• Fantasy

Le Mans '66 (2019)

No musím říct, že jsem od toho moc nečekal a to se vyplatilo, protože nic takovýhleho jsem opravdu nečekal. Christian Bale a Matt Damon jsou v tomhle filmu božští. Kurva ty jejich výkony, to se jen tak nevidí. A ta božská atmosféra, no ty vole, to je tak kurevsky skvělej zážitek. Myslel jsem si, že už jsem viděl všechno, ale tohle změnilo můj názor, protože tohle jsem ještě neviděl. Kdo má rád auta, tak je to pro něj povinnost! Soundtrack je opravdu solidní. Děj je monstrózně skvělej. No a ty závody, mein got, onanie. Scény z tréninku a zkoušení auta, no taky skvělý. Rodinný vztahy zde byly představeny dobře. No a ta rvačka Damona a Bala byla taky skvělá a vtipná. Co se týče humoru, tak zde válel Bale. No a ta atmosféra během závodu v Le Mans' byla neskutečně kulervoucí a já nemohl ani na minutu odvrátit zrak od obrazovky, protože jsem do toho byl neskutečně vtáhnut. No a ten konec závodu byl hodně emotivní, ať už společnej dojezd nebo následný zjištění, že je McLaren první, to bylo zklamání a celkem taky na nasrání. No a jedna z finálních scén je velmi depresivní a ta následující je zase hrozně emotivní. No má to tragickej a depresivní konec. No a tohle je podle mě opravdu kvalitní filmařina. 10/10 Pokud tohle natáčel James Mangold, tak o Indiho nemám absolutní strach.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Tohle je dobrodružnej film přesně podle mého gusta, ještě s nádechem nacistů. Dokonce se zde objeví i samotný Hitler. Za mě je tohle nejlepší díl série, ale to se tenhle měsíc s 5 může ještě změnit, no tak uvidíme. Nacismus zde byl cítit ve velkým, dokonce postavy byly v nacistickým Berlíně při pálení knih. Soundtrack byl opravdu solidní. Děj byl skvělej. Postavy byly velice solidní, ať to byl Indi, Marcus, Sallah nebo Henry Jones starší. Herci byli solidní, dokonce se zde objevil Sean Connery. Takový scény na motorkách, při ohni nebo ve finále jsou prostě božský. Já jsem s tímto filmem velice spokojen, protože je opravdu božskej. 9/10 Tahle má vypadat dobrodružnej film!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tohle je dobrodružnej film přesně podle mého gusta, ještě s nádechem nacistů. Dokonce se zde objeví i samotný Hitler. Za mě je tohle nejlepší díl série, ale to se tenhle měsíc s 5 může ještě změnit, no tak uvidíme. Nacismus zde byl cítit ve velkým, dokonce postavy byly v nacistickým Berlíně při pálení knih. Soundtrack byl opravdu solidní. Děj byl skvělej. Postavy byly velice dobře napsaný, ať to byl Indi, Marcus, Sallah nebo Henry Jones starší. Herci byli skvělí, dokonce se zde objevil Sean Connery. Takový scény na motorkách, při ohni nebo ve finále jsou prostě božský. Já jsem s tímto filmem velice spokojen, protože je opravdu božskej. 9/10 Tahle má vypadat dobrodružnej film!

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Musím říct, že tohle bylo o něco lepší jak Dobyvatelé ztracené archy. Akorát tady bylo o dost horší CGI než v předchozím díle. Tohle je navíc díl, který je chronologicky před dobyvatelama. No co se týče postav, některý jsou solidní jako třeba Indi nebo Ke Huy Quan, a pak jsou tady ty nesympatický, jako třeba Willie. Soundtrack je opět velice solidní. Zvuk je ve druhé části filmu velice nekvalitní, takže s tím nejsem moc spokojen. No a scény z chrámu jsou solidní, taková naháněčka na vagonech je skvělá. No a ta finální scéna na mostě je taky skvělá. Pokud je tohle vrchol brutality, tak já jsem Alexis Sanchez. 8,5/10 O něco lepší než dobyvatelé, ale ten zvuk byl velice nekvalitní.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Ani na třetí zhlédnutí, to není vůbec špatný. Není se čemu divit, když je to samotný Indiana Jones nebo také Harrison Ford. Spielberg je solidní režisér a tohle je jasným důkazem. Já musím říct, že Poslední křížová výprava je přece jenom o dost lepší film než právě Dobyvatelé. Soundtrack je velice solidní a velice lehce zapamatovatelnej. Děj je v pohodě a zajímavej. Postavy jsou sympatický až na hlavní ženskou postavu Marion, ale tak na borku z Chrámu zkázy nemá, ta je ještě nesympatičtější. Akční potyčky, ať je to ta u letadla nebo naháněčka na náklaďáku je taky božská. No a scéna při otevření archy je solidní a CGI taky. Za mě opravdu spokojenost, je to kvalitní film. No a dějiny kinematografie jistě o něco okořenil. 8/10 Za mě spokojenost, ale přece jenom je Poslední křížová výprava o něco lepší.

