• Fantasy

Muž z oceli (2013)

No, musím říct, že jsem solidně překvapen. Moc jsem od tohohle nečekal, snad jen takovou jednorázovou kravinu a ono ne, ono je to lepší než jednorázová kravina. Sice je to v něčem dost podobný prvnímu Supermanovi s Reevem, ale taky je to v něčem odlišný. A ty odlišnosti byly opravdu skvělý. Taková vizáž Kryptonu vypadala mnohem, ale mnohem líp než v prvním Supermanovi ze 70. Let. Soundtrack byl opravdu solidní. CGI konečně nevypadalo příšerně. Hlavní záporák čili generál Zod byl mnohem líp ztvárněn než v prvním a druhým díle s Reevem. Já jsem s tímto filmem spokojen, sice mám pořád o něco radši film Superman se vrací, ale když se zde objevily prvky katastrofického žánru, tak to musím hodnotit kladně. 8/10 Jako začátek DCEU to nebylo špatný!

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Hned na začátek řeknu, že to byla strašná slabota. Děj byl naprosto nezajímavej až nudnej. Tohle bylo snad horší než Nun. Já osobně mám rád horory, je to jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale většinou to jsou strašný sračky a někdy je to dechberoucí jako Nope a tady musím říct, že je to na té první straně. Je to celkem sračka, ale viděl jsem i horší skvosty. Lekačky naprosto nezajímavý. Soundtrack takovej nic moc. Samotná La Llorona je taky jedna z nejslabších monster z hororů. Postavy jsou taky nezajímavý, jediný dvě výjimky jsou oba otcové, ať už ten ze Španělska nebo ten kterej se objevil už v první Annabelle. 5/10 Některý horory stojí za prd a některým jsou dechberoucí, tenhle horor je na té první straně.

Sestra (2018)

No, bylo to takový nic moc. Co se dalo čekat, navíc když je to ne moc dobře hodnocený. Co bylo na tomhle filmu nejsilnější, tak to byl soundtrack. Ty mužský vokály, když se na scéně objeví Valak, zvedají atmosféru hodně nahoru. Atmosféra jinak ve filmu moc cítit není. Objeví se zde pár nesmyslností, třeba jedna z posledních scén odehrávající se ve vodě s Ježíšovou krví. Scénář je opravdu slabej, není se čemu divit, když to dělají takový neznámí tvůrci a filmoví neznalci. Postavy taky moc nevyniknou a jsou tady tak navíc. Takovej Frantík mi přišel celkem dobře zahranej, ale postava byla něco velice špatného. Tenhle film je takovej nemastnej, neslanej. 6/10 Kdyby jste tenhle film dali nějakýmu schopnýmu scenáristovi, tak film mohl být mnohem lepší.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

No jako bylo to opět skvělý! I když jsou nějaký díly slabší, tak jsou pořád kvalitní. Určitě půjdu proti davu, když řeknu, že je to prostě skvělý. Většina lidí zavrhla tuto sérii do sedmi pekel, ale já k nim nepatřím, já jsem s tímto velice spokojen. Některý díly jsou slabý, ale některý jsou opravdu kulervoucí a skvělý svou atmosférou. Děj je božskej, v každý epizodě. Postavy jsou božský. Herci jsou božští. Soundtrack je dechberoucí a hned si ho zamilujete. CGI je opravdu pěkný. Grogu je opravdu roztomilej a jeho role v posledním díle je skvělá a božská. No a dokonce se zde objeví i Praetorian guards a následně se s něma Grogu a následně Mando utkají. Tohle jsem vždycky potřeboval vidět, jak si Grogu pohrává s Praetorian guards. Prostě to byla prdel. Pár cameí se zde objeví a je to fan-service jako kráva. Takovej Christopher Lloyd o kterým se často hovořilo, že by se v Mandalorianovi mohl objevit, tak se tak stalo a já jsem za to neskutečně rád, i když jeho role byla menší, ale pořád skvělá. Nejvtipnější díl je určitě šestej u scény kdy Mando kope do droidů, to jsem se málem udusil. Atmosféra byla v některých dílech jak už jsem říkal božská, hlavně na konci pátého dílu, který ve mě vzbuzoval napětí a neskutečný očekávání na díl šestý. Doufám, že tady ta čtvrtá série bude co nejdřív, protože už se opravdu nemohu dočkat. 9,5/10 Finální souboj je prostě božskej!

