• Thriller

Zelig (1983)

Najobľúbenejší film samotného maestra Allena. Jeho najobľúbenejší, nie moj. V istých scénach predobraz Forresta Gumpa.

Jiná žena (1988)

FENOMENÁLNA ONE woMAN show by Gena Rowlands.

Dobrodinec (1991) (TV film)

Adaptácia románu Irvina Shawa Chlieb na vodách, ktorá vo mne navždy ostane čoby alfa omega slovenskej TV dramatickej tvorby. Nadčasový text!

Cukor (1982) (TV film)

ROK 1954: BYL JEDNOU JEDEN KRÁL..a SOĽ bola nad zlato. ROK 1982: CUKOR..a CUKOR ( i soľ ) boli nad zlato. ROK 2009: ako MARUŠKA i ako MATYLA je pani MILENA nielen krásna, ale i synonymom pomenovania PANI HEREČKA. Pani herečka nad zlato.

Kdo z koho (1999)

Brilantná čierna komédia. Skvelá satira. Dokonalé zrkadlo americkej spoločnosti (a nielen tej americkej). Paralela k nie jedným podstatne významnejším voľbám než sú prezidentské tu, v Carver High. Prepracovaný scenár, hodne vynaliezavá réžia, trefné herecké obsadenie. American pie vs. Legally blonde alebo aké je prcať, prcať, prcinkať tú pravú blondínu. Menej zhovievavé a artistné než Americká krása, v niečom ale pre mňa pocitovo úprimnejšie. Hodne nedocenený film (nielen tu na čsfd).

Ed TV (1999)

Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté. Inak: mám rad Frearsove NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI i VALMONTA od pána Formana. Mám rád CAPOTEho, páčil sa mi i verzia toho istého príbehu v INFAMOUS. THE TRUMAN SHOW je klasika, Ed TV ale pláva po povrchu, je prvoplánový a ako komédia mi prišiel dokonca i nefunkčný. Vydržal som po prvú reklamu.

Pod malovanou plachtou (2006)

Zvláštnym sposobom nevzrušivé, až televízne spracovanie príbehu, ktorý žiaľ nevytažil ani zo zaujímavého hereckého obsadenia. Neškodná kulisa k presádzaniu kvetov v nedeľu poobede.

Rozhovor s nepřítelem (2007)

Niekde vo 1/4 cesty medzi Anjelom milosrdenstva (TeleVízne spracovanie ) a Kočárem do Vídně ( téma - a kiežby i intenzita pocitu ). Je to zaujímavý experiment, otázkou ale je, aká je v dnešnej nedobrej slovenskej kinematografickej dobe pravdepodobnosť, že ľudia uprednostia podobný film pred pohodou domácich papúč v teplúčku hrdinov Paneláku, Ordinácie a všetkých Andy Krausovín ?! Mimochodom, vulgarizmy v najdramatickejších chvíľach posobili nezmyselne a samoúčelne. 2mínus.

Zamilovaná smrt (2008) odpad!

8,1 z 10 na imdb k dnešnému dňu ???!!! - tých 127 užívateľov muselo vidieť úplne iný film než ja !!! Priblbý nezmysel na vážnu tému, z ktoreho sa na mňa neprenieslo absolútne, ale absolútne nič. Toľko (mo)mentálnej onanie na meter štvorcový som v mainstreamovom filme nevidel ani nepamätám. NEW YORK POST píše: There's something seriously wrong when you assemble actors this good -- and can't believe a single stilted word coming out of their mouths. NECHUTNÝCH PRVÝCH 5 MINÚT !

Transamerika (2005)

Odhliadnuc od toho, že dejový zvrat, ktorý celý film naštartoval a na ktorom je film postavený, mi prišiel založený na príliš veľkej a nepravdepodobnej časovej náhode, ide o strhujúcu záležitosť. Nie kontroverznou témou, ale herecky a pocitovo. Zvláštne ťažká a bezútešná atmosféra, geniálne titulné duo F.Huffman-K.Zegers, vynikajúci záver. Odkladal som túto trans záležitosť a mám ju (rád) za sebou. Rád vo všetkých slova významoch.