. Což je škoda, při potencionálu, který film svým obsazením a režií skýtal. 70%, to je u policejních dramat poslední doby tak nějak už zaběhlé hodnocení.;)

Život brouka (1998)

Miluju Pixar. Ale právě proto, že láska prochází žaludkem (a končí v...), a ti otravní bleděmodří mravenci mi snědli veškeré zásoby jídla, kobylky sežraly úrodu a pod karavanem se mi usídlila kolonie vlezlého hmyzu, nemůžu jinak. Aneb hladový, sytým modrým mravencům nevěří.

Zastav a nepřežiješ (2006)

V rámci mezí, v rámci škatulky, v rámci žánru, v rámci možností, v rámci rozpočtu, v rámci špatného vkusu i v rámci zvrácenosti, jedním slovem, Dokonalé.;)