Kmotr (1972)

Tohle je dámy a pánové umělecké dílo. Podle mě doposud nejlepší film v historii kinematografie. Naprosto každá scéna, melodie, herecký výkon, záběr i třeba rekvizita je naprosto geniální a má své tvrdě trvalé a nevystřižitelné místo. Délka filmu je i takto krátká, užíval bych si tento mistrovský opus třeba 10 hodin v kuse. Rodina Corleone pro mě hodně znamená a ze srdce děkuji, že mohu být jejím divákem. Alla salute!

Polaroid (2019)

Tohle přeci už tak 20 let nefunguje, tak proč to nenatočit znovu že? A zase znovu, zase a zase... Přidávám jednu hvězdu za Tylera Younga, něco se mi na něm šíleně líbí.

Leaving Neverland (2019) odpad!

Film Leaving Neverland z produkce HBO je ta nejnehoráznější a nejšpinavější lež, která snad kdy vznikla. Jen já sám jsem v tomto filmu zaznamenal několik desítek naprosto absurdních a mimořádně sprostých lží, které se vůbec nijak nepřibližují realitě. Po mém hlubším průzkumu zpráv z výzkumu odborníků, kteří se touhle špínou zabývali, zkoumali soudní dokumentaci a spolupracovali s lidmi kolem Michaela - mi vyplývá - že asi každá třetí věta na kameru kňučících lidí v tomhle filmu byla jen prachsprostá lež. Toto fantasy má očividně jen jeden jediný možný účel, a to jest vydělat jeho tvůrcům skrze pošpinění odkazu Krále popu. To je prostě všechno a je mi z toho špatně. Pánové uvádějí místa, data, částky a události, které se prokazatelně nikdy nestaly, neshodují se s reálnými důkazy anebo se prokazatelně staly jinak, za jiných okolností a v úplně jiné době, než je zde tvrzeno. Film je prošpikovaný emotivním hudebním podkladem, naprosto směšným důkazním materiálem, spolu nějak nesouvisejícími fotografiemi Michaela Jacksona a záběry z přeletu nad krajinou. Nic z toho není ani setinově průkazné, že by Michael Jackson byl schopen tak ohavných činů, ze kterých je těmito lidmi obviňován. Působí to na mě jako mimořádně dobře natočená manipulativní zbraň, namířená na peněženky mediálně nekompetentních diváků. Tvůrci zde neapelují na Michaelův reálný obraz a netěží z pravdy, ale vycházejí z jeho mediální (bulvární) bubliny, která se kolem něj v průběhu jeho ohromné kariéry nabalila. Nechutnou prohnanost tvůrců navíc dokládá i jejich ohromný zásah do délky filmu, který po premiérovém uvedení v Evropě zkrátili o cca hodinu a svět pak spatřil upravenou verzi. Takto tvůrci postupovali okamžitě poté, co se zvedla vlna nevole vůči extrémním nesrovnalostem s realitou prezentovaných ve filmu. Zainteresovaná veřejnost v LN nalezla mnoho jednoduše prokazatelných lží a prezentovala je přes sociální sítě nebo novinové články. Vyšla dokonce i série dokumentárních filmů, které vyvracejí lži a polopravdy, jež zazněly v tomto filmu. Na začátku září 2019 byl potom film režisérem Danem Reedem zkrácen znovu. Odstraněny tehdy dodatečně byly ty nejvýrazněji omílané lživé výpovědi. Například pohádka z vlaková stanice v Neverlandu, kde se měl Michael údajně dopustit zmíněných ohavných činů. Potom totiž, co bylo zjištěno a prokázáno, že v inkriminovanou dobu tam to nádraží ještě ani nebylo postaveno, byla scéna s nádražní pohádkou z filmu vystřižena. A takto byl film poté upraven ve vícero případech. Útěchou zůstává, že masivní většina lidí kolem Michaela tato a jím podobná obvinění již dlouhodobě veřejně - ku nelibosti bulvárních médií - popírají a snaží se je vyvracet. Patří k nim například herci Macaulay Culkin, Chris Tucker nebo Michaelova sestra zpěvačka a herečka Janet Jackson. Dále má pak v těchto otázkách Michael naprosto bezmeznou podporu u jeho osobních bodyguardů, některých bývalých zaměstnanců