WandaVision - Proboření čtvrté stěny (2021) (epizoda)

V první řadě mi dovolte nemístnou poznámku, ale nemůžu si pomoct - Teyonah Parris je BOHYNĚ a klidně bych si dal čtyřhodinový Snyder Cut, kde by celou dobu jen pobíhala z místa na místo v té upnuté uniformě:)) Jinak další solidní epizoda, od který ale asi diváci čekali víc, a ne jen odhalení toho, co se vlastně už dlouho ví. Opět klobouk dolů před všemi herci, např. Randalla Parka by si dle ohlasů nejspíš spousta lidí ráda pořídila domů místo štěněte, tak moc jim přijde roztomilý!:)) Paul Bettany je famózní a Elizabeth Olsen jakbysmet:) Určitě zůstaňte na potitulkovou scénu a uvidíme, jestli se do konce seriálu dočkáme ještě nějakých velkých překvapení!:) ///// Pro recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:)

Létající oko (1983)

Modrý hrom, aneb šerif Brody z Čelistí a zloděj Marv ze Sám doma vs. teroristické spiknutí! Blue Thunder je u nás známý také pod názvem Létající oko, ale uznejte sami, že Modrý hrom je asi tak miliardkrát víc badass!:)) Pod tímhle jménem jsem snímek kdysi dávno viděl i na ČT, kde se nesmazatelně zapsal do mé dětské představivosti. Tehdy jsem si přál v obrněné, bezhlučně se vznášející helikoptéře s televizí a rotačákem ideálně i bydlet! Byl jsem tedy napjatý, jestli Modrý hrom dostojí těmhle 25 let starým vzpomínkám, protože jsem ho od té doby neviděl. A nadchlo mě, že tomu tak je! Můj oblíbenec Roy Scheider v hlavní roli je špičkový policejní pilot Frank Murphy, drsňák Stalloneovského ražení. Dostává nového parťáka, mladíčka s tváří Daniela Sterna, který vám určitě bude povědomý. Stačí si ho představit lehce zarostlého, s rozježenými vlasy, vřeštícího, s tarantulí na obličeji nebo hřebíkem v noze, případně jak volá „Harry! Jdu do baráku!“ Jo, je to Marv ze Sám doma a jako zelenáč Lymangood je tady výborný! Sympatické dvojici budou zatápět zrádci z vlastních řad, a také Malcolm McDowell, navždy proslavený rolemi šílenců Caliguli či Alexe v Kubrickově Mechanickém pomeranči. U něj zkrátka vždycky víte, že bude schopný všeho!:)) Celkově je Modrý hrom příjemně nostalgická podívaná z časů nekomplikovaných akčních thrillerů, s vynikajícími herci i cool titulním mechanickým hrdinou. Co jsem si ovšem z dětství nepamatoval, byla neskutečně žhavá scéna, kde duo Scheider a Stern v noci z helikoptéry šmíruje nahou ženu cvičící doma jógu!:)) Myslím, že ty detailní záběry už v té době musely být zlatým standardem porna, a na různých nejmenovaných serverech by se jistě neztratily ani dnes!:)) Suma sumárum, tuhle výpravu do méně útlocitných časů určitě doporučuji nejen pamětníkům VHS časů!:) Hodnocení: 7,5/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen o 80's klasikách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:)

WandaVision - Zcela nový halloweenský strašidelný díl! (2021) (epizoda)

Povedený halloweenský díl, kde dojde i na hodně solidní hororový moment!!:) Bettany famózní, člověk si v týhle epizodě víc než dřív uvědomuje, že Vision je aktuálně vlastně Frankeinsteinovým monstrem. Evan Peters mi tam svým herectvím stále tak úplně neladí, ale možná má přímo za úkol, aby se odlišoval tím, jak mluví, jak se tváří, prostě aby působil jako cizí element, co do MCU nepatří. Pořád mě moc nebaví to klišovitý pojetí armády, která razí heslo "lepší jedna vražda než deset přemýšlení o možnostech vyjednávání". Vojenský manévry jsou tady skutečně tím jediným černobílým a tuctovým, zbytek show je pestrý jako Visionův halloweenský kostým! /// Nejen pro zajímavosti a recenze ze světa Marvelu sledujte profil instageek_cz , díky!:)

WandaVision - Ve speciálním dílu... (2021) (epizoda)

