• Fantasy

Flash - Série 6 (2019) (série)

No a je to tu, dokoukal jsem 6. Sérii Flashe a zbývají ještě 3. Máme zde další nový postavy, jako např. Nash, Allegra, Sue, Chester nebo Kamilla. Co se týče soundtracku, tak ten je božskej. Dokonce zaznějí i Queeni. Záporáci teda nic moc, jak Bloodwork tak Mirror Monarch. Co se týče Bloodworka tak jako herec OK, ale to je tak všechno, taky jeho vizáž nebyla špatná. A co se týče Mirror Monarch, tak mě ta postava neskutečně srala. Herečka teda nevypadala špatně, ale ta Mirror Monarch je na zabití. V téhle sérii mi poprvé ukápla slza a to u dílu Exorcist of Nash Wells, byla to dojemná epizoda. Už vím jak Nash dopadne v 7. sérii, takže dobrý no. Co se týče crossoveru, tak ten byl velice solidní, ale sere mě co se stalo s Harrym a ostatníma Wellsema. Tato série má otevřenej konec, což mě celkem nasralo, ale dalo se to přežít, když jsem na 7. Sérii nemusel čekat a hned si to pustit. Dokonce se zde v 6. Sérii neobjevil Barryho proslov na začátku, ale zase tu je úvod se všema postavama. Dokonce zde byla i linka s Killer Frost a to bylo velice solidní. A co se týče CGI, tak si velice polepšili, chvilkama se na to dalo dívat. 8/10 I když na ty slabý záporáky, to nebyla špatná série.

Jigsaw (2017)

Vím, že se stále opakuju, ale tohle bylo dokonce lepší než sedmý díl. Co se týče krve, té tady bylo dost. Useknutý nohy, rozříznutý těla, rozmixovaný těla. To vše najdete v tomhle filmu. Měl se s tímhle psaním krotit, já vím, tahle recenze není pro slabší povahy. Co se týče zvratu byl o něco slabší než v předchozím díle, ale pořád solidní. Smrti a vraždy byly dobře udělaný a ta finální taky. Opět se zde objevil John Kramer, jak nečekané, že? S tímto dílem jsem spokojen zatím nejvíc. Tempo filmu bylo solidní, jen ten dabing byl příšernej, příště jedině titulky. 8,5/10 Zatím nejlepší díl!

Muž, který stál v cestě (2023)

Dnes, čili 2.5. jsem byl na 27. filmu v kině. Loni jsem byl přesně na 27 filmech a letos jsem to zvládl do června. Tento film nebyl vůbec špatnej. Každá minuta filmu byla neuvěřitelně zajímavá a já byl chycen už od začátku do konce. Ta atmosféra byla božská. Film vypráví o Františku Krieglovi, což byl jediný člověk, který nepodepsal okupaci Česka. Moc mu to teda nepomohlo. Herecký výkony byly velice solidní, jeden lepší jak druhej. Postavy solidní, objeví se zde i samotný Brežněv. Soundtrack taky nebyl k zahození a zazněl i Matuška. Za mě to bylo velice solidní a velmi doporučuju. 8,5/10 Solidní film o událostech z roku 1968! (Lucerna - 2.6.2023)

Saw 3D (2010)

No tak tohle bylo hodně solidní, dokonce o něco solidnější než předchozí díly. Co se týče krve, tak tý tady bylo dost. Co se týče upálení, tak to tady bylo taky, ano myslím to vážně upálení. Tenhle díl je jak už jsem říkal lepší než všechny předchozí díly, hlavně finálním zvratem a sympatické hlavní postavy a jeho manželky. Bylo zde trhání zubů, skrytý klíč v břichu nebo vypíchnutí očí. Je to dost nechutný, ale bylo to udělaný opravdu uvěřitelně a dobře. Tenhle díl se jmenuje Saw 3D místo Saw 7. Čím to asi bude?🤔 Možná tím, že v době kdy tenhle film vyšel bylo 3D opravdu populární. No a ten konec byl taky opravdu solidní a hlavně ten zvrat na konci. Na chvilku sem byl zapleten i Kramer, jak jinak že jo? 8,5/10 Zatím nejlepší a nejsolidnější díl!

Saw 6 (2009)

No tohle taky nebylo špatný, takovej kolotoč smrti mluví za vše. Co se týče děje, tak je tu typicky hra a pak něco okolo. Tentokrát byla hra zajímavější. Již zmíněný kolotoč smrti považuju za jednu z nejlepších scén. Pak je tu ještě bludiště a hra s pověšením. Ani jedna část hry nebyla špatná, ale stejně je pátý díl o něco lepší. Je tady i linka s krabicí od Kramera. Děj byl celkem solidní a konec byl skvělej. Soundtrack byl taky celkem solidní. Bylo to celkem krvavý, ale najdou se i krvavější věci a filmy. No a za mě spokojenost. 8/10 Opět to nebylo špatný a za mě spokojenost.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

