The 87th Annual Academy Awards

Hamish Hamilton

Scénář:

Liz Feldman, Dave Boone

Účinkují:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (více)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

kaylin

Neil Patrick Harris mi nakonec jako moderátor sedl, i když jsem mu moc nevěřil. Vtipy s Travoltou, v trenkách a další, pořádně útočné, se mi zamlouvali a bavil jsem se. Skvělá vystoupení večer kořenila no a nakonec nechyběla ani přehlídka hvězd a ceny, které měl v několika případech dostat "Boyhood", ale tak člověk nemůže chtít moc. Aspoň že ten "Whiplash" si něco odnesl. ()

castor

Když vezmeme herce, jakkoliv trpící nebo nemocné postavy to mají snazší, akademikům jednoduše vyhovují. Favoritka Julianne Moore, která ve snímku Still Alice zápolí s Alzheimerem i Eddie Redmayne, který trpí nevyléčitelnou ALS. Tentokrát ovšem nemám nic proti. Ostatně znovu si každý přišel na své – ten mluvil o homosexuálech, další o právech žen, Afroameričanech, Mexičanech, o smrtelně nemocných.. jenže tahle angažovanost k tomu prostě patří. Když srovnáme s tuzemskými předávacími večery, reakcí publika, celkovou šťávou a atmosférou, nelze nedat minimálně tři hvězdy. Já budu štědřejší. Potěšil mě navíc muzikálový úvod slušného moderátora Neila Patricka Harrise (a pak ve spodním prádle), uvolňování hranic a strefování se do celebrit (Travolta), minimum trapných momentů, Everything is Awesome, čtení pečlivě střežených tipů.. Hollywood prostě žeru!! ()

gogo76

Oscary som nesledoval už dlhé roky. Nie žeby som nechcel, ale nebolo kde. Neviem akým zázrakom niekoho v TV DOMA napadlo, že urobia priamy prenos, ale chcem poslať veľké dík. Slávnostný večer som si užil, v hľadisku som počítal známe tváre a v duchu som si predstavoval ako si to brázdim medzi sedačkami a všetkých zdravím: "Nazdar Clint!, Travolta serus jak žiješ?, Ethan Hawke nazdar, zlepšuješ sa..." Všetci by čumeli kto som a ja by som sa cítil ako Bohuš z filmu Kurva hoši..."Kájo, já ťa znám, já ťa znám z televize, ty mňa neznáš?..." Nablýskaný filmový večer bol zvládnutý na výbornú ako vždy, vadila mi tam len tá otravná p..a Lady Gaga. Moderátor celkom fajn, občas zavtipkoval, ale mohol viac, Ocenenie filmov zatiaľ nehodnotím, pretože som väčšinu nevidel. Som však rád, že oscara za naj zahraničný film získali Poliaci, ktorí natáčajú fakt úžasné filmy a už sa jednoducho žiadalo odmeniť ich pracovitosť a profesionalitu. Dúfam, že o rok to Tv Doma zopakuje, bol by som rád. 80%. ()