Vím, že by to mělo být za pět hvězd, ale fakt mě docela štve ten klišovitě pojatý SWORD a jeho filmově typický, stupidně se chovající šéf. Vlastně celý dění ve vojenským táboře mě moc nebaví. Za to Westview, to je teda sakra jiná písnička!! V tomhle dílu už se přitvrzuje opravdu hodně, konečně dochází na znepokojivý, mrazivý momenty, v který jsem doufal už od první epizody. No a ten závěr... WOW. Zřejmě se bude jednat o podobně přelomový milník, jako když se objevil Tony Stark v Neuvěřitelném Hulkovi. No, tak teď jsem zvědovej, co vyroste z druhého dvojčete!! Že by druhý "Vy-víte-kdo"?:)) /// Pro zajímavosti a recenze nejen ze světa Marvelu sledujte na Instagramu profil instageek_cz , díky!:)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Čekal jsem bídu, chaos, přeplácanost, ale místo toho jsem dostal pro mě druhý nejlepší spider-film celé předmarvelovské éry. Úvod je špatný, jak z jiného snímku. Řeší se „šokující“ tajemství zlotřilé korporace Oscorp a ano, stále se nám snaží prodat příběh zmizení rodičů Petera Parkera. Zbytečná dějová linka, vše by se tu mohlo dít i bez ní. Co naopak potěší – na začátku je tenhle sequel chvíli barevný!:)) Vidíme New York za denního světla, nebe je tyrkysové, červenomodrý kostým sviští vzduchem, nádhera! A do toho zní famózní nová hudba od Hanse Zimmera! Konečně má Spidey triumfální, jasně rozpoznatelný hrdinský motiv. Naprostou špičkou jsou opět herci. Andrew Garfield je v civilu i v kostýmu mnohem sebevědomější hrdina než v jedničce a toho kluka se zlatým srdcem mu budete věřit. Emma Stone snad nesympatické postavy ani zahrát neumí. Jejich teenage romantice jsem fandil a fakt se dá vidět, že v době natáčení spolu randili i v reálu. Příjemně mě překvapil Dane DeHaan, jeho podání Harryho Osborna mě bavilo a do příběhu skvěle zapadnul. Naopak nijak zajímavý mi nepřišel Electro Jamieho Foxxe. Bohužel to je další digihnusák z Lizardovy ligy, jen není zelený, ale modrý. Nicméně i tak dá Spideymu pořádně zabrat... Celkově film ve druhé polovině děje nabírá neskutečné obrátky, všechno funguje, nešetří se akcí ani dramatickými dialogy. Škoda, že to celé muselo být tak zatraceně temné, a to nejen, co se týče barev. Tenhle Spider-Man si zasloužil víc. Garfield je v roli skutečně „amazing“, a ačkoliv ho potkají různé smutné věci, nejvíc mě dojímá stejně to, jak hezky se chová k ostatním, hlavně k dětem. Nemusel by, ale může a vždycky to udělá. Povzbuzuje druhé a dodává jim naději, i když sám sotva stojí na nohou. Tak by to se skutečnými hrdiny mělo být. Jsem moc rád, že v chystaném třetím Spider-Manovi od Marvelu zřejmě dostane další šanci. A doufám, že se nevrátí naposledy. Hodnocení: 8/10 //// Více geek recenzí, článků a zajímavostí nejen o Spider-Manovi čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:)

WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

A teď už se hooodně propojujeme s MCU. Popravdě, přijde mi to skoro líto, protože to "blbnutí" Wandy a Visiona ve starých sitcomech mě bavilo mnohem víc, než bych čekal. V téhle epizodě se na jednu stranu odhalí různá tajemství, ale na tu druhou působí tak nějak až moc seriálově, tuctově, a to i po vizuální stránce. Věřím, že tvůrci ještě mají nějaká esa v rukávu a laťka zajímavosti a originality se zase zvedne. /// Filmové, komiksové a jiné geek recenze i zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!!:)

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Zpětně si říkám, že by si 5 hvězd zasloužily i první dvě epizody, protože za to, jak odvážně Marvel tenhle projekt pojal, se fakt zaslouží smeknout. Kdo jiný by si dovolil nalákat diváky na superhrdinský seriál, a pak jim tři epizody servíroval bizarní retro sitcom?:)) Každopádně, teď už všechno začíná být výrazněji znepokojivější a já se fakt těším, jak se to celé bude vyvíjet dál. /// Filmové, komiksové a jiné geek recenze i zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!!:)

Amazing Spider-Man (2012)

