• Thriller

Někdo se dívá (1993)

Sex dobrý, inak tragicky sa tváriaca Sharon a Baldwin rovnaký ako úplne všade. Sex za jedna, to je super, nie ? :-)))

Juno (2007)

Sklamanie roka 2007. Okrem skvelého soundtracku ma na tomto filme nebavilo vobec nič. Teda budem tolerantný a áno, páčila sa mi postava Jennifer Garner, aj to, ako ju pani Affleck zahrala...a scéna s Tic Tacmi v schránke...inak fakt nič...príliš málo na to, že to bol indie film roka a čierny koň Oscarov...fakt, že nie !

Zbožňuju prachy! (2006)

Ženskými očami nazeraný svet, podobne ako v predchádzajucom režisérkinom snímku Lovely and amazing. Vďačná rola pre Rachel ( hoc sa mi nechcelo veriť, že by musela upratovať a nie robiť čokoľvek iné - a zároveň že by sa na konci mohla zamilovať ), Catherine Keener v najrozvinutejšej postave, dokonale hnusná ( a mastná ) Frances McD..film je malilinko nevyvážený, podobne ako jeho predchodca, strieda skvelé postrehy zo života ( kríza stredného veku, nekomunikácia s najbližšími, prekvapenia, ako práve tých najbližších /ne/poznáme ) s melodramatickými až zbytočne feministickými momentami. Kvoli výborným hercom ( vlastne herečkám:-))) 4 *

Hana a její sestry (1986)

Nostalgicky a hlboký Woodyho film, ktorý možem pozerať donekonečna. Krásne herecké výkony úplne všetkých sa opierajú o skvelé napísané charaktery, nevyberiete si jednoznačne svojich favoritov, sú tu Hana, jej sestry, ich lásky, sklamania, opätovné zaľúbenia...absolútne vyvážený film, ktorý sa napriek svojmu názvu rovnako venuje ženám i mužom.

Všichni královi muži (2006)

Neuveriteľne nevyužitý potenciál tejto kráľovskej hereckej zostavy. Mať takéto talenty a takto s nimi naložiť - neodpustiteľné, pán Zaillian. Úplne zbytočný film vo filmografii každého zúčastneného ! Nekonečná nuda,ktorá sa dostaví do pol hodiny !

Hořký měsíc (1992)

Fucking hell, that was hot ! 4 a pol, 4 a pol, brbrbr, mňam:-)))

Ledová bouře (1997)

..keď je Vám pri filme ľadovo zima, keď máte pocit, že nikto nikoho nechápe, nikto nikoho nemá rád..až nakoniec úplne z(a)mrznete a je Vám tak ťažko, že až. Jeden z najsmutnejších filmov aké som kedy videl, úplne zásadný Ang Lee a herecká zostava, ktorá proste nemá obdoby. Fenomenálna záležitosť !!!!!

Listopadová romance (2001)

Nekompromisne 1 ! Vrchol červenej knižnice a lá Hollywood. I keď ak to bol úmysel, tak potom je Sweet november dokonalý. Dokonalý GÝČ ! Ale nie pre mňa.

Svatba podle Margot (2007)

Tak toto bol iný chaos. Nicole Kidman v pre mňa "tolerovateľnej" role spolu s The Hours a The Others, znamená, že ju uznávam. Taká, aká bola ako Margot, takú si ju predstavujem v skutočnosti. Panovačnú, psychotickú, tenznú, nevyrovnanú, zároveň ale špecifickú a v mnohom originálnu a výraznú. J.J.Leigh veľmi, veľmi dobrá, obe držia film nad scenárom, ktorý mal veľký potenciál, ale Baumbach sa tentoX niekam stratil - akoby nevedel, ktorým smerom sa pohnúť ( na rozdiel od The squid and the whale, ktorý mám veľmi rád ). Hlavne nie cestou nahého Jacka Blacka, PROSÍM !