• Thriller

Pokušení svatého Toníka (2009)

Každý správny filmový festival musí mať svoju najväčšiu bizarnosť. St.Tony vtipne pomenovaný Toník nemal (pre mňa) tento rok v KV konkurenciu. Podobne tak i hlavný predstaviteľ, ktorý i na náhodných okoloidúcich na uliciach KV posobil ako prízrak z inej planéty. Podobne bizarné nech je teda i moje hviezdičkovanie. P.S. Najhúfnejšie opúšťaný film festivalu (čo ma oprávňuje myslieť si, že som normálny - čítajúc si po sebe druhú vetu komentára). P.P.S. Najexkluzívnejšie použitie (a self zneužitie) motorovej píly v histórii.

Červené střevíčky (1948)

Nepreafektovaný, vizuálne brilantný, kompozične novátorský, rozuzlením odvážny a nadčasovo inšpiratívny SKVOST, pri ktorého sledovaní som ani na sekundu nemohol uveriť, že bol natočený v roku 48 ! Resp. áno, na 3min., pri záverečnom (patetickom) prejave B.Lermontova. Odpúšťam. A je mi jasné, Martin, Baz, Miloš, Alan P. a ďalší, od koho ste sa učili. ZÁŽITOK.

Cherry. (2010) odpad!

Bez náznaku nadhľadu, ľahkosti, humoru, akejkoľvek rafinovanosti, až príliš doslovne a v závere doslova trápne - ak tento film niekto prirovnáva k Sex, lži a video, tak si trúfam napísať, že ku genialite SLV má asi tak ďaleko, ako ja ku genialite mojho strýčka Alfonsa.

Láska a sex (2000)

Nadpriemerne napísaná, priemerne zrežírovaná, každopádne ale odzbrojujúco zahraná love story jednej krásky a jedného, no ako to napísať..kučeravého, zhrbeného, čaptavého čuda...áno, áno, sólo pre Famke a Jona..a ako by zaspievala Madonna - Nothing really matters, love is all we need, everything I give you, all comes back to me..

Vosa (2003)

Bozaj ma v riť = Polib si prdel = VICTORIA BECKHAM MY ASS. Každému chutí inak, Anglánom najelegantnejšie. Všetko je ALE relatívne.

Tichý hlas (1998)

Ako by povedali v kráľovstve: Jane Horrocks RULES. Alebo Jane Horrocks "one woman show" or she´s ABSOLUTELY FABULOUS. Kto by čakal, že si nenápadné káčatko ako ona ukradne celý film pre seba?! Predovšetkým berúc do úvahy fakt, akými pokladmi (treasures znie lepčie) - Brenda, Michael a Ewan - ju režisér obklopil, všetci traja jej ale len sekundujú. Vrátiac sa k tretej vete - ja áno (a rád), už ako Nicola v Life is sweet bola neodolateľne neznesiteľná. Brenda B.to tu hodne prehnala s tým akože herectvom.

Mauvaise passe (1999)

Zúfalí muži robia zúfalé veci. Alias zúfalo "neerektívny" Daniel Auteuil v pokuse ukázať sa za veľkou mlákou, ktorý ale (žiaľ) nemohol dopadnúť pre jedného z najlepších French Guys horšie. Ne-uveriteľne ne-pravdepodobný, ne-vyrovnaný a zbytočnými líniami preplnený príbeh, ktorému verím asi tak, ako vo filme predvedenému - že misonárska poloha je jediná a tým pádom najlepšia. Podobne nudne naaranžované coïts, fucks, whatsoever som nevidel ani nepamätám. Nepochopený film.

Jídlonoš (2009) (studentský film)

Pominuteľnosť života, láska (ne)láskavá, v každodennosti, v rituáloch, ktoré sa zdajú nepatrné a pritom keď (už) nie sú, tak najviac chýbajú. Krása v smútku, smútok v kráse.

Nowhere Boy (2009)

Pomalá a nezaujímavá prvá hodina, smerujúca odnikiaľ nikam (nowhere), ktorej akoby chýbala duša, sa v piatich minútach, v herecky krásnej scéne, obráti presne tak ako sa nám často mení život. Jednou vetou, spomienkou, dlho zbieranou bolesťou, po ktorej sa ale automaticky nedostaví katarzia (podobne ako v živote). A podobne ako v živote, nastúpi vytriezvenie a tupý pocit, kedy jeden nevie, čo ďalej. Všetko je relatívne - i Jack Nicholson (už) vie, že matka nie je nikdy istá. K.S.Thomas, A.Johnson, A.M.Duff (Mrs. McAvoy), very well done.