Neverlandu (tedy těch, kteří nikdy nepřijali tučné balíky peněz za falešnou výpověď na kamery bulváru) a samozřejmě i od jeho dvou bývalých manželek, třech dětí a celé jeho slavné rodiny. Tento film a záměr jeho natočení jsou mimořádně nechutné ještě v mnoha dalších rovinách. Michael Jackson je již v době natočení těchto sprostých pomluv rovných 10 let po smrti. Parazitovat s takto nechutnou lží na člověku, který se už celé jedno desetiletí nemůže nikterak bránit, je neuvěřitelně nemorální. Při přihlédnutí k faktu, že ještě za jeho života byl sám Michael na základě bulvárních lží a falešných obvinění několik let pod drobnohledem FBI, která o něm po ukončení vyšetřování prohlásila, že je v případě těchto obvinění naprosto nevinný a přidala se tak k verdiktu soudu, který ho v roce 2005 po vysilujícím mediálním lynči a intenzivním vyšetřování prohlásil za zcela nevinného ve věci neuvěřitelných 14 falešných obvinění se sexuálního obtěžování - je třeba si uvědomit, kde asi tak leží pravda. Víte, Michael Jackson věnoval svůj soukromý i veřejný život pomoci dětem po celém světě. Na charitativní činnost za svůj život přispěl částkou $300 000 000 (nejvíc ze všech celebrit na světě), ve svém domově v Neverlandu hostil rodiny postižené katastrofami či leukemicky nemocné děti, které si tak mohly na sklonku jejich života naplno užívat jejich poslední chvíle a možnosti jeho zábavního parku, který paradoxně figuruje i v tomto filmu, ale v úplně jiném světle. Desítky jím složených textů písní pojednávají o nutnosti ochrany dětí a stejně tak nezapomínejme i na jeho filantropické činy spojené s dětmi z dětských domovů po celém světě, humanitární činy s dětmi z rozvojových států a dětmi dlouhodobě ležícími na nemocničních odděleních. To vše teď vezměte a přiložte to na druhou misku vah. Nezapomeňte při tom, že ti pánové to vše o sexuálním obtěžování a pedofilii prostě a jednoduše pouze tvrdí. Jejich výše zmíněné důkazy a svědky, které pánové ve filmu tasili, tady může brát vážně snad opravdu jen úplný lehce manipulovatelný hlupák. Taky vezměte v potaz, že na základě tohohle filmu a pouhých tvrzeních v něm bylo v mnoha rádiích a hudebních televizních stanicích po celém světě zastaveno přehrávání hudby Michaela Jacksona, prostě jako by byl hned automaticky vinen. Není mi z toho vůbec dobře. Prostě a jednoduše - tenhle film je pro mě ohromným odpadem, společnost HBO u mě klesla za produkci tohohle filmu na naprosté nejen morální dno (navíc tak postupovala protiprávně) a jsem přesvědčený, že každý morální a mediálně kompetentní člověk, ověřující si alespoň základní informace z běžně dostupných relevantních zdrojů, musí dát tomuhle čirému zlu výhradně hodnocení odpad! S ostatními uživateli já nechci mít nic společného, protože ti jednají v přímém rozporu s moji hodnotovou orientací.

Paranormal Activity (2007)

Mimořádně skvěle odvedená práce s tajemnem. Tvůrci naprosto mistrovsky využívají divákův strach z neznáma a geniální kamerou okořeňují celkový dojem z této found footage legendy. Jen poněkud chabý herecký výkon Katie Featherston ubírá filmu na uvěřitelnosti. Jelikož je scénář životně závislý na divákově fantazii, musím dát 4 z 5.

Skleněné peklo (1974)

Dodnes patří tomuto snímku právoplatné místo v popředí mezi ostatními katastrofickými filmy. Každá jednotlivá scéna má svůj smysl a po vystřižení, by ve finálním střihu chyběla. Velmi kvalitní počin po této stránce, co ani v konfrontaci s délkou filmu nepůsobí monotónně. Celkový dojem z filmu mi ovšem neskutečně kazí jeho naprosto absurdní konec. I přesto je to ale velké dílo – 3 z 5.

