Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

tron

„Jeden mŕtvy civil na 20 teroristov nie je zlé.“ – „Ak nie ste civil.“ Aj keď má choze pravdu s tým, aká bomba musí LIETAJÚCE OKO byť pre školákov, ja som toto solídne akčné áčko prvýkrát videl až dávno po puberte. Napriek tomu ma chytilo. Roy Scheider mal dar byť sympatický a i preto neprekážalo, že bol vlastne skoro vo všetkom rovnaký (od ČEĽUSTÍ 1 – 2 cez FRANCÚZSKU SPOJKU po „SeaQuest DSV“). Príjemne ma zaskočilo, že ústredného zlosyna hrá Malcolm McDowell, ktorý má u mňa (za „Kubrickovo oko“, jednu z najstrašnejších scén kinematografie, na ktorú sa dodnes nedá pozerať) obrovské plus do smrti (jeho i mojej), aj keby hral už len nahnevaných medvedíkov čistotných. Plus, samozrejme, skvelá helikoptéra a prekvapivo veľa akčných scén (hoci „otvorená“ akcia začne až v nabúchanom finále, i dovtedy sa rozhodne o komorný film nejedná, viď. monumentálna akcia v „cvičnom mestečku“, proste dôvod na rotačáky sa vždy nájde). ()

instageek_cz

Modrý hrom, aneb šerif Brody z Čelistí a zloděj Marv ze Sám doma vs. teroristické spiknutí! Blue Thunder je u nás známý také pod názvem Létající oko, ale uznejte sami, že Modrý hrom je asi tak miliardkrát víc badass!:)) Pod tímhle jménem jsem snímek kdysi dávno viděl i na ČT, kde se nesmazatelně zapsal do mé dětské představivosti. Tehdy jsem si přál v obrněné, bezhlučně se vznášející helikoptéře s televizí a rotačákem ideálně i bydlet! Byl jsem tedy napjatý, jestli Modrý hrom dostojí těmhle 25 let starým vzpomínkám, protože jsem ho od té doby neviděl. A nadchlo mě, že tomu tak je! Můj oblíbenec Roy Scheider v hlavní roli je špičkový policejní pilot Frank Murphy, drsňák Stalloneovského ražení. Dostává nového parťáka, mladíčka s tváří Daniela Sterna, který vám určitě bude povědomý. Stačí si ho představit lehce zarostlého, s rozježenými vlasy, vřeštícího, s tarantulí na obličeji nebo hřebíkem v noze, případně jak volá „Harry! Jdu do baráku!“ Jo, je to Marv ze Sám doma a jako zelenáč Lymangood je tady výborný! Sympatické dvojici budou zatápět zrádci z vlastních řad, a také Malcolm McDowell, navždy proslavený rolemi šílenců Caliguli či Alexe v Kubrickově Mechanickém pomeranči. U něj zkrátka vždycky víte, že bude schopný všeho!:)) Celkově je Modrý hrom příjemně nostalgická podívaná z časů nekomplikovaných akčních thrillerů, s vynikajícími herci i cool titulním mechanickým hrdinou. Co jsem si ovšem z dětství nepamatoval, byla neskutečně žhavá scéna, kde duo Scheider a Stern v noci z helikoptéry šmíruje nahou ženu cvičící doma jógu!:)) Myslím, že ty detailní záběry už v té době musely být zlatým standardem porna, a na různých nejmenovaných serverech by se jistě neztratily ani dnes!:)) Suma sumárum, tuhle výpravu do méně útlocitných časů určitě doporučuji nejen pamětníkům VHS časů!:) Hodnocení: 7,5/10 /// Další recenze a zajímavosti nejen o 80's klasikách čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

HAL

Vyrostl jsem na AirWolf a tohle je jeho embryo. Ale jen ve finální půlhodince kdy se konečně s tím cool vrtulníčkem dělá i něco akčnějšího než jen sledovačky - do té doby jen těžkotonážní sympaťák Roy Scheider, v té době ještě na vrcholu své kariéry, řeší detektivní příběh o politické konspiraci s nějakou tou vraždou a polopaticky ukazuje co ten vrtulník má vlastně umět. Takže nic extra zajímavého, zvlášť dnes když už ta technika nepůsobí nijak objevně (ale ve své době musela být solidním sci-fi), ale naštěstí je tu taky jako obvykle božsky slizký záporák Malcolm McDowell, a toho sledovat je vždycky radost. 7/10 ()

Acrobat

Jeden by nepovedal, že natočiť film s kopou vrtuľníkov v 80.rokoch, je odvaha, ktorá sa snúbi so žalostnými trikmi a nudou. Opak je desivou pravdou a Badham roztočí rotory poriadne ostro a ak je vrtuľník témou filmu, prečo by tam mal byť len nejakú minútku ? Roy vymení čeľuste za odvahu natočiť vraždený rozhovor, pričom mikrofón mu nezapne nikto iný ako Mokrí bandita. Badham nepoľavuje v žiadnej scéne. Dokonca ženu vyjaví nie puťkovským spôsobom plnú hystérie, ale okamžitej pomoci, kde podpora vrtuľníka opäť musí byť. Jednoducho film nie je o vrtuľníku, samotný vrtuľník je filmom a to, čo robia piloti v zastavanom území je dychberúce. Badham spravil na 80.roky vskutku výživný snímok, ktorý prekypuje dôstojnosťou a hravosťou smerujúcou na diváka. (videné 25.10.2020, FIlmplus archív) ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/ ()

• Warren Oates (Braddock) byl během natáčení velmi nemocný s chřipkou a chronickou rozedmou plic. (Marek06)
  • Distribuce v našich luzích a hájích má dva názvy proto, že přihlédla vedle amerického originálu i k německému jménu - naši západní sousedi uvedli snímek do kin právě pod názvem Das fiegende Auge (Létající oko). (Robbi)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)