Poslední hranice (2020)

No tak tohle taky nebylo špatný, na to, že je to ruský film. No, co se týče děje, tak to nebylo vůbec špatný. Válečná akce byla solidní. No na začátku jsem měl celkem obavy jaký to bude, právě kůli ne moc dobré úvodní scéně. Nakonec se z toho vyklubalo to, že to jenom trénink. Hlavní trio bylo celkem solidní, ale mi na nich nesedělo. No a scény v zákopech jsou skvělý, hlavně ty válečný. No a konec je opravdu solidní. CGI výstřelů nebylo špatný. Soundtrack pomalu nezazněl. No potyčky kvůli lásce, zde byly představeny solidně. 8/10 Za mě solidní film, ale na film Pilot: Boj o přežití to nemá!

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Ó můj bože! Tohle je tak božský film, jinak to říct ani nejde! Doprdele ta atmosféra, no ty vole, já jsem z toho nemohl. I na třetí zhlédnutí, to neztrácí na kvalitě, právě naopak ji nabírá. Postavy byly božský, ať to byl samotný Desmond Doss, kterého ztvárnil famózní Andrew Garfield nebo jeho otec zahraný Hugo Weavingem. Přestřelky a válečná akce byla božská a velice dobře natočena. Každá část filmu je božská. Jako třeba začátek filmu s nabalováním jedné ženy, nebo část filmu ve výcviku, tam jsem se málem posral smíchy ze seržanta Howella a z jeho skvělých hlášek. A nebo ta finální část při zachraňování zraněných. Soundtrack pomalu nezazněl. Proč chtít soundtrack, když slyšíte výstřely, výbuchy a řvaní bolestí na každým rohu. Já musím říct, že tohle je třetí nejlepší válečný film, který jsem kdy viděl, před ním je ještě Pád třetí říše a Fury. 10/10 Och ano, takhle má vypadat pravej válečnej film.

Flash (2023)

Hned na začátek musím říct, že ten film trhal péra! Hlavní linka tady ve skutečnosti byla špageta, takže pohoda. Já musím říct, že jsem absolutně nečekal to, co jsem dostal. Navíc je tohle třetí letošní kino film s Benem Affleckem, takže pohoda. Humor byl velice solidní, několikrát jsem se zasmál, ale nic, ale opravdu nic nemělo na finální cameo, to jsem se málem udusil popcornem a málem jsem se posral smíchy, protože to bylo božský a zároveň skvělý a dost nečekaný. Nebudu říkat kdo to byl, aby jste mě tady neukamenovali. CGI bylo velice solidní, i když v tom Speed Forcu to nebylo vůbec pěkný, spíš naopak, opravdu nekvalitní a odporný a nezajímá mě žádný komentář ohledně toho, že to bylo úmyslně. Camea z jiných zemí byly božský a hlavně to cameo s pavoukem. Co se týče cameí film nezklamal, ale 3 až 4 camea mě tam chyběli aby to bylo dokonalý. No a musím říct, že když se na plátně objevil Keaton jako Batman, tak to byla onanie pro všechny fanoušky Batmana, což jsem taky. No a ta Barryho mladší verze mě celým filmem neuvěřitelně srala a během filmu se můj názor nezměnil. 9/10 Za mě to bylo solidní, ale některý možný camea by nebyly špatný. (Olympia - 14.6.2023)

Wonder Woman 1984 (2020)

No tak tohle byla solidní píčovina a sračka. Když jsem to viděl naposled, psal se rok 2021. Bylo to na moje narozky, takže je pochopitelné, že jsem se na to podíval s nějakým tím optimismem, ale už v té době se mi to zdálo jako sračka. Ať je to kvůli CGI, postavám, hercům nebo prachbídnýmu ději, tak je to prostě sračka. CGI vypadá jako kdyby ten film vyšel v osmdesátkách a to není pochvala. Postavy nemastný, neslaný, prostě meh, jediný 2 celkem ucházející postavy jsou Chris Pine alias Steve a Maxwell Lord zahraný skvělým Pedrem Pascalem, i když tady ten Pedro Pascal byl celkem meh a spíš otravnej. Soundtrack byl chvilkama skvělej a chvilkama k nevydržení. No a ten prachbídnej děj filmu taky moc nepomohl. Tady bylo tolik píčovin, jako třeba souboje s Cheetah nebo finální Dianin proslov, který nepřesvědčil nikoho, to až Lordovo odstoupení z posvátného kruhu přání. No a to lítání, ty vole to bylo moc píčovin v jednom filmu. 5/10 Za mě neskutečná píčovina!

Wonder Woman (2017)

Tenhle film jsem vždycky ze srdce miloval, protože v tomhle filmu není nic jiného než 1. světová válka, v té době Velká válka. A právě toto téma nebylo vždycky zajímalo, Wonder Woman je tady jen tak do počtu. Tak naivní borka ty vole, no mě málem jeblo, dohromady 4x jsem musel protočit oči, protože to se fakt nedalo. Ale tak Gal Gadot je sexy žena, takže bylo na co koukat, když ta její povaha byla k nevydržení. Soundtrack je velice solidní. Postavy jsou celkem dobrý, až na samotnou Wonder Woman. Akční souboje jsou božský a hlavně ta ve vesnici proti Němcům. Atmosféra byla taky solidní, jako třeba scéna s hozeným plynem na vesnici a nebo u božského finále. Jak jsem říkal finále je božský. Souboj s hlavním záporákem Áresem, kterého ztvárnil božský David Thewlis, je skvělý. No a scéna s letadlem, no prostě majstrštik. No a takové scény jako třeba v bunkru Osmanské říši nebo na jednání německé říše jsou taky božský. 9/10 Já jsem s tímto filmem velmi spokojen, jen mě tam srala ta Wonder Woman, takže ubírám bod.