• Fantasy

Moon Knight (2022) (seriál)

Tak a je to. Po tom strašlivým seriálu Resistance jsem se vrhnul na Moon Knighta. A musím říct, že tohle jsem opravdu nečekal. Skvělý postavy, Oscar Isaac podává famózní výkon. Má to taky 100x lepší díly než měl seriál Wandavision. A co je na tomhle seriálu nejlepší, tak jsou songy. Mezi nejlepší songy seriálu určitě patří Más Allá Del Sol, Man Without Love a El Melouk. Más Allá Del Sol je jeden z nejlepších songů, který zazněli v Marvelu a to je či říct. No prostě jsem ohromen. Po Resistance, který mě opravdu zklamalo, mě tohle hodně překvapilo. Nejlepší seriál od Marvelu. 10/10 Níž nejdu!

Superman se vrací (2006)

No tenhle film jsem už jednou viděl, akorát jsem si ho vůbec nepamatoval. No a musím říct, že to je kvalitní film, i když ho většina uvrhla do sedmi pekel, tak mě se tento film líbil i napodruhé. Brandon Routh zahrál Supermana opravdu dobře a já se na tento film podívám vždy rád, je to lepší než všechny díly s Reevem dohromady. Sice je CGI na stejné úrovni jako u prvních dvou dílů s Reevem, ale tentokrát se to dalo překousnout. Skoro tříhodinová stopáž absolutně nevadila, nenudila, právě naopak. Soundtrack je božskej a úplně stejnej jako ve všech čtyřech s Reevem. Lex Luthor byl lepší než u filmů s Reevem. Hlavní zápletka je sice taková nic moc, ale dala se. Představte si, že byl Superman v nemocnici. Že to je blbost? No přesvědčte se sami a podívejte se na tento film. No tak když už mám tady těch 5 dílů za sebou je čas na DCEU na Muže z oceli. 8/10 Skoro tříhodinová stopáž nedělala problém.

Star Wars: Odboj (2018) (seriál)

Tak a je to za mnou, právě jsem se dokoukal jeden z nejhorších seriálů v mým životě. Resistance neboli odboj má jednak špatný postavy, záporáky a děj o tom radši nemluvím. Jediná dobrá postava je asi CB-23. Velitel Pyre taky moc nevyčnívá. Prostě hrůza, nedoporučuju nikomu, jedině tomu, kdo je taky fanatickej fanoušek do Star Wars jako já. 1. Série 3/10 2. Série 4/10

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Opět půjdu proti davu, když řeknu, že je to lepší než první díl. Atmosféra sice většinu času neexistovala, ale kdybych to měl brát jako nějaký drama uprostřed ničeho tak to vidím na takových 7/10, přece jenom to nebylo tak špatný. Pak ale přišla finální čtvrthodina, díky které musím tu známku změnit. To napětí, ty lekačky, to nahánění, ta atmosféra, no prostě takhle má vypadat horor. Objeví se zde herečka Grace Caroline Currey, známá třeba ze Shazama 1 a 2, která zde hrála pěknou mrchu, ale její herecký výkon nebyl vůbec špatnej, právě naopak. No a scéna kde jí pronásleduje samotnej ďábel je prostě skvělá. Tenhle film je lepší než jednička a finální navázání na první díl je lepší než ta příšernost ve filmu Nezvratný osud 5, kde se snažili o něco podobného, ale dopadlo to katastrofálně. Annabelle je stejně děsivá jako v předchozím díle a hlavní zlo je taky skvělý, lepší než v jedničce. No a scéna, kde spolu mluví sestra s , je prostě dechberoucí a ta atmosféra je kulervoucí, ale ve většině filmu to tak nebylo, film je z větší části úplně prázdnej a bez atmosféry. Hlavní ženský postavy jsou celkem solidní a některý vypadali pěkně, to se musí nechat. 8/10 O něco než jednička, hlavně kvůli finální čtvrthodině.

V zajetí démonů 2 (2016)

Tohle už je slabší než první díl, ale soundtrackem je to lepší jak jednička. Hlavně proto, že zde zazněly dva mý oblíbený songy a to London Calling od The Clash a Can't Help falling in Love od legendy zvané Elvis Presley. Jak můžete vidět, opravdu macatej soundtrack a díky tomu z zvedám známku o jeden bod. I když je to slabší než první díl, tak je to stále kvalitní. Hlavní zlo je stejně skvělý jako v prvním díle, i když tady to je jen nějakej starej dědek z křesla. Taky je zde Valak a víc neřeknu, snad jen to, že vymítání bylo opět skvělý jako v prvním díle, ale v prvním díle bylo přece jenom lepší. V tomhle filmu se objeví legendární lekačka s obrazem a bylo to skvělý, jen je škoda, že mě to tak nevyděsilo, ale tak co no. 8/10 Díky macatýmu soundtracku zvedám známku o jeden bod!

