• Fantasy

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Tohle byl ten nejnechutnejší, nejzvrácenější, nejúchylnější a nejhnusnější film jaký jsem kdy viděl. I Hvězdné války podle Turka jsou lepší než taj tohle. Tohle je ta největší mrdka v historii kinematografie. Snad ani Halloween z roku 2007, Vymítač ďábla 2, Dragon a Megažralok vs Obří chobotnice nejsou tak špatný jako tohle. Tohle je absolutní odpad všech absolutních odpadů. Tohle je výsměch filmům všech žánrů, protože tohle, tohle se jen tak nevidí, taková odpornost. Pasolini byl určitě na děti nebo absolutní zvrhlík, pokud napsal scénář k něčemu tak odpornému jako je Saló aneb 120 dnů Sodomy. Najdou se zde absolutně odporné scény jako třeba žraní hoven, špendlíky v jídle nebo finálních 10 minut kde všechny zbylé mučí. Hlavní 4 protagonisté jsou taky naprosto odporní zvrhlíci a mě jen děsí, že takový lidé pořád existují a chodí vedle nás po ulicích. Po tomhle filmu jsem ztrávil 30 minut na záchodě abych vyhodil obsah svého žaludku a abych absolutně zapomněl na film který jsem viděl, to však bohužel zapomenout nejde a já pevně věřím, že když vás varuju před touhle odporností, že mě vyslyšíte a nikdy, ale jakože nikdy se na tuto zvrácenost jednoho zvráceného režiséra nepodíváte. Na tuto nechutnou zvrácenost se já už osobně nikdy nepodívám a vám doporučuju to samé, pokud nechcete ztratit víru v lidstvo. Tahleta zvrácenost by se měla zakázat aby to už nikdo jiný neviděl, je to totiž ten nejzvrácenější film v historii kinematografie a nedoporučuju nikomu. 0/10 Absolutní odpad všech odpadů!

Králíček Jojo (2019)

Nebyl to nejlepší válečný film, ale také ani nejhorší. Film nenudí, ale úplně vás do děje nechytí, mě třeba ne. Začátek je solidní, od té doby to šlo z kopce, než započala ta správná válečná atmosféra, ta čtvrthodina je jasných 10/10. Zbytek filmu si 10 rozhodně nezaslouží. Děj byl celkem zajímavej, ale nebylo to nic světoborného. Prostě malej nácek se kamarádí se Židovkou, to je celý nic víc. Prostě slabota za mě. Ale abych filmu nekřivdil tak soundtrack je božskej, zazní i Falco! 8/10 Nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší.

Liga spravedlnosti (2017)

Kdysi asi před 4 lety jsem tenhle film viděl, ale už jsem si ho absolutně nepamatoval, jen tu menší potyčku Supermana s týmem a nějaké scény u elektrárny. Co se týče týmu tak mi tam všichni celkem seděli až na Ezru Millera v roli Flashe, nejspíš to bude tím, že jsem zvyklej na Johna Wesleyho Shippa a Granta Gustina, kteří jsou v těch rolích o něco lepší a sympatičtější. A taky je to tím, že mi Ezra prostě přinde nesympatickej. Aquaman solidní. Wonder Woman skvělá. Flash takovej nic moc. Batman skvělej. Superman solidní a Kyborg celkem OK. Tenhle film není špatnej a je dokonce o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League, kterou jsem ještě neviděl a budu si v budoucnu muset najít čas. Další film, který mám v plánu je stará dobrá Wonder Woman, která řádí během první světové války. 8/10 Dokonce to bylo o dvě hodiny kratší než Zack Snyder's Justice League.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Hned na začátek musím říct, že to nebylo špatný, jen to mohli tvůrci zkrátit a nějaký scény úplně vyškrtnout. Třeba scény s příšerou tam klidně vůbec nemuseli být a za mě tak byly navíc, ale chápu, že jsou potřebný pro následující Justice League. Zápletka filmu byla celkem solidní. Batman se celý film snaží utkat se Supermanem a foto tu řádí Lex Luthor. Souboje byly opravdu pěkně natočený, ať je to ten s Batmanem nebo s příšerou. No a dokonce se zde představí Wonder Woman. No a konec mě ani moc nezasáhl. 8/10 Nebylo to špatný!

