• Krátkometrážní

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Nič špeciálne, no ani negatívne. Príjemný večer prepletený zopár zaujímavými výstupmi (Poľský režisér, Travolta, silné prejavy s posolstvom, Neil a jeho predpovede,...). A s výsledkami som takisto vo väčšine spokojný. 70%

Rick a Morty (2013) (seriál)

Spočiatku len šialená srandička parodujúca hlavné postavy z Návrat do budúcnosti, postupne seriál, ktorý sa pri všetkom tom cynickom čiernom humore nebojí prejsť do vážnych vôd a vie byť prekvapujúco citlivý k postavám.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Phineas a Ferb je živým protiargumentom na tvrdenia, že dnes v telke už nebežia kvalitné a vhodné rozprávky pre deti. Je to vtipné, kreatívne, štýlové a deťom to podsúva "Carpe Diem" najlepšie ako sa len dá.

Velká šestka (2014)

Tento film je presne ako Baymax - je to štýlový superhrdinský akčňák a zároveň roztomilý mäkučký animák. A tento mix je tak dobre zarobený, že mi absolútne neprekáža jeho podobnosť s inými filmami (Iron Man, Ako vycvičiť draka). Mňa si kúpil. 90%

Hostina (2014)

Len jeden výborne prevedený originálny nápad = všetko, čo dobrý animovaný kraťas potrebuje.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Videné dvakrát v kine a pri niektorých scénach sa dostavili aj zimomriavky. Je mi ľúto, že toľko ľudí zostalo sklamaných, ale na druhej strane tomu rozumiem. Dvojka predsa neskutočne vygradovala hnev, skončila nasraným pohľadom hlavnej hrdinky, všetkých nabudila k boju za revolúciu a tu nadväzuje... rozprávaním a čakaním. Pôvodne som si aj ja myslel, že budem prvý diel Drozdajky nenávidieť, no tentokrát sa mi zdalo, že mnou opovrhované zbytočné delenie kníh prinieslo predsa len čosi nové. Realitu. Áno, každý chcel po predchádzajúcom finále skočiť do boja, lenže tak to v živote nefunguje. Nie pokiaľ nechceme skončiť mŕtvi. Reálnu vojnu predsa takisto predchádzajú (i dopĺňajú) propagandy, ťahy, blbnutie verejnosti,... V dnešnom svete mi príde taká dobrá propaganda oveľa dôležitejšia než kedykoľvek predtým. A film to všetko krásne, často dychberúco, zobrazuje.

San daikaidžú: Čikjú saidai no kessen (1964)

Prvýkrát sa mi počas Godzilieho filmu stalo, že som nemal chuť preskakovať ľudské pasáže. Netvrdím, že išlo o prepracované postavy a prelomový príbeh, no odvážim sa povedať, že bol OK. Napriek tomu, áno, aj tak by to chcelo viac času pre monštrá, v nich sa totiž nachádzajú čisté klenoty: Chechtajúca sa Godzilla, prekladaný pokec s Mothrou, či cool záver, v ktorom sa mlátia 4 monštrá naraz. 70%

Smosh (2005) (seriál)

Youtube je síce mojim druhým domovom, no akokoľvek som sa snažil, dvojica Smosh mi (na pár výnimiek) so svojim extrémnym prehrávaním nikdy nesadla.

MyMusic (2012) (seriál)

Odvážny a originálny projekt web-seriálu, ktorý chcel byť (a vlastne aj bol) viac než len web-seriálom. Išlo totiž o seriál točený mockumentary štýlom (podobne ako napríklad The Office), ktorý mapoval snahu stereotypných postavičiek preraziť na Youtube so svojimi hudobnými reláciami. Originálna časť spočívala v tom, že tvorcovia Fine Brothers tieto relácie naozaj natáčali, postavičky zo seriálu ich moderovali a dokonca reagovali na komentáre od divákov. No ako každý sitcom, aj My Music stála a padala na scenári a postavičkách. Ešte pri postavách sa našli niektoré, ktoré neboli otravné a prehrávajúce (Indie, Intern 2), so scenárom to už však bolo o čosi horšie.

Mothra tai Godzilla (1964)

Mothra je super - už ako larva sa vie inteligentne uhýbať spŕške kameňov, ako motýľ vie vláčiť samotného Godzillu za chvost a neodmysliteľne k nej patria víly-dvojičky, ktoré vedia ľúbezne spievať. O posledné spomenuté som sa síce pred sledovaním obával, no nebolo treba. Godzilla nie je iba prehliadka monštrier, je to aj naivný príbeh plný pátosu a do neho tieto rozprávkové víly zapadli bez problémov. Akokoľvek však môže byť príbeh fajn, stále je jednoduchý a moju pozornosť vyše hodiny neudrží. Ubrať tak 10 minút ľudskej drámy v prospech Godzillých súbojov a nemal by som čo vytknúť. Súboje sú totiž aj tentokrát vrcholom filmu. 70%