Dom - Season 1 (2021) (série)

No, tak tento brazilský počin je obrovský překvapení. To co jsem dostal, to bych si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech. Takhle kvalitní seriál a sérii jsem ještě neviděl. V tomhle seriálu sledujeme tři linky, linku Pedra Doma v minulosti, linku v současnosti a linku Pedrova otce v 70. letech. Všechny tyhle linky jsou skvělý, no i když linka v minulosti Pedra je nejslabší ze všech tří, ale pořád není nijak špatná. Každý díl je v něčem skvělej a každej díl má v něčem božskou atmosféru. Ta atmosféra je v tomhle seriálu úplně božská a tohle v každým seriálu rozhodně není. Sice se děj hodněkrát opakoval a někdy mě to začalo srát, ale nakonec to bylo skvělý a ta atmosféra ještě lepší. Soundtrack je skvělej. Části Ria zvané zvané Favela jsou taky skvělý a byly zobrazený opravdu dobře, opravdu mě zajímá 2. Série na kterou se nemohu dočkat, až se na ni podívám. Jsem s tímto seriálem velice spokojen. 10/10 opravdu kvalitní série skvělého seriálu!

Flash - Série 2 (2015) (série)

No tak mám za sebou 2. Sérii Flashe a musím říct, že je to kvalitka. Co se týče záporáka Zooma, tak nevím jestli je lepší reverse flash nebo právě Zoom, ale tak musím říct, že jsou tak na stejno. Dokonce i zde se objeví reverse flash v pár dílech. Soundtrack je skvělej. Děj je božskej. Postavy jsou solidní. Herci jsou skvělý. Atmosféra v některých dílech je kulervoucí. Záporák je skvělej. CGI škaredý jak noc, hlavně CGI Flash, to je bolest pro moje oči. Opravdu mě zajímá třetí série, hlavně potom co se stalo na konci té druhé. No bude to ještě zajímavý. A to co mě zajímá nejvíc tak je Jay Garrick, opravdu mě zajímá co s ním provedou v následujících sériích. 9,5/10 Opravdu mě zajímá 3. Série!

Supercela (2023)

No, určitě půjdu proti davu, když řeknu, že jsem spokojen. Jsem v té menšině nebo jsem dokonce jedinej, kterej si myslí o supercele, že je solidním filmem, ale určitě ne nejlepším. Začátek takovej zdlouhavej a pěkně nudnej, ale jak děj plul bylo to lepší a lepší a finále s tornádem bylo skvělý, hlavně díky té atmosféře, která opravdu stála za to. Když to tornádo stálo za tím borcem, ano opravdu si nepamatuju jména postav a ani mě to nějak nezajímá. Možná se jmenoval William, teď vůbec nevím. Ale co vím tak ho hrál Daniel Diemer, což je určitě nejošklivější herec v Hollywoodu, jinak bych ho nepopsal. Na tento film jsem šel s tím, že se zde objeví Skeet Ulrich, který zde měl opravdu dost prostoru a kvůli tomu, že to je prostě katastrofický film, který se v kinech tak často neobjevuje. Tohle je vlastně první katastrofický film na kterým jsem byl v kině. No soundtrack byl solidní. Některý efekty byli na moje překvapení povedený a některý samozřejmě ne, třeba taková scéna u telefonu uprostřed tornáda, to byla hrůza na to se nedalo dívat. A taky některý záběry byly na blití, taková scéna u přesvícenýho nápisu motel, no hrůza na pohled. No a to finále s tornádem bylo někdy až moc, ale většinou se o takovou hrůzu nekonalo. Alec Baldwin byl v tomhle filmu hroznej, ale jeho poslední scéna je velmi silná, ale jedinou scénou se nemůže vykoupit. Nejhorší postava byla určitě matka Williama, kterou ztvárnila Anně Heche, nedalo se na ní ani dívat, takhle nesympatickou postavu jsem už dlouho nikde neviděl. No a finální pusa se do toho filmu absolutně nehodila. Dal bych tomu takových 7/10, vím, že si tu známku film nezaslouží, ale šel jsem na film s prázdnou hlavou a na slepo. (Olympia - 15.4.2023)