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

No, tak nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší. Bylo to teda slabší než předchozí díly, ale bylo to lepší než La Llorona a Nun, to rozhodně. No a záporák je zde borka co prodala svoji duši ďáblu. Je určitě jedna z nejslabších záporaček v hororech, ne-li nejslabší. Děj takovej nic moc. Postavy celkem ujdou. Tentokrát to úvodní vymítání nebylo špatný, ale na jedničku to rozhodně nemá. Soundtrack celkem solidní, opět zazněl legendární Elvis s písní Suspicious Minds, takže za soundtrack spokojenost. No teď mám za sebou všechny filmy Conjuring světa který vyšly za sebou a teď si jenom počkat do září Nun 2, na kterou nevím jestli se těším. Přece jenom jednička byla taková nemastná, neslaná s příšerným scénářem. 8/10 Nebylo to špatný a nebylo to ani nejlepší, ale stále to má svoji kvalitu.

Flash - Série 3 (2016) (série)

No, hned ze začátku musím říct, že to bylo o něco slabší než předchozí dvě série. Byly zde silný díly, ale byly zde i ty slabší a těch nebylo málo. Hlavní záporák Savitar takovej nic moc a ani se zde moc neobjevil, ale tak Zoom je Zoom. I právě Zoom se zde na setinu mihne. Hlavní zápletka okolo Iris je skvělá a i tak zápletka okolo Caitlin. Celkem mě zajímá další série. V téhle sérii jsme dostali další dvě nové postavy Juliana v podání Toma Feltona a HR, což je další dvojník Wellse. Nejvíc mě překvapilo co udělal HR na konci série, i pro mě to byl celkem šok. No a taky mě bavila chemie mezi Harrym a právě HR. Byla skvělá. Byly zde 2 crossovery a oba byly skvělý jak Invasion! tak Duet. Jen mě trochu překvapila a naštvala smrt jedné postavy, kterou jsem si celkem oblíbil v předchozích sériích. No a Duet to bylo prostě božský, slyšet některý známý postavy zpívat. Stále mám však problém se CGI a myslím, že se to ani nezmění. Sice to nebylo tak otřesný jako v předchozí sérii, špatný CGI se zde najde i tak, jako třeba u scény kdy Savitar hází Garrickem nebo když Flash nahání Killer Frost. Soundtrack je solidní. No a celkem mě zajímá další série hlavně kvůli konci. Snad to nebude taková kravina jako u téhle série s dílem s názvem Flaspoint, vůbec, ale jakože vůbec se jim to nepovedlo a spíš mě to vytrhlo z děje a trvalo mi dva dny než jsem to dokoukal. No a také nutné zmínit, že jsme dostali další dva speedstery Jesse Quick a Kid Flashe a musím říct, že mi to absolutně nevadilo. No a Achemy je tam jen tak navíc. 8/10 O něco slabší než předchozí série, ale pořád dobrý.

Renfield (2023)

No a je to tu, můj nejočekávanější horor letošního roku je za mnou a já musím říct, že nezklamal. Bylo to skvělý, ale ne nejlepší. Rozhodně to není nejlepší letošní kino film, to vůbec, ale je to fajn popcornovka u který se i zasmějete. Já jsem třeba padal smíchy u akční potyčky v paneláku. Sakra to byl jeden z nejvtipnějších akčních soubojů co jsem za dlouhou dobu viděl. Soundtrack byl solidní. Děj byl skvělej ani minuta nenudila. Krví se zde rozhodně nešetřilo a některý pasáže jsou dost brutální, teda pro slabší povahy, pro mě už moc ne. Střevama se zde také nešetřilo a v úvodní čtvrthodině je uvidíme celkem 3x nebo 4x. Utržený ruce, zlomený nohy atd. atd. takhle bych mohl mluvit do aleluja, ale film je opravdu solidní a Nicolas Cage s Nicolasem Houltem a Awkwafinou podávají skvělý výkony. Hoult mě zaujal i v jeho předchozím hororu Menu, kde zahrál svoji postavu solidně a zde tomu není jinak. No a co je na tomhle filmu jedno velké plus je samotný Nicolas Cage, ano myslím toho Nicolase Cage. Konečně jsem tohoto "skvělého" herce viděl na velkém plátně a opravdu to stálo za to. Doufám, že ještě v budoucnu Nicolase Cage na velkém plátně uvidíme. 9/10 Inu film opravdu stojí za vaše zhlédnutí a ne náhodou to byl můj nejočekávanější horor letošního roku! (Olympia - 23.4.2023)