Annabelle (2014)

Půjdu proti davu, když řeknu, že to nebylo tak špatný jak se říká. Ta figurína Annabelle vypadala chvilkama opravdu děsivě, ale viděl jsem i děsivější horory. Opravdu nepříjemná atmosféra je cítit celým filmem, od začátku do konce. Lekačky nic moc, ani jednou jsem se nelekl. Samotný ďábel taky nevypadal k světu. No a finále teda celkem zklamání, jak provedením tak hereckými výkony, no a finální zvrat ne moc povedenej. Ještě teď je mi blbě že scény kde hlavní postava jí kyselý okurky s hořčicí, to bylo na mě moc. 8/10 No nakonec to nebylo tak špatný, až na to finále.

V zajetí démonů (2013)

Po doporučení tohoto filmu jsem si řekl, že se na to konečné podívám a musím říct, jsem překvapen. Takhle má kurva vypadat vymítání. Připadalo mi to nemožné, ale opravdu jsem v tomhle filmu cítil děsivost. A tohle jsem necítil od prvního IT. Tohle velice oceňuju, protože jsem si připomněl co to slovo horor znamená. Co musím pochválit nejvíc je božská kamera, musím uznat, že John R. Leonetti se opravdu vytáhl a tohle je opravdu pěkný na pohled. Dobrá práce Johne. Další božská věc na tomhle filmu je atmosféra. Atmosféra je dost kulervoucí, sice ne tak jako ve Hře o Trůny, ale pořád kulervoucí. Neudělal jsem chybu, když jsem se na to podíval. Je to opravdu kvalitní horor, který ve mě zanechal pocit, že horory s kouskem děsivosti ještě existují! 9/10 Nikdy bych neřekl, že se leknu blesku, no u tohoto filmu se to podařilo.

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

Tato alternativní verze prequelu prvního vymítače je stejně slabá jako prequel Vymítač ďábla: Zrození. Oba tyto počiny jsou prakticky stejný, oba jsou nudný, oba jsou šíleně zdlouhavý a oba ničím neohromí. A také je nutné podotknout, že oba počiny obsahují pár naprosto stejných scén, které se v ničem neliší. Z tohoto filmu je cítit opravdu levná produkce, proto nějaký CGI záběry vypadají naprosto příšerně, takový CGI čivavy vypadají naprosto příšerně a je bolest se na to koukat. I finální vymítání je rozpočtem značně poznamenaný. Finální vymítání nevypadá moc k světu a tudíž nemůžu hodnotit kladně. 5/10 Opravdu nepěkný CGI!

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

No ze začátku to vypadalo slibně a pak se to nějak posralo a bylo to nekoukatelný ani Stellan Skarsgård film nezachránil. Děj nezajímavej. Snaha o hororovej nádech zoufalá a nepovedená. Postavy celkem ujdou, ale není to nic zázračného. Herci jsou celkem solidní, ale moc to nezabírá, hlavně kvůli příšernýmu scénáři a ději. Soundtrack taky nic moc. Ale abych filmu nekřivdil, tak aspoň ty vzpomínky na nacisty jsou celkem zajímavý, když už nic jinýho. Je to rozhodně nahraditelnej film a já v příštích pěti-deseti letech neplánuju se na tento skvost podívat, bohatě stačilo jednou. No a finální vymítání takový nic moc a to CGI v jeskynním tunelu bylo opravdu otřesný. 5/10 Strašná slabota, nepotřebuju vidět znova!

Superman 4 (1987)

No jako musím říct, že je to slabota, ale ne taková jako Superman 3. Je mi jasný, že půjdu proti davu, když řeknu, že je to lepší než právě Superman 3. Největším problémem tohoto filmu jsou triky, tak otřesný CGI jsem dlouho neviděl. No a druhým obrovským problémem je finální fight, který je celý ve Slow Motionu a to je opravdu otřesný sledovat. Soundtrack taky nic moc. Největší pytlovina tohoto filmu je vesmírná síť na atomovky, proboha co to mělo být? No prostě nuda a pěkná pytlovina. No a záporák velký špatný. Mezi nejlepší scény určitě patří ty proslovy a to je tak všechno, jinak je to obrovská slabota, ale přece jenom o něco lepší než 3. díl. 6/10 Sice slabý, ale něco se mi tam líbilo.