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

No, tento film mi úplně nesedl. Animace byla pěkná, ale přece jenom tomu něco chybělo. Tento film byl mířenej hodně na děti, ale taky se zde objevilo pár scén, které pochopí jenom starší. Taková depresivní hvězdička ve vězení, tak ty scény s ní byly skvělý. Co se týče princezny Peach, tak ta mi nepřišla vůbec špatná, právě naopak. No a humor takovej nic moc, no a nejvtipnější postava za mě je Cranky kong, netuším proč, ale jeho humor mi sedl, alespoň víc než u ostatních postav. Soundtrack nemastnej, neslanej. Rád bych mluvil o tomhle filmu pozitivně, ale pozitivitu z tohohle filmu ani moc necítím, no a finální fight taky nic moc. Vždy jsem měl s animáky menší problém a tohle je jasným důkazem toho, že bych si měl dát na chvilku od animáků pauzu. Tenhle film mi opravdu nesedl a je to jeden z nejslabších filmů, který jsem letos v kině viděl. No a co se týče songu Peaches, tak nevím co na to mám říct, menší zklamání z českýho dabingu. Asi jsem měl jít radši na originál. 6/10 Tenhle film mi úplně nesedl. (Olympia - 14.4.2023)

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda)

Tenhle díl byl kurevsky, ale kurevsky skvělej. Od začátku do konce měla tato neskutečná podívaná co nabídnout. Nebyly tam trapný body, kde se nic neděje a tady v 6. díle se toho děje kurevsky hodně. Seriál Obi-Wan až do teď za moc nestál, ale tahle epizoda to všechno změnila. Nebýt této epizody, seriál by stál za vyližprdel. Musím se přiznat, že Star Wars někdy dokáže opravdu dojmout a někdy někdo uroní i pár slz, což se mi podařilo u pár těchto SW skvostů a to i u této epizody. Aspoň se můžu považovat za SW fanouška nebo za ubrečenou děvku. SW je srdcová záležitost a ti kdo ještě Star Wars neviděli by měli rychle napravit. 6. Epizoda 20/10 Seriál 7,5/10

Železná srdce (2014)

Tak tohle bylo neuvěřitelný, tohle byl kurevsky skvělej film a to jsem se k němu dostal náhodou, protože má Shia LeBouf narozky, tak jsem se rozhodl podívat se právě na tento film. A co jsem dostal? Kurevsky skvělej film, od prvních 7 minut po samotnej konec, to mělo takový grády, že jsem to pozoroval s votevřenou hubou a nevěřil jsem vlastním očím, že tohle je film, já jsem si myslel, že jsem v centru dění a to se mi často nestává. Shia LeBouf, Brad Pitt a Michael Peňa podali dechberoucí výkony za který si zaslouží můj respekt. Tohle je prostě skvost, který by měl vidět každý. Já absolutně nechápu, proč tento film nezískal Oscara, za mě by si ten Oscar za nejlepší film 2014, odnesl právě tento film. Už od samýho začátku je to nervydrásající podívaná, která vás pustí do děje a nepustí až do konce. Takovej filmovej zážitek jsem nepocítil od předpremiéry filmu Spider-Man: No Way Home. A ten konec, ty píčo, nejlepší přestřelka jakou jsem kdy viděl. Jeden tank proti 300 náckům. Ta scéna měla takový koule. No a ze zbytku posádky, která přežila udělali hrdiny. Za mě nejlepší válečný film, jaký jsem kdy viděl. 20/10 Film, na kterej jen tak nezapomenete!