Sisu (2022)

No musím říct, že to nebylo vůbec špatný. Hned na začátku jsem se málem posral smíchy, když se na plátně objevil nápis Sony. Díky úvodu jsem byl na 5 minut zaměstnán a nemohl jsem se moc soustředit na film. No potom co jsem se dosmál, přišlo solidní překvapení a to to, že film v sobě má srdce od začátku do konce. Děj je rozdělen do 7 kapitol, i když jenom ta první byla celkem slabá, ale zbytek byl božskej. Akce byla božská a malinko brutální. Naháněčka nácků po ukradení zlata byla božská a následný smrti byly opravdu kvalitně natočený a kvalitně zahraný a namaskovaný. Soundtrack byl opravdu skvělej a chvilkama dechberoucí. Hned mě napadl jeden člověk, když zazněli mongolský prvky. Tohle byl opravdu kvalitní válečný film, myslím, že jediný, protože válečný filmy se poslední dobou moc nedělají. 9/10 Hned bych si dal pokračování! (Olympia - 23.4.2023)

Sebevražedný oddíl (2016)

No, musím říct, že tohle bylo i o něco lepší než Muž z oceli. Tahle komiksovka byla celkem solidní a já si ji užil od začátku do konce. Bylo to solidní co se týče, herců, postav a děje. No a záporačka kterou ztvárnila moje oblíbená Čára Delevigne byla taková nezajímavá, ale Cara hrát umí, takže zahrála i tohle dobře. Chemie mezi sebevražedným oddílem je zajímavá a celkem solidní. Joker v podání Jareda Leta byl taky celkem solidní, ale tolik prostoru zase neměl. Šílená Harley Quinn v podání Margot Robbie byla skvělá a taky celkem sexy. Deadshot v podání skvělého Willa Smithe byl taky celkem solidní a jeho roli jsem si celkem oblíbil. No a pak je tak ten zbytek, který taky stál za to. Dokonce se zde objeví i Scott Eastwood znám pro svou roli v Rychle a zběsile nebo David Harbour, který je znám pro svou roli ze Stranger Things nebo Santy ze Šílené noci. No tenhle film je nasáklý skvělými herci a to mi hodně sedlo. No tak mě celkem zajímají další filmy právě od DCEU. No a na ten Jaredův smích jen tak brzo nezapomenu. 8/10 Někteří na to hází špínu, někteří to zavrhli do sedmi pekel, ale mě to sedlo!

Annabelle 3 (2019)

S tímto filmem jsem velice spokojen, musím říct, že to je i lepší jak jednička a dvojka. Sice zde hororovej prvek moc cítit nebyl a lekačky za moc nestály, tak film za sledování celkem stojí. Napětí a atmosféra v tomhle filmu byla solidní. No sice mám celkem problém s tou borkou, která šla do té místnosti s předměty v rukou satana. No kdyby tam nešla, žádná Annabelle 3 by nevznikla. Absolutně nenávidím to klišé, když se postavám vybije baterka, to je prostě už na nasrání když je to v každým druhým hororu. Děj celkem solidní. Postavy jsou taky celkem solidní. Herečky podali solidní výkony, jen tu dceru Warrenových hrála úplně jiná herečka než v Conjuring filmech. Ale tak dalo se to překousnout. Teď už mi zbývá poslední Conjuring film a pak si budu muset počkat do září na Nun 2. 8/10 I když se o tomhle filmu kladně nemluví, mě se to líbilo a musím říct, že je to i lepší než jednička a dvojka.