No tak hned od začátku mě to chytlo svým vyprávěním a animací, jak jinak že jo? Mohl bych zde říct hodně spoilerů, ale nejsem hovado, tak se pokusím nespoilerově. Jak už jsem říkal před chvilou, animace byla velice solidní. Dost možností se zde staly skutečností. Úvod byl celkem slabší, ale pořád solidní. Jak ale děj plul bylo to lepší a lepší a takovej konec je velice solidní. Co se týče záporáka Fleka nebo O'Harry oba jsou solidní, ale ta mě je přece jenom o něco lepší a zajímavější Flek. Co se týče humoru, tak ten byl skvělej. Co se týče dojemných scén, tak ty byly taky skvělý. Co se týče hlavní linky pronásledování Milese, tak ta byla taky skvělá. Všechny zvraty byly předvedeny solidně. Jen jsem měl problém s Milesovýma rodičama. Jediný matčino moudro bylo solidní, ale to je tak vše. No a ta finální scéna, doprdele to bylo božský. No a co se týče narážek na předchozí spidey filmy, tak ty byly taky skvělý. Menší spoiler objeví se zde i zazděný Spider-Man bez hranic! 9,5/10 Bylo to skvělý, jen ti rodiče mě tam srali! (Olympia - 31.5.2023)

Saw 5 (2008)

Inu, nebylo to tak špatný. Musím říct, že než jsem se dokopal napsat tuto recenzi tak mi to trvalo měsíc a půl, protože jsem přesně nevěděl jak to napsat, tak se aspoň teď pokusím. Smrti a vraždy byly solidní. Hra byla celkem zajímavá a finální 4 litry krve taky, jednotlivé úkoly byly zajímavý a dobře udělaný. Soundtrack byl celkem solidní. Atmosféra taky. No a linka okolo Hoffmana a agenta FBI taky solidní, no a finální rozdrcení bylo taky dobře udělaný. Úplně mě už nenapadá co bych k tomu víc řekl. 8/10 Opět to nebylo špatný!

Dravé ryby (1983)

No tak jako filmeček do letadla dobrý, ale to je tak vše. Děj teda nezaujal. Herci hráli celkem solidně, ale něco tomu chybělo, stejně jako tomu ději. Děj je velice jednoduchej a prostej. Prostě se celým filmem řeší motorkář a rvačky a to je všechno. A ani jedna linka není dobře udělaná. Na film jsem se podíval, protože zde hraje Nicolas Cage a ten tady hraje pěkný hovado. Jeho role je solidní, ale moc krátká. Co se týče soundtracku, tak teda nic moc. No a ten konec je teda pěkná nesrozumitelná píčovina. Postavy taky nic moc, hlavně policajt. Tento film je teda nic moc. 7/10 Film mě teda moc nenadchl, ale jako filmeček do letadla dobrý.

On se bojí (2023)

Tohle byla taková píčovina, že ani nevím co k tomu víc říct. Tohle byl určitě ten nejpomalejší film na kterým jsem kdy byl. Tempo filmu je neskutečně pomalý. Když jsem se podíval na čas, neuplynula ani čtvrtina filmu a mě to přišlo, že tam sedím už 3 hodiny. Tenhle film má právě 3 hodiny, ale pro mě to bylo jako 5 dní. Některý scény byly tak natáhnutý, že jsem se poprvé v kině nudil, ale zároveň jsem nemohl pustit oči z plátna. Co se týče soundtracku, tak byl solidní. Co se týče hereckých výkonů, tak celkem ušly. O ději se radši vyjadřovat nebudu, děj byl pomalej, ponurej, prostě uspávačka. Výkon Joaquina Phoenixe tomu taky moc nepomáhá. No a ten konec to bylo tak ujetý a šílený, že nemám šajna, co to ti tvůrci vymysleli. Konec ten film celej pohřbil. Jestli je tohle horor tak já jsem Alexis Sánchez, hororovej prvek zde totiž vůbec není cítit. Zde je cítit spíš mysteriózní píčovina. Nebudu se vyjadřovat ke scéně na půdě, kde bylo obrovský živý péro, no co to doprdele? 6/10 Dlouho jsem se rozhodoval mezi odpadem a 6/10, až jsem se teda rozhodl. Jsou zde samý píčoviny a humor zde nefunguje. (Scala - 21.5.2023)

Rychle a zběsile 10 (2023)

No a je to tu, druhá Stathamovka v roce a tou je Fast X. I když se zde Statham nachází tak 10 minut, dá se to stejně považovat za Stathamovku. Když jsem byl naposledy na Fast & Furious bylo to v roce 2021 na devítce, kdy jsem na to musel jít se svým bratrem, takže nikdy víc. Tenkrát mě ten film chytl a nepustil a to se nezměnilo, takže klidně si půjdu proti davu. Musím však říct, že Fast X je o něco lepší. Sice je devítka o něco silnější, tak desítka je taky velice šílená a nereálná. Tohleto Fast X mi pěkně poničilo šestý díl, hlavně svým koncem. Mělo to otevřený konec, takže doufám, že tady ta jedenáctka bude co nejdřív. Soundtrack byl skvělej, každej song byl solidní a perfektně se do filmu hodil. Film byl šílenej jak už jsem říkal, taková scéna na schodech nebo ten konec s kamionama byla velice šílená. Jason Momoa jako Dante je skvělej a tu roli si užívá jak je vidět. Bylo perfektně vidět, že celý film byl natáčen před greenscreenem a někdy nepěkný CGI tomu taky moc nepomáhalo. Já jen doufám, že tento film uspěje a dočkáme se i té dvanáctky. No a ten race uprostřed filmu byl taky solidní a představil se nám další přírůstek do rodiny. No a nemůžu zapomenout na chemii mezi Romanem a Ludacrisem, bylo to velice vtipný a nejednou sem se celkem zasmál. No a ten John Cena ve mě budí otázky, jeho linka byla taky skvělá, ale jeho poslední scéna je na dlouhou debatu. 9/10 Byla to šílenost a já doufám, že uspěje a dostaneme i tu dvanáctku! (Olympia - 19.5.2023)