Pouhých 5 let po Spider-Manovi 3 přišel restart pavoučí série. A je temný, velmi temný. Vlastně je v celém filmu pořád taková tma, že ani nepoznáte, že jste v New Yorku!!:) Novému Spideymu strašně dlouho trvá, než se rozjede. V úvodu se věnujeme ponuré příběhové lince o zmizení rodičů Petera Parkera, která nás nikdy dřív nezajímala a nemění se na tom nic ani teď. Navíc, nemá náhodou rodičovské trauma tak trochu zabrané jistý maskovaný týpek z Gothamu? Opakují se looserovské scény, které už známe, byť Andrew Garfield je mnohem víc cool outsider než pár let před ním Tobey Maguire. A oproti zvláštnímu bezčasí Sama Raimiho, kdy nevíte, jestli sledujete teenagery nebo třicátníky, se zde klade větší důraz na středoškolské prostředí i problémy, což je fajn. Ale pokud jde o režii, Marc Webb s Raimim prohrává na celé čáře. Zatímco Raimiho vyprávění plyne ladně a svižně jako sám Spider-Man, Webbův styl je úsečný, plný rychlých střihů a skoků, ať už při akci nebo běžných dialozích. Jeho verze působí vizuálně monotónně, nevyužívá pestrosti New Yorku a skutečně jsem myslel, že se tentokrát v NY ani nenatáčelo. Svět nového Spideyho vypadá často příliš digitálně, to samé platí pro hlavního záporáka Lizarda. Zajímavější je ve své lidské podobě, kdy Rhys Ifans navazuje na maximální herecké nasazení svých předchůdců. Ale po proměně je z něj prostě jen nevábná přerostlá ještěrka, fakt nic víc. Pochvalu zaslouží herci celkově. Garfield je sympaťák a dostává několik scén, kde může zazářit a přímo si ukrást naši přízeň. Emma Stone v roli Gwen Stacy také přidává body, příjemná změna oproti skoro až hloupé Raimiho Mary Jane. Martin Sheen je výborný strýček Ben. Takže zdaleka ne všechno je v tomhle Spideym špatně, a možná kdybychom se soustředili jen na jeho teenage trable, osvojování superschopností a hledání vraha Vy-víte-koho, byla by to mnohem zajímavější podívaná, než hra na honěnou s Lizardem v kanálech. Hodnocení: 6,5/10, zaokrouhluju na 4 hvězdy, protože Garfield byl vážně skvělej. /// Více geekovských, filmových, komiksových i jiných recenzí čtěte na Instagramu, profil instageek_cz, díky!!:)

Spider-Man 3 (2007)

Sam Raimi si na tohle pískoviště přinesl kromě Sandmana i trochu moc dalších hraček a ve výsledku si nestíhá pořádně hrát s žádnou z nich... Přitom to začíná slibně. Hlavní záporák Sandmana je skvělý a ctí ho, že stejně jako Green Goblin a Doctor Octopus ani on netouží po tuctovém zničení/ovládnutí světa. Má svůj osobní cíl, za kterým jde, a smete každého, kdo se mu postaví do cesty. Mimochodem vizuální efekty písečného padoucha jsou opět top, nakopává tak digitální zadek mnoha novodobým kreaturám. Tentokrát ale Sandman není jediný Spider-Manův nepřítel. Dorazí ještě fanoušky zbožňovaný Venom a… je to prostě průšvih. Jeho představitel Topher Grace působí pořád jako ten ňouma ze show Báječná sedmdesátá a když se promění, tak syčí a vřeští jako velociraptor z Jurského parku. Jde tedy spíš o komickou než hrozivou podívanou. Takhle ikonický záporák by si zasloužil větší prostor, jenže není kde ho vzít. Stejně tak s Gwen Stacy se seznamujeme velmi zkratkovitě. Přitom tu oba mají být zásadními postavami, ale my ještě musíme dořešit vztahy s Mary Jane, Harrym Osbornem a dokonce i s tetou May a strýčkem Benem! Škoda téhle překombinovanosti, stala se polibkem smrti pro celou sérii. Venom byl přidán do děje jen kvůli tlaku producentů, ale lepší by bylo, aby se on i Gwen objevili až v dalším filmu. Jeho přítomnost se dá ospravedlnit snad jen závěrečnou bitkou, kdy Spider-Manovi, který by mač proti dvěma superzáporákům sám nezvládl, přijde na pomoc „nečekaná“ posila. Ale ono by to šlo i bez Venoma a bez Gwen Stacy. A možná lepe a dojemněji, protože bychom strávili víc času s hrdiny předchozích dvou filmů, víc bychom prožili završení jejich osudů. Třetí Spidey zkrátka zběsile skáče a kope do všech stran, ale jak už to tak bývá, nejvíc při tom ublíží sám sobě. Hodnocení: 6/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen ze světa Marvelu a komiksů čtěte na Instagramu, profil instageek_cz !!:)

Pokémon (1997) (seriál)

Na IMDB mají Pokémoni celkové hodnocení 7,5 z 10 (z téměř 40 000 hlasů), takže ta míra odpadů hovoří o mentální kondici česko-slovenského diváka, nikoliv o (ne)kvalitě seriálu. Nebo si možná někdo neuvědomuje, že to není a nemá být další Ghost in the Shell, nýbrž prostě seriál pro malé děti? Navíc nijak blbý, předávající všechny ty správné lekce o přátelství. Chápu, že koncem 90. let bylo mezi puberťáky cool Pokémony nesnášet, ale s odstupem času to působí stejně jako celá řada dalších teenagerských projevů - jen trapně:))