• Krátkometrážní

Chlapectví (2014)

Takmer 3-hodinový film bez zápletky, či originálneho deja a predsa tak výnimočný. Niekomu sa môže zdať nudný, niekomu nespravodlivý, inému bez zmyslu, no nič to nemení na fakte, že TOTO je život! A život nemá zmysel. V živote sa len celý čas naslepo motáme a snažíme toho prežiť čo najviac príjemného, najintenzívnejšie ako sa dá. Pre niekoho nedostačujúce, pre mňa výnimočné a krásne. 90%

Želví nindžové 2: Tajemství kapaliny (1991)

Tak som si znovu pozrel tento môj obľúbený film z detstva (jeden z mnohých - ako krpca ma zvykli prezývať "televízny maniak") a môžem s istotou prehlásiť: Je to neskutočne trápna kravina. Zároveň však môžem dodať, že je to jedna z tých kravín, ktorá ma stále absolútne baví a dokážem sa pri nej výborne zabávať. Niet sa čomu čudovať - máme tu ninja korytnačky, ktoré stále čosi melú, žerú pizzu, originálne (diplomaticky zvolené slovo) sa mlátia, premôžu dve monštrá na ktorých sa dá len smiať, Shreddera zlikvidujú sólom na klávesovej gitare a na konci si ešte stihnú zarapovať s Vanilla Ice. Jediný rozdiel je v tom, že kedysi som sa bavil s filmom a dnes sa bavím na filme samotnom. Cynický výsmech to však nie je, na to mám korytnačky príliš rád. Skôr ide o také nostalgické pousmiatie nad tým, z akých blbín sme boli kedysi hotoví.

Strážci Galaxie (2014)

Nemôžem povedať, že by sa mi film vyslovene nepáčil - postavičky sú zaujímavé a jedinečné, výborne sa dopĺňajú, má to príjemný oldies soundtrack a dej je uvoľnenejší než obvykle podobné filmy bývajú. Čo ale povedať môžem, je, že som sa miestami nudil. Atmosféra síce mohla byť fajn, no príbeh je príliš jednoduchý a akcia nezaujímavá. Nič z toho by mi napriek tomu nevadilo, ak by si Strážcovia Galaxie držali to, čo sľuboval trailer - štýlovú vesmírnu poloparódiu s hudobnými peckami minulých rokov a bandou hláškujúcich loserov. Lenže všetko spomínané bolo prítomné iba na úrovni, ktorú možno servírovať aj tým najmenším; Hrdinovia sú parchanti, ale slúšní (ak aj niekto povie čosi drsnejšie, vzápätí sa ospravedlní), hudba je tu síce tá, ktorú sme očakávali, no akosi sa nevie trafiť do vhodných scén (na rozdiel od traileru) a vtipy často skončia v rozbehu, alebo sa rovno utopia v trápnosti či infantilnosti (maličký Groot si tancuje len keď ho nikto nevidí). Ale aby som nadviazal na začiatok - nie je to zlý film, ku koncu si ma dokonca konečne získal, mierne zatrel celkové sklamanie a dvojku si nenechám ujsť. Len by som si všetko užil viac ako 12 ročný. 70%

PG Porn (2008) (seriál)

Nápad výborný, no nevyťažený a kvalita kolísavá.

22 Jump Street (2014)

22 Jump Street je úplne rovnaký ako jeho predchodca, len má dvojnásobný rozpočet. Ako to, že neskončil ako všetky takéto pokračovania? Jednoducho preto, že si tvorcovia túto "rovnakosť s vyšším rozpočtom" uvedomujú a obracajú vo svoj prospech. Vzniká tým pádom film, ktorý si zo seba celý čas uťahuje a je plný referencií, čím síce požmurkáva na diváka, no nie natoľko, aby narušil príbeh, či vžťahy medzi postavami. Stále totiž ide najmä o bromance medzi Tatumom a Hillom, ktorá pôsobí tak uveriteľne, že vám recyklácia s malou obmenou nevadí ani tu. Okrem toho je film opäť narvaný miliónom originálnych a kreatívnych nápadov dua Lord-Miller, štýlovými akčnými scénami, super obsadením (tentokrát je vtipný už aj Tatum) a výbuch-smiechu zaručujúcimi scénami. V krátkosti: najlepšia a najcoolovejšia komédia tohto leta/roku a chcem vidieť všetky pokračovania!

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Už keď minulé leto zastupoval Jona Stewarta som videl, že John Oliver zvládne viesť show aj sám, no až teraz, keď dostal svoju vlastnú, vidím, v čom je odlišná od The Daily Show - trefná je síce rovnako, ale energie a zapálenia pre vec je tu momentálne rozhodne viac!

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Občas je to na mňa príliš "anime" (cháp: všetky dialógy sú buď šeptané, alebo vrieskané, 3 reálne minúty premýšľania ľubovolnej postavy zožerú 20 minút z epizódy), no keď príde na akciu a zvraty, som chytený a mám problém po skončení jednej časti nepustiť do sekundy ďalšiu.

King Kong vs. Godzilla (1962)

Stále by som si prial aby sa dej sústreďoval viac na monštrá ako na ľudí, no vlna nadhľadu akú som očakával tu už prítomná je. Neviem do akej miery cielene, ale je. Navyše so zlepšujúcimi sa efektami (aj keď stále poväčšine vyzerajú úsmevne), slušnou kamerou, výpravou a širokouhlým obrazom, to vo svojej dobe mohol byť celkom nabitý veľkofilm. P.S.: Nečakal som že budem, ale fandil som King Kongovi.

Godzilla no gjakušú (1955)

Oproti pôvodnej Godzille je to neporovnateľne väčšia amatérčina, ale stále sa to berie príliš vážne na to, aby sa objavili nejaké riadne odviazané nápady. Vrcholom filmu je samozrejme samotný duel Godzilla vs. Anguirus, škoda len, že tento nádherne smiešny súboj sa odohrá krátko za polovicou filmu a na godzilie finále treba prečkať polhodinu žvástov.

Godzilla (1954)

Ale áno, miestami to vyzerá smiešne; herecké výkony priemerné, príbeh takisto a Godzilla je chlapík v gumenom kostýme. Lenže ono to aj napriek tomu dokáže vybudovať tiesnivú atmosféru a to vďaka (na svoju dobu) celkom slušným trikom, samotnej Godzille a nervy-drásajúcemu sláčikovému soundtracku. Teším sa na neskoršie odviazanejšie Godzilla filmy.