• Fantasy

Addamsova rodina (1991)

No nebylo to špatný, ale nebylo to ani nejlepší, dalo se na to však dívat. Rodinka Addamsových je pěkně ujetá a na Wednesday, kterou ztvárnila Christina Ricci, jde na první pohled vidět, že je to neskutečná psychopatka snažící se zabít svého bratra Pugsleyho, kterého ztvárnil Jimmy Workman. Pak je tady ještě jeden šílenej páreček, Morticie ztvárněná Anjelicou Huston a Gomez, kterého ztvárnil skvělý Raúl Juliá. Sledovat ty dva na plátně bylo zvláštní a šílený, když si třeba vyznávali lásku na hřbitově. A pak je tady moje nejoblíbenější postava a tou je Gordon, který mi celý 2 filmy přišel hrozně povědomej,. až pak jsem si uvědomil, že Gordona hrál jeden z mých nejoblíbenějších herců a tím je Christopher Lloyd, také známý jako Dr. Emmett Brown z jedné z nejlepších sci-fi trilogií pod sluncem. A já vůl ho nepoznal ani v jednom filmu, teď už však vím, že ho hraje legendární Christopher. A humor byl taky skvělej. A Ruka byla taky skvělá postava, pokud by se tomu tak dalo říkat. 8/10 Solidní pytlovina se skvělým Christopherem Lloydem.

Star Wars: Vadná várka - Série 1 (2021) (série)

Po opětovném zhlédnutí první série musím říct, že je to 50x lepší než si pamatuju. Kdysi v roce 2022 mi to moc nesedlo, teď však musím říct, že jsem se nemohl mýlit víc. Je to opravdu lepší než si pamatuju. Hlavně kvůli ději a Star Wars světě. Bad Batch čili Hunter, Tech, Echo, Wrecker a Omega mají mezi sebou skvělou chemii a každá epizoda něčím baví a žádná neostává v zadu. Postavy jak už jsem říkal jsou skvělý, v seriálu je plno skvělých Cameí, jako třeba Cad Bane nebo Hera s Chopperem. Prostě onanie pro Star Wars fanoušky. Dabéři solidní. Titulky taky solidní. A teď je na řadě soundtrack a ten je taky skvělej. V seriálu je pár skvělých epizod a scén, třeba celá 8. epizoda, kde je souboj mezi Cadem Banem a Hunterem a ten je opravdu skvělej a skvěle naanimovanej. A pohled z první osoby, přidává scéně daný napětí a kulervoucí atmosféru, která by