• Thriller

The Commitments (1991)

U´ve got to, U´ve got to, U´ve got to try a little tenderness..IT´S ALL SO EASY..WOMEN DON´T FORGET IT..LOVE IS THEIR WHOLE HAPPINESS. Jedine SOUL má gule !

Talentovaný pan Ripley (1999)

Nevidel som zatiaľ TRULY, MADLY, DEEPLY, ale odhliadnuc od toho ostáva pán Ripley najrafinovanejším videným kúskom vo filmografii A.Minghellu. Toma Ripleyho mi bolo ľúto, štval ma, obdivoval som ho, nenávidel - a táto zvláštna ambivalentnosť je tak príťažlivá a filmársky zaujímavá, že každým jedným pozretím objavím vo filme niečo nové - a to mi príde ako obrovský kompliment smerom práve k režisérovi. Mimochodom, dokazom, že menej vie byť viacej, je herecký priestor a prejav G.Paltrow vs.C.Blanchett. Katka je jednoducho dokonalá. Na všetky zmysly zaberajúca vecička.

V pasti (2005)

JuuJ, ešte terazky sa držím medzi nohami a bolí bolí bolia..

The Dying Gaul (2005)

Peter Sarsgaard ukradol ako Jeffrey nielen srdce Campbellovi aj Patricii, ale ukradol pre seba i celý film. Režisérsky, scenáristicky i dramaturgicky často rozkolísané, s neduhami debutu, herecky ale samozrejmé a veľmi sebavedomé. Ten Patriciin hlas, uuuufff !

Grand Canyon (1991)

Pseudointelektuálna NUDA na GRAND CANYONe. Z mojho pohľadu filozofovanie, ktoré vyznelo úplne do prázdna. Príliš chcené, príliš !

Malá Miss Sunshine (2006)

Jednoduchý príbeh (vystavaný na klasickej scenáristickej ŠABLÓNE): DYSFUNKČNÁ RODINA (sa vyberie na) - VÝLET - (a po rade neuveriteľných príhod a sebareflexií prichádza jej absolútne) - STMELENIE. Toto klišé je ale pretavené v čistú filmársku radosť, s fenomenálnou hereckou zostavou a výborným soundtrackom. Všetko funkčne prenesené na diváka, na mňa konkrétne tým sposobom, že pri prvom pozretí ma v kine OKO permanentne bolelo brUCHO. Opakované pozretia (a že ich bolo na prsty oboch rúk) pridali ďalšie detaily a rozmer, ktorý až tak humorný nie je. Dokonalý pocitový zážitok !

Mrtvá dívka (2006)

Viditeľne ženskou rukou vedený film, pomalý, zvláštny, citlivý. Pre mňa osobne herecká zostava snov.

Láska a smrt (1975)

WOODY, LOVE FROM RUSSIA ! YOUR YURIJ !

Dream Boy (2008) odpad!

Toto natočil absolútny amatér a zúfalec ! Režisérovi možno nechýba citlivosť, chýba mu ale cit a odhad na to, čo može divákovi naložiť a čo divák unesie. Obraz americkej rodiny v "typickom" americkom malomeste nebol dávno takto klišovitý a smiešny, herecké výkony sa nedajú nazvať výkonmi. Ešteže som nemusel platiť za lístok do kina, jasné a rýchle bolo rozhodnutie prepnúť na iný kanál. To sa budem 90 minút radšej pozerať na reklamu na MILKU ! ! !