• Fantasy

Rocky II (1979)

No dvojka je za mě ještě o něco lepší jak jednička. Celá dramatická linka je opravdu skvělá a vy postavám věříte a doufáte, že to dopadne co nejlíp. Teď menší spoiler, ale dopadne to dobře. Celej děj je v tomhle filmu o něco zajímavější než v prvním díle, taky to bude tím, že tento film tentokrát režíroval samotný Stallone a na kvalitě filmu je to dost znát. Postavy jsou opět skvělý. Herci jsou taky skvělý. Soundtrack je opět božskej, hlavně díky Billu Contim. A finální fight je ještě lepší a víc nervydrásající než v prvním díle a atmosféra u fightu je opravdu božská. Já nemůžu jinak, ale za mě jednoznačně 10/10, je to lepší jak jednička.

Rocky (1976)

První díl jsem nikdy moc nemusel, ale teď na druhé nebo třetí zhlédnutí musím říct, že jsem se mýlil a tenhle počin je klenot kinematografie, i když jsou následující díly za mě ještě lepší. Tenhle film jsem nemusel hlavně kvůli pomalýmu nezábavnýmu ději, teď jsem se na to podíval znovu a musím říct, že to není tak špatný ani tak nezábyvný. Celým filmem panuje skvělá atmosféra, která dosáhne svého cíle až ve finále filmu. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý. Scénář je skvělej. Soundtrack je božskej, Bill Conti je bůh. A finále filmu je opravdu skvělý a nikdy se neokouká. Díky tomuhle filmu se stal Stallone hvězdou a já se ani nedivím. Ze svých původních 6/10 měním na 9/10!

Nezvratný osud 5 (2011)

No co bych k tomu řekl, určitě je to lepší jak 4. Začátek je taky opravdu skvělej, třetí nejlepší. Děj je úplně stejnej jako v prvním díle, jak je zvykem. Postavy nic moc, jedna se dokonce vrátila po prvním a druhým díle. Herci celkem ujdou. Soundtrack opět nezazněl, jak je zvykem. Úvodní titulky byly mnohem lepší než ve čtvrtým díle. Finále filmu je otřesný a finální scéna v letadle je výsměch povedenému prvnímu dílu. Tato scéna je absolutní odpad a kdyby se vystřihla nic by se nestalo, navíc to měl být největší zvrat ze všech pěti dílů, no tak to vůbec. Byl to příšernej zvrat 6/10 Hroznej zvrat.

Nezvratný osud 4 (2009)

Tohle je jednoznačně ten nejhorší díl z celé pětidílné série. Začátek je sice dobrej, ale co je na scéně a na daným filmu nejhorší, tak je CGI, v tomhle filmu je opravdu odporný. Mezi nejlepší scény patří scéna v kině a scény s Mykeltem Williamsonem. Děj je opět stejnej jako v jedničce. Úvodní titulky jsou opravdu otřesný a nedá se na to moc dívat a vy si přejete aby se už přešlo na film. Postavy jsou nezajímavý. Herci nic moc jediná výjimka je Mykelti Williamson. Soundtrack ani nezazněl, jak je zvykem u těchto filmů. A finále v kině není špatný, jenomže pak přijde pěkná rána a tou je poslední scéna filmu, tak je tak příšerná, že ten film hodila hodně hluboko do odpadu. 5/10 Nebýt finální scény, dám 6.

Nezvratný osud 3 (2006)

No tak začátek na horský dráze nebyl úplně špatnej, ale taky nebyl nejlepší. Děj je úplně stejnej jako v prvním díle. Smrti byly udělaný dobře a myslím že asi nejlíp ze všech 5 dílů. Tentokrát bylo i zajímavý to, že mezi smrtmy je nějaká provázanost s fotkami hlavní postavy. Některý postavy jsou nezajímavý a některý zajímavý. Herci docela dobří. Soundtrack pomalu nezazněl. A finále bylo nic moc. No a finální scéna ve vlaku byla opravdu povedená, jenomže pak jsme dostali shit s názvem Nezvratný osud 4. 8/10 Nebylo to špatný, ale jednička je přece jenom lepší.

Nezvratný osud 2 (2003)

No, začátek filmu na dálnici považuju jako ten nejlepší začátek ze všech 5 dílů. Děj z prvního filmu se opakuje v každým dalším pokračování a je to čím dál tím víc horší a horší. Zde se vrátí 2 postavy z prvního dílu. A vysvětlení jedné smrti mimo záběr mezi jedničkou a dvojkou je taky příšerný. Ani se nedivím, že Devon Sawa se odmítl účastnit tohohle skvostu. Děj jak už jsem říkal je úplně stejnej jako v prvním díle, takže žádná změna. Některý postavy jsou nezajímavý a jenom 2 jsou zajímavý a to je přeživší z prvního dílu a koroner také prvního dílu. Herci nic moc. Soundtrack taky ani nezazněl. Smrti byly opět dobře udělaný a finále je takový nic moc kromě finální scény filmu s grilem. 7/10 Není to dokonalý, ale pár dobrých věcí se zde najde

Nezvratný osud (2000)

Tento film jsem naposledy viděl 4 roky zpátky a musím říct, že to je slabší než si pamatuju, ale pořád je to dobrý. Hororovej nádech je zde opravdu cítit, hlavně díky scéně s letadlem, kterou 5. díl pěkně zprasil. Smrti jsou zde dobře udělaný. Děj je solidní a opravdu dobře odvyprávěn. Postavy jsou zajímavý, dobře napsaný a zahraný. Herci jsou skvělý, ale nikdo nemá na legendu komedie Seanna Williama Scotta, mezi jeho neznámější role patří určitě Stifler z prciček. Soundtrack taky není špatnej. No a finální scéna filmu naznačovala zajímavý pokračování, ale opak je pravdou. 8/10 Skvělý úvodní film, jedné nekvalitní série.

Největší showman (2017)

I na druhé zhlédnutí je to jednoznačně desítková záležitost! Je to jeden z nejlepších muzikálů, který jsem měl tu čest vidět. Děj je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci jsou skvělý, hlavně Hugh Jackman a Zack Efron se tímto filmem vykoupil z Muzikálu ze střední. Songy jsou v tomhle filmu taky skvělý a já jsem osobně netušil, že Hugh Jackman a Rebecca Ferguson umí tak dobře zpívat. Je to opravdu kvalitní muzikál, kterej stojí za zhlédnutí. 9/10 Je to opravdu skvělý muzikál se skvělým Hugh Jackmanem.

Někdo klepe na dveře (2023)

No po odchodu z kina cítím celkem zklamání. Celkem jsem se na to těšil od doby kdy vyšel první trailer, kterej mě opravdu nabudil a druhej jsem neviděl. Nakonec jsem celkem zklamaný z výsledného filmu. Nápad byl celkem zajímavej, jenomže to provedení bylo už o něco horší. Film se neuvěřitelně táhne a chvilkama u filmu usínáte a to se mi u hororu ještě nestalo, teda když nepočítám Halloween z roku 2007. Film trvá hodinu a 40 minut a mě přišlo, že má film tak 2 a půl hodiny. Stopáž by mohla být kratší. Herecky to nebylo špatný a nejvíc vyčnívá Dave Bautista na kterýho jsem se v tomhle filmu těšil a můžu říct, že mě nezklamal, zahrál roli parádně, ale Rupert Grint by tady mohl dostat více prostoru, jenomže ono se nestalo proto je tady jenom krátce. No a finální scéna filmu kdy se musí rozhodnout sice byla zajímavá, ale byla hrozně natočená a zahraná. Atmosféra tu chvilkama cítit byla, ale nebylo jí moc. A konec světa nebyl špatně natočen , právě naopak tyto scény považuju za jedny z nejlepších z celého filmu. A soundtrack pomalu ani nezazněl. 6,5/10 Jsem z toho zklamaný, ale Dave Bautista podal skvělej výkon. (Olympia - 2.2.2023)

Hra o trůny - Nejvyšší vrabčák (2015) (epizoda)

No tohle je zatím nejlepší díl 5. série, ale jsem teprve u třetího dílu, může mě ještě překvapit cokoliv. Linka okolo Jona Snowa je prostě skvělá a Janos Slynt je pěknej zbabělec. Pak je tady ještě druhá skvělá linka okolo Tiriona a Varyse se skvělým koncem a opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, hlavně potom co udělal Mormont. Ostatní linky taky nejsou špatný, třeba ta odehrávající se okolo Sansy, Malíčka, Roose a Ramsayho Boltona. Mít tyto čtyři postavy pospolu je skvělý a opravdu mě zajímá jak se ta linka mezi nima bude vyvíjet. Pak je tady ještě linka Brienne a Podricka, ta je taky zajímavá a už víme nebo já vím jak bude pokračovat. A pak jsou tady ještě dvě slabší linky a to ta s Aryou a Jaqenem H'Gharem. No a pak je tady ještě ne moc zajímavá linka se Cercei a vrabčákem. 10/10 Opravdu mě zajímá jak to s tím Tirionem a Mormontem bude pokračovat.