classic

Voľba slovenskej TV DOMA namiesto HBO sa mi zdá absolútne nevhodná voľba,po prvýkrát sa to vysielalo cez štúdio s moderátormi Juraškom a Pršom,ktorý račkuje ako zmyslov zbavený,na obrazovke musí znieť a počuť poriadna zrozumiteľná slovenčina! SHOW s Harrisom otras,nuda,zívanie,zdesenie... Samotné kategórie boli na mňa ocenené nie zrovna dobrým spôsobom,keď som chcel,aby bol najlepší film Chlapčenstvo,Alejandro Gonzáles Iňárritu sa zaradil medzi vyvolených,lebo za jeden film obdržal trikrát cenu akadémie:film,réžia a scenár,kde patrí medzi borcov:bratia Coenovci,Peter Jackson,F.F.Coppola... RICHARD LINKLATER odchádza s dlhým nosom smutný,zdrvený,s 12 ročným nakrúcaním,čo sa zmestilo do mesiaca a pol čistého nakrúcania,čo už... Som sklamaný z ocenenia cudzojazyčný a animovaný,čakal som Leviathan a How to train your dragon 2. Jedine Lady Gaga vzdala veľký HOLD snímku THE SOUND OF MUSIC,zaspievala,prišla hlavná predstaviteľka,takmer 80 ročná JULIE ANDREWS,ktorá vyzerá lepšie ako SHIRLEY MACLAINE. Song GLORY zdvihol do pozoru celý DOLBY THEATRE,pocta Martinovi Kingovi,pričom skutočný predobraz Kinga je trošku iný... Mladík REDMAYNE porazil veterána KEATONA,ktorý sa asi pasoval za konečného víťaza,o to väčšia emotívna radosť Stephena Hawkinga,herci ako JULIANNE MOORE,J.K.SIMMONS a PATRICIA ARQUETTE boli viac menej na dlhú dobu dopredu známi a bolo jasné,že svoje nominácie premenia,lebo mali SAG,GOLDEN GLOBES a BAFTA,ale tentokrát víťazi Bafty a Glóbusov pohoreli,aby výsledky skončili trošku inak,ako sa predpokladalo,t.j film a réžia. Nie je dobre sa spoliehať na podobné,že vraj spoľahlivé PREDICTIONS: réžia Linklater/film Birdman alebo film Boyhood/réžia Iňárritu,smola,takto uvažovať nie je po chuti,kopli sa na tom viacerí,sklamal som sa aj ja,lebo som si vsadil a ušli mi film a animovaný film! Strašne veľa hudobných čísiel,čo ma otravovalo+totálna kravina vidieť dvoch vysmiatych natešených moderátorov ako stále riešia,ktorá dáma má čo oblečené,nemuseli by mať nič,opakovanie je matka múdrosti,ale v tomto prípade určite nie! Nie je to fiasko,ale nabudúce sa to vráti tam,kde to má tradíciu! ()

Rosaviva

"Benedict Cumberbatch is not only the best name in show business, it's also the response you get when you ask John Travolta to pronounce Ben Affleck." Věděla jsem, že převzít štafetu po Ellen bude hodně těžký úkol, ale doufala jsem, že zrovna Neil Patrick Harris se toho ujme dobře, bohužel mě hodně zklamal. Vtipné vtipy a scénky by se daly počítat na jedné ruce, bezkonkurenčně nejlepší byla parodie na Birdmana/Whiplash. Vrcholem večera byli John Travolta (jako posledně) a Idina Menzel, to byla naprosto bezkonkurenční dvojice. Příjemné překvapení byla taky Lady GaGa (když si sundala ty záchodové rukavice z červeného koberce), na kterou nás lákali snad celý přenos a kterou jsem skoro nepoznala, jak vypadala normálně. No a co se týče ocenění, tak tam už nejsem spokojená vůbec. Ocenit Birdmana jako nejlepší film roku má snad být vtip, pro mě to byl (ještě spolu s Grandhotelem, který dostal stejný počet sošek jako Birdman) jeden z vůbec nejhorších filmů co jsem za posledních několik let viděla. Budiž, alespoň jsem si spravila chuť na hereckých kategoriích, Eddie, J.K. Simmons a Julien Moore vyhráli naprosto oprávněně, takže gratulace alespoň jim. 3* ()

• Ve Spojených státech se na přenos dívalo pouze okolo 37,2 milionu diváků, což činí tento ceremoniál nejméně sledovaným od 81. ročníku v roce 2009. (Gypaetus)
  • Ceremoniál byl kritizován za nízkou etnickou rozmanitost nominovaných umělců. Na to presidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs odpověděla: "V posledních dvou letech jsme učinili největší kroky v historii, abychom se stali více diverzifikovanou a otevřenou organizací přijímáním nových členů a zakládáním nových členských kategorií. A osobně bych velmi ráda viděla a těším se až uvidím větší kulturní diverzitu mezi všemi nominovanými ve všech kategoriích." (Gypaetus)