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

Tak tohle je jednoznačně to nejhorší, co jsem kdy viděl! Tohle bylo na 100 % nejnudnějších 85 minut v mém životě. Podle mě se jedná o to nejtoxičtější natočené bahno (napsat film, tak mi upadnou prsty) všech dob. Tohle už nesmí nikdo nikdy vidět. Jelikož jsem to celé protrpěl až do konce, myslím, že od teď už můj žaludek snese naprosto všechno. Je to katastrofa a utrpení. Pokud to chcete použít jako mučící nástroj, budiž, ale jste mimořádně pokřivení lidé.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Pár nenormálních aktivit je zdařilá parodie, která celkem úspěšně vyčnívá nad ostatními. Proč? No, protože je jako jediná mezi tisíci dalšími filmy tohoto žánru vtipná. Film je ze začátku jako takový po komediální stránce celkem průměrný, to se ale razantně mění po brilantním nástupu Cedrica the Entertainera. U žádného jiného filmu jsem se tak nenasmál jako při jeho první scéně s Kishou (Essence Atkins). Cedric je od té doby až do konce jednoznačně masivní tahoun filmu a po shlédnutí tohoto snímku patří vedle Chrise Tuckera k mým nejoblíbenějším filmovým komikům.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Neumím popsat ten pocit, ale vím, že je to pocit spojený pouze s jedním člověkem na světě. Je to jako žít sen, představu, ve které je vidět jen podium, na kterém panuje naprostá tma a ticho. Tu tmu náhle protne bodový reflektor namířený na střed onoho podia, ozařujíc při tom pouze osamělý stojan mikrofonu. To ticho naruší něčí stále se přibližující kroky, doprovázené siluetou dvou stříbrných ponožek. Pak není slyšet už nic, jen řev fanoušků zažívajících nejlepší chvíli svého života. Muž na podiu vytáhne z malého kufříku legendární flitrové sako se stříbrnou stužkou na rameni, černý klobouk a nejslavnější diamantovou rukavici v historii. Dvakrát elegantně luskne a všichni v sále jsou v následujících minutách svědky historického momentu. Jsou svědky magie Krále popu, rocku a soulu největší hudební legendy dvacátého století a dost možná i všech dob. Zřejmě teď někoho napadá, že zbytečně moc sentimentálně a teatrálně spoileruji, ale není tomu tak. Nic z toho, co jsem výše popsal, v tomto dokumentu totiž nenajdete. Tedy vlastně ano, ale ne tak úplně. Legendární vystoupení, choreografie a písně Krále popu znají všichni. Ti šťastnější zažili i onen pocit, který jsem popisoval výše, a právě o ten pocit jde i v tomto snímku. Tady si musí divák představit ten pocit být toho všeho opět svědkem a vlastně udělat to samé, co dělá hlavní hvězda tohohle snímku – snít. This Is It Michaela Jacksona je poslední opona, poslední hozený králův klobouk fanouškům - plánovaný i neplánovaný, chtěný i nechtěný, ale vypovídající o genialitě, osobnosti, talentu a perfekcionizmu Michaela jako člověka i jako umělce. Ve svých skoro 51 letech předvádí v tomto záznamu Michael své choreografie, které tančil, když mu bylo 20 let, písně, které nazpíval, když byl na vrcholu své kariéry a myšlenky a životní postoje, které zastával po celý svůj život. Máme zde poslední a jako vždy jedinečnou možnost pocítit a společně s Michaelem snít o největší světové show všech dob, o návratu krále na trůn, ze kterého ale vlastně nikdy tak úplně nesesedl. Dámy a pánové toto je Král popu, rocku a soulu, Princ R'n'B a diska, taneční titán a hudební megalegenda Michael Jackson a jeho dílo, které ho v podstatě stálo život. Přehlédněme zde tedy prosím ne moc dobrou kvalitu filmu, kamery, mírné odklonění od dokumentárního žánru i očividnou penězichtivost společnosti SONY a „představme si“…