• Thriller

Revizoři (2003)

Vtipné, originálne, tak akurát drsné a krvavé, absurdné, chvíľami láskavé a chvíľami dokonca megaromantické, Jo na pot !

Pusinky (2007)

Sľubný začiatok, dobrý rozbeh, zvláštny priebeh, divný pocit v puse..určite výborne vedené herečky, veril som im to, čo a ako prežívali, akurát sa niekde na pol ceste stratili a zamotali do svojich pocitov a už to bolo horšie ( scenár ?, režisérka ? )..tri hviezdičky určite za to, že to nebolo až také veľké sklamanie...

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Takto zdevalvovať Frearsa a Formana, to je neodpustiteľné ! 1 hviezdička za ost, ktorý je sám o sebe 5 hviezdičkový !

Smoke (1995)

Krásny, nenápadný, vynikajúco zahraný ( od Hurta, cez Perrineau až po miniatúrku Ashley Judd ), poetický, nežný..a tým všetkým a zároveň tým čo sa nedá popísať moj kultový - a to som teda presvedčený nefajčiar ! Smoke got in my eyes ( and heart ) and I felt good:-)))

Priest (1994)

..cesta nenápadného TV filmu do kín bola zaujímavá, film vyvolal (nielen) v Británii kopu nevole a pohoršenia. A pritom téma homosexuality je druhotná, ani zneužívanie v rodine nie je tak "alarmujúce" (hoc veľmi bolestivé) ako otázka dilemy, nemožnosti voľby, cesty menšieho zla, ktoré tí " správni" kňazi dnes a denne musia riešiť. Režisérka Antonia Bird si nasadila svojim debutom latku pekne vysoko. Výborný film ( písmenkami z imdb: INCREDIBLY MOVING ).

Barton Fink (1991)

Sú také & takí, čo zmenia život. BARTON FINK je jedným z nich. Vďaka nemu sa od 18tich (NE)-bo-jím komárov.

Manželé a manželky (1992)

Pre mňa najlepší Woody 90.rokov, trpký návrat na Manhattan akurát vo farbách..a s dokonalou Judy Davis, ktorú, mimochodom, porazila na Oskaroch Marisa Tomei v My cousin Vinny ?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Akademici touto voľbou definitívne potvrdili, ako hlboko vedia klesnúť ! Hedgehogs vs. Foxes v jej podaní, to už je klasika. JD ukradla tie najvtipnejšie hlášky filmu, volím ju najlepšou neurotičkou filmovej histórie !!!!!

Celebrity (1998)

Tak excelentný cast a taká veľká škoda. Sklamanie, film ako tak zachraňujú výborný Kenneth Brannagh, opäť raz neurotická Judy Davis, sexy Charlize na módnej prehliadke a ČB kamera. Medzi Woodyho komédiami zabudnuteľný titul, pre vačšinu hercov nepodstatná položka vo filmografii..ešte raz škoda..

Cokoliv (2003)

Milý, vtipný, pohodový. Ničím nový, ničím prínosný, ale príjemný. A Jason Biggs - neuveriteľný. Woody si vtipne vo svojich filmoch často "inštaluje" svoje alter ego, s Biggsom to dokonale zafungovalo. Niečo podobné ako Adam Sandler v Punch Drunk Love. Hrdo vylepšujem slabé hodnotenie ostatných !

Hollywood v koncích (2002)

Celebrity a Hollywood Ending sú mojimi najvačšími Woody sklamaniami. Pri sledovaní HE som si párkrát dokonca povedal, že sa Woody úplne zbláznil - nepamätám si z filmu skoro nič, to predstieranie slepoty ( či ako to vobec bolo ??? ). Aj majster sa utne.