• Fantasy

Jason X (2001)

V tomhle filmu se naprosto ignoruje devátý díl, takže v tom mají bordel i ti tvůrci. No vlastně i tenhle film není žádný klenot. Tento film mi byl z části vyspoilerován, takže jsem tušil do čeho jdu, ale absolutně jsem netušil to co jsem dostal. Film je příšernej od začátku do konce. Film se také odehrává ve vesmíru nutné podotknout. O mnoho let v budoucnosti. No mohlo to být zajímavý, jenže provedení je bolest sledovat. Normální Jason je chvilkama dobrej a pak moc ne a to nejhorší, teď menší spoiler, vylepšený Jason podtrhnul příšernou kvalitu filmu. V klídku přežije ve vesmíru a pak ještě udělá pěstí díru do zdi. No je to odporné na sledování, co se logičnosti týká. Nedoporučuju nikomu, protože po sledování budete ještě dlouho vzpomínat na to co jste to viděli za krávovinu. 4/10 Mohli si tenhle díl odpustit a vysrat se na to.

Pátek třináctého 9 (1993)

Tak toto je skvost sám o sobě. Jak něco takového mohlo vůbec vzniknout. Tohle je absolutní odpad všech odpadů, co se hororů týče. První místo v odpadech si drží společně s Halloweenem z roku 2007, což je taky pěkná mrdka. Děj je v tomhle filmu něco tak příšernýho, že nemá smysl tenhle film vůbec sledovat. Jediná dobrá scéna byla na začátku, kde vybouchla jedna z postav a od té doby to šlo jen z kopce. Hlavní moto filmu je taky příšerný. Je to takovej spoiler, ale já to musím říct. Akorát Vorhees může zabít Jasona, nikdo jinej to nedokáže. A tohle se vlastně řeší celý film. Až to doeskaluje do příšernýho finále a to co se stane s Jasonem je taky pěknej shit. Měl jsem v plánu dát filmu 3/10, to však nemůžu, kvůli velmi překvapivé poslední scéně filmu, která film zlepšila o 100%. Nemám v plánu zde cokoliv spoilerovat, ale pro milovníky nočních můr se tam objeví jedna nejmenovaná rukavice s břitvama. Film 3/10, Finální scéna filmu 10/10.

Pátek třináctého 8 (1989)

Tak tohle byla opravdu velká slabota, ale následující devátý díl je skvost sám o sobě. Děj na lodi a následně na Manhattanu nic moc. Postavy velmi nesympatické. Soundtrack je v tomhle filmu solidní, ale na ten originál nic nemá. Jason je v tomhle filmu příšernej a takovej malej spoiler dokáže se teleportovat během sekundy a to mě nejvíc sralo, protože takovej Jason není. Na lodi to bylo takový nic moc a na Manhattanu to byl takovej hřebíček do rakve. V tomhle filmu je legendární scéna a tou je ta, když Jason vykopne rádio borcům na ulici. A finále za nic nestálo. 5/10 Slabota, slabota a slabota!

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Tak jsem právě dokókal 3. Sérii Hry o Trůny. No a musím říct, že to je velký překvapení a určitě jedna z nejlepších sérií seriálu, ale všechny série jsem zatím neviděl, ale teď to doháním. Děj celý serie je opět skvělý, skvěle napsaný, zahraný a zrežírovaný. Herecky je to taky skvělý, nejlepší ze všech 3. sérií. Brutalita zde je a je dobře udělaná. V téhle sérii je jeden z nejlepších dílů seriálu a tím je Deště Kastameru se skvělou scénou ze svatby. Soundtrack je solidní jako ve všech předchozích sériích. Prostě nezapomenutelný housle a melodie. Nejlíp napsaná a zahraná postava je určitě Tirion. A během seriálu jsem si oblíbil herce Liama Cunninghama který ztvárnil zajímavou postavu Davose, vrchního pobočníka krále Stannise. Je to skvělá série od začátku do konce a doufám, že Ohař dostane v dalších sériích víc prostoru. 10/10 Klenot seriálu!

Pátek třináctého 7 (1988)

No, musím hned říct, že to je zatím nejlepší díl s celý ságy i když jsem ji celou zatím neviděl. Je to i o něco lepší jak šestka. Jason so opět znovuzrodil a tentokrát to provedení bylo o něco horší než v díle šestém, ale pořád dobrý. Jasonova vizáž je nádherná, hlavně záda, který má úplně bez masa a je to už jenom skeleton. Ale dává to smysl, hlavně po tom čím si prošel. Jason je v tomhle díle skvělej a jde z něj opravdu strach a to se tak často nestává, hlavně v téhle sáze. Postavy, některý zajímavý a některý ne. Doktor je hovado a jeho smrt nebyla špatná. Borka s telekinezí není špatná a finální souboj s Jasonem je nejlepší jakej jsem viděl, protože v předchozích dílech to bylo opravdu slabý, krom trojky a šestky. Je mi jasný, že další díly budou slabší, takže teď v tuto chvíli řeknu, že to je zatím nejlepší díl, ale můžu se mýlit, to zjistím až uvidím další díly. 8,5/10 Je to hold skvělá podívaná se skvělým Jasonem, který má fantastickou vizáž a maskéři by si zasloužili ocenění.

Hra o trůny - Deště Kastameru (2013) (epizoda)

Ty vole, tak tohle bylo něco! Tohle je jedna z těch epizod kde jedna scéna může změnit vnímání o epizodě. V tomto díle je jedna velmi krutá, krvavá a drsná scéna a tou je svatba. Ty vole na tohle jen tak nezapomenu, protože tohle je filmařské porno a je to parádně natočený, zahraný a sestříhaný, že vám prostě jde mráz po zádech. Tohle je klenot 3. Série a jedna z nejlepších epizod seriálu. 20/10 Tak toto bylo naprosté vyražení dechu!

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Tak přece jenom! Tak přece jenom jsme dostali koukatelnej díl, kterej je i zajímavej, dobře zahranej, zrežírovanej a vraždy jsou zde taky solidní. Začátek filmu je prostě kvalitní filmařina a úvodní titulky jsou skvěle sestříhaný. Název mluví za vše, Jason se vrátil a to provedení bylo taky skvělý. Za všechno může bouřka, to dává smysl. Z Jasona šel poprvé za 6 dílů strach, konečně. Jason byl božskej a vraždy byly taky solidní. Postavy postradatelný a nezapamatovatelný. Herci ušli. Soundtrack byl skvělej. A finální souboj na jezeře byl také skvělej. 8/10 Konečně solidní díl, kde šel z Jasona strach.

Pátek třináctého 5 (1985)

Tento díl není moc dobrý a je plný klasických klišé a moc se na to teda dívat nedá, ale pár dobrých věcí se zde najde. Jako třeba bratři Reggie a Demon, to byly nejlepší postavy ve filmu, i když je Reggie v poslední čtvrt hodině otravnej. Děj odehrávající se kolem polepšovny není tak zajímavej a na postavách vám nezáleží krom Reggieho a jeho dědy. Vraždy byly dobře udělaný. A je tady tradice, že v každým díle někomu nejede auto a pak někdo neumí chodit po rovný zemi. No prostě klasický klišé. Soundtrack je solidní. A nepřítomnost Jasona je dost znát. Bez něj to není ono a film pořádně nudí. 7/10 O něco lepší než 4, ale kvalitní počin to není.

Pátek třináctého 4 (1984)

No byla to zase ta klasická osmdesátková vyvražďovačka, bez špetky dobrýho námětu. Co bylo ale dobrý, tak byly postavy, teda ne všechny, jenom pár jako třeba nadrženej doktor, kterého ztvárnil Bruce Mahler, známý jako Feckler z Policejní akademie, nebo Jimmy, také zvaný jako Trouba, ztvárněný Grispinem Cloverem, který je znám pro svou roli George McFlye z jedné z nejlepších sci-fi trilogií pod sluncem. Soundtrack byl skvělej. Vizáž Jasona byla solidní. A konec byl takovej nemastnej, neslanej, prostě mohli by to být i lepší. 7/10 Nemastný, neslaný.

Addamsova rodina 2 (1993)

No tenhle díl byl o něco lepší než ten předchozí. Je tady opět celá rodinka, ale tentokrát je o jednoho člena větší. Děj odehrávající se kolem dítěte, není tak zajímavej, maximálně když se ho Wednesday s Pugsleyem snaží zabít, nebo když se přemění a Gomez z toho začne bláznit a skončí s horečkou v posteli, ale děj odehrávající se kolem nového párečku Fostera a Amandy je o dost zajímavější. Amanda je solidní psychopatka, ale to jsou v tomhle filmu všichni. Pak je tady pár solidních scén z tábora, nejlepší byla jednoznačně promluva Pocahontas tedy Wednesday a pak už to jelo ve svým obvyklým tempu, ještě je nutné podotknout, že je zde taky jedna parádní scéna u které jsem padal smíchy a to když Fester s Gomezem říkají děckám co si jako malý všechno udělali. A ruka je v tomhle filmu taky skvělá. 8,5/10 Je to lepší, vtipnější, svižnější a morbidnější než 1. díl!