• Fantasy

Saw 2 (2005)

No musím říct, že to bylo o něco svižnější než první díl a víc se toho tady dělo a to oceňuju. Ať už to byla konfrontace se skládačkovým vrahem nebo útěk z jakéhosi domu, plného zvratů. Menší spoiler, moc postav si zde neoblíbíte. Co se týče zvratů tak jsou jako vždycky solidní a zde to nebylo výjimkou. No a ten konec ve mě vyvolal chtíč vidět 3 díl, takže se celkem nemohu dočkat. Moc brutálních scén zde nebylo, ale to mě nevytrhlo z děje. Najde se zde pár scén a krví, ale to je tak vše. No a to celý hledání stříkaček s protijedem mě přišlo celkem nic moc, mohlo to být udělaný líp. Ale pak je tady konfrontace s vrahem a tam je jasně vidět kdo si s kým pohrává a nevadilo mi, že nakonec dostal solidní nakládačku. 8/10 O něco svižnější než jednička, ale nebyla tam taková atmosféra jako v jedničce, takže zatím je nejlepší jednička.

Saw: Hra o přežití (2004)

No, já myslím, že to nebylo vůbec špatný. Děj byl opravdu solidní, to napětí než se vrah ukázal, bylo nekonečný, ale nakonec byly oba dva zvraty opravdu solidní a perfektně filmařsky udělaný. Děj byl opravdu solidní a jediná brutální scéna byla mimo scénu, bohužel, ale jinak to nebylo absolutně špatný a to poznávání těch dvou uvězněných osob je opravdu kvalitně natočený a zahraný. Pokud nechcete spoilery, přestaňte číst, ale když se Gordon pomalu zblázní a ufikne si nohu tak to byla taky opravdu kvalitní scéna. No, ale přece jenom mi tam něco chybělo. 8/10 Opravdu kvalitní horůrek.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Tak tohle nebylo vůbec špatný! Film nenudil a emocionální scény byly opravdu povedený. Po tom co to kamarád zkomplikoval tím, že se na to vysral, takže byla ještě menší komplikace s lístkama, nakonec to nějak dopadlo. No a já jsem s finálním filmem spokojen. Soundtrack byl opravdu božskej, všechny songy se tam perfektně hodily, dokonce zazněl legendární song z prvního dílu, nebudu říkat jakej, protože je to spoiler. Na film jsem šel s ne moc velkým očekáváním po těch předchozích kravinách a zklamáních a byl jsem opravdu solidně překvapen, mělo to skvělý scény, mělo to i ty slabý, ale slzička neukápla. Film jsem si užíval od začátku do konce a záporák High Evolucionary taky nebyl špatnej. Musím říct, že chvilku jsem brečel smíchy díky neuvěřitelně vtipným scénám. Je to prostě skvělej film, ale dvojku mám přece jenom o něco radši. 9/10 Na No Way Home to nemá a nikdy mít nebude! (Olympia - 4.5.2023)

Zelenáči (1995)

Taková píčovina tohlencto. Tohle fotbal ani nebyl, ale soccer neboli kopaná a to mě celým filmem neuvěřitelně sralo. Jedinej důvod proč jsem se na tenhle film podíval byla přítomnost Steva Guttenberga. Ano myslím toho Guttenberga, který hrál Mahoneyho v policejní akademii. No a Steve je v tomhle filmu příšerně nesympatickej. Ale i tak je to jedna z nejlepších postav, ano i taková postava může patřit k těm nejlepším, když zbytek nestojí ani za zlámanou grešli. Jediná výjimka je snad učitelka jejíž jméno si nepamatuju a mladý Mexičan jehož jméno si taky nepamatuju. Takhle to dopadá, když uděláte špatnej film s příšernýma postavama. Radši se tomuto filmu pokud nechcete oslepnout. 5/10 Nepovedený výsměch fotbalu!

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Tohle byl ten nejnechutnejší, nejzvrácenější, nejúchylnější a nejhnusnější film jaký jsem kdy viděl. I Hvězdné války podle Turka jsou lepší než taj tohle. Tohle je ta největší mrdka v historii kinematografie. Snad ani Halloween z roku 2007, Vymítač ďábla 2, Dragon a Megažralok vs Obří chobotnice nejsou tak špatný jako tohle. Tohle je absolutní odpad všech absolutních odpadů. Tohle je výsměch filmům všech žánrů, protože tohle, tohle se jen tak nevidí, taková odpornost. Pasolini byl určitě na děti nebo absolutní zvrhlík, pokud napsal scénář k něčemu tak odpornému jako je Saló aneb 120 dnů Sodomy. Najdou se zde absolutně odporné scény jako třeba žraní hoven, špendlíky v jídle nebo finálních 10 minut kde všechny zbylé mučí. Hlavní 4 protagonisté jsou taky naprosto odporní zvrhlíci a mě jen děsí, že takový lidé pořád existují a chodí vedle nás po ulicích. Po tomhle filmu jsem ztrávil 30 minut na záchodě abych vyhodil obsah svého žaludku a abych absolutně zapomněl na film který jsem viděl, to však bohužel zapomenout nejde a já pevně věřím, že když vás varuju před touhle odporností, že mě vyslyšíte a nikdy, ale jakože nikdy se na tuto zvrácenost jednoho zvráceného režiséra nepodíváte. Na tuto nechutnou zvrácenost se já už osobně nikdy nepodívám a vám doporučuju to samé, pokud nechcete ztratit víru v lidstvo. Tahleta zvrácenost by se měla zakázat aby to už nikdo jiný neviděl, je to totiž ten nejzvrácenější film v historii kinematografie a nedoporučuju nikomu. 0/10 Absolutní odpad všech odpadů!

Králíček Jojo (2019)

Nebyl to nejlepší válečný film, ale také ani nejhorší. Film nenudí, ale úplně vás do děje nechytí, mě třeba ne. Začátek je solidní, od té doby to šlo z kopce, než započala ta správná válečná atmosféra, ta čtvrthodina je jasných 10/10. Zbytek filmu si 10 rozhodně nezaslouží. Děj byl celkem zajímavej, ale nebylo to nic světoborného. Prostě malej nácek se kamarádí se Židovkou, to je celý nic víc. Prostě slabota za mě. Ale abych filmu nekřivdil tak soundtrack je božskej, zazní i Falco! 8/10 Nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší.

Liga spravedlnosti (2017)

Kdysi asi před 4 lety jsem tenhle film viděl, ale už jsem si ho absolutně nepamatoval, jen tu menší potyčku Supermana s týmem a nějaké scény u elektrárny. Co se týče týmu tak mi tam všichni celkem seděli až na Ezru Millera v roli Flashe, nejspíš to bude tím, že jsem zvyklej na Johna Wesleyho Shippa a Granta Gustina, kteří jsou v těch rolích o něco lepší a sympatičtější. A taky je to tím, že mi Ezra prostě přinde nesympatickej. Aquaman solidní. Wonder Woman skvělá. Flash takovej nic moc. Batman skvělej. Superman solidní a Kyborg celkem OK. Tenhle film není špatnej a je dokonce o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League, kterou jsem ještě neviděl a budu si v budoucnu muset najít čas. Další film, který mám v plánu je stará dobrá Wonder Woman, která řádí během první světové války. 8/10 Dokonce to bylo o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Hned na začátek musím říct, že to nebylo špatný, jen to mohli tvůrci zkrátit a nějaký scény úplně vyškrtnout. Třeba scény s příšerou tam klidně vůbec nemuseli být a za mě tak byly navíc, ale chápu, že jsou potřebný pro následující Justice League. Zápletka filmu byla celkem solidní. Batman se celý film snaží utkat se Supermanem a foto tu řádí Lex Luthor. Souboje byly opravdu pěkně natočený, ať je to ten s Batmanem nebo s příšerou. No a dokonce se zde představí Wonder Woman. No a konec mě ani moc nezasáhl. 8/10 Nebylo to špatný!

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

No, tak nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší. Bylo to teda slabší než předchozí díly, ale bylo to lepší než La Llorona a Nun, to rozhodně. No a záporák je zde borka co prodala svoji duši ďáblu. Je určitě jedna z nejslabších záporaček v hororech, ne-li nejslabší. Děj takovej nic moc. Postavy celkem ujdou. Tentokrát to úvodní vymítání nebylo špatný, ale na jedničku to rozhodně nemá. Soundtrack celkem solidní, opět zazněl legendární Elvis s písní Suspicious Minds, takže za soundtrack spokojenost. No teď mám za sebou všechny filmy Conjuring světa který vyšly za sebou a teď si jenom počkat do září Nun 2, na kterou nevím jestli se těším. Přece jenom jednička byla taková nemastná, neslaná s příšerným scénářem. 8/10 Nebylo to špatný a nebylo to ani nejlepší, ale stále to má svoji kvalitu.

Flash - Série 3 (2016) (série)

No, hned ze začátku musím říct, že to bylo o něco slabší než předchozí dvě série. Byly zde silný díly, ale byly zde i ty slabší a těch nebylo málo. Hlavní záporák Savitar takovej nic moc a ani se zde moc neobjevil, ale tak Zoom je Zoom. I právě Zoom se zde na setinu mihne. Hlavní zápletka okolo Iris je skvělá a i tak zápletka okolo Caitlin. Celkem mě zajímá další série. V téhle sérii jsme dostali další dvě nové postavy Juliana v podání Toma Feltona a HR, což je další dvojník Wellse. Nejvíc mě překvapilo co udělal HR na konci série, i pro mě to byl celkem šok. No a taky mě bavila chemie mezi Harrym a právě HR. Byla skvělá. Byly zde 2 crossovery a oba byly skvělý jak Invasion! tak Duet. Jen mě trochu překvapila a naštvala smrt jedné postavy, kterou jsem si celkem oblíbil v předchozích sériích. No a Duet to bylo prostě božský, slyšet některý známý postavy zpívat. Stále mám však problém se CGI a myslím, že se to ani nezmění. Sice to nebylo tak otřesný jako v předchozí sérii, špatný CGI se zde najde i tak, jako třeba u scény kdy Savitar hází Garrickem nebo když Flash nahání Killer Frost. Soundtrack je solidní. No a celkem mě zajímá další série hlavně kvůli konci. Snad to nebude taková kravina jako u téhle série s dílem s názvem Flaspoint, vůbec, ale jakože vůbec se jim to nepovedlo a spíš mě to vytrhlo z děje a trvalo mi dva dny než jsem to dokoukal. No a také nutné zmínit, že jsme dostali další dva speedstery Jesse Quick a Kid Flashe a musím říct, že mi to absolutně nevadilo. No a Achemy je tam jen tak navíc. 8/10 O něco slabší než předchozí série, ale pořád dobrý.