• Thriller

Tori Amos: Live at Madison Square Garden (2006) (koncert)

* * * * * TORI AMOS * * * * * tá baba nemože byť normálna. Sadne za klavír, hrá na obe strany, dupe, trieska, kričí, komunikuje so svojimi fans, zvádza ich, dráždi, miluje, cíti a ctí * * * * * Je dokonalá v lyrických polohách (when you gonna make up your mind, when you gonna love U as much as I do - WINTER), i v naliehavých veciach (6.58, are U sure where my spark is..here, here, here.. - SPARK) * * * * * Div(n)oŽIENKA so sexappealom a energiou na rozdávanie. Oba koncerty v Prahe boli to najlepšie, čo som kedy videl * * * * * t.j. ÚPLNE ZIMOMRIAVKOVÉ * * * * * TORInka, Katka Bush + všetky dievčatá v mojom profile – I LOVE YOU GIRLS !!!!! Btw, Little Earthquakes sú rok 92 a nie rok 91 ako je uvedené v obsahu ! Tori mám v malíčku, toto zodpoviem o 3tej ráno !

Hraniční hlídka (2006)

PIČKU MATERU..je vobec možné, aby som sa usmieval pri vojnovom filme? Je toto ale vobec vojnový film? Precízne odsledovaný život v armáde, bezútešná každodennosť, ktorá vedie k najbláznivejším kúskom a to z jediného dovodu: prežiť a nezmagorieť ! Chlapáctvo, hrdinstvo, láska, nenávisť, električni orgazam, syfilis, penicilín - "JEBEM TI PLEMÄ, KTO TEBE DIPLOMU DAT?"..PIČKU MATERU..pobalený kufor, čo bude ďalej?? - po sexe ("umej si ruce, bude oběd") - ten ZÁVER..uf, PIČKU MATERU..Sokol dvě volá Orla jedna. Příjem.

Matka (2003)

Učebnicová ukážka hereckého minimalizmu. Anne Reid + Daniel Craig sú hodne nekompatibilná dvojica, ale je to nekompatibilita románová, nie herecká. Odvážny film s témou, ktorú všetci z nás chceme zažiť len na plátne.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Herecky čistá a bezchybná záležitosť, v ktorej ale akosi pokryvkáva to, o čom má prioritne celý film byť. Vášeň - vášeň k futbalu, pre futbal, vo futbale..a tým pádom mne ako divákovi, ktorý obdivuje filmy nestora českého filmu, pána Kachyňu, chýbala filmárska vášeň, ktorú pán Kachyňa vedel inokedy tak obdivuhodne rozdávať.

Millerova křižovatka (1990)

Jeden z najviac rozpoznateľných hudobných motívov maestra Cartera Burwella a jedna z najlepších vedľajších (ako inak) úloh Johna Turturra.

Noc s Andělem (1999) (pořad)

..tak rád by som tento program pozeral, to by ho ale nemohol uvádzať jeden z (mne) najnesympatickejších moderátorov v Českých luhoch a hájoch..moje nesympatie vychádzajú z jeho: neustále sa opakujúcich slov, fráz, úšklebkov, nepochopiteľného smiechu, ktorý má často zakryť andělskú neschopnosť vynájsť sa v danej situácii..tak rád by som tento program pozeral.. kvoli hosťom a formátu..ale nie, nejde to, dnes som to opäť prepol a vydržal 5 minút..

Jiný život (2001) odpad!

Nepozerateľný paškvil s výbornými hercami, ktorí nemajú čo hrať. K sľubovanej vražde z obsahu som sa neprepracoval, čím som prišiel "asi" i o ten iný život (a možno i iný, viachviezdičkový zážitok).

Hanebný pancharti (2009)

You know somethin', Utivich? I think this might just be my masterpiece..ÁNO, Quentin vie, Quentin vie, to je nesporné, napriek tomu ale podľa mňa nejde o jeho najlepší film. Dal mu pozoruhodný westernový prológ, dobré jadro, záverečná kapitola je absolútne elektrizujúca. ALE..ale POMO to vystihol úplne presne, nemá cenu písať to inak. Tak len na záver jedno malé súkromné očko: odhalenie B.v.H. mi prišlo hodne lacné !

Zack a Miri točí porno (2008)

WOW. Kevin Smith zo mňa urobil najväčšieho debila a ja mám chuť mu za to ešte úprimne poďakovať. Mega ftipný kúsok s absolútne odzbrojujúcimi postavami, krásne B-éčkovou (či vlastne Péčkovou) atmosférou a cool hláškami typu - DON´T THANK ME, JUST FUCK ME zakončený tým najromantickejším záverom úplne vo farbách holandských majstrov (to je parafráza) * * * * * CUMSHOT, CREDITS, THAT´S THE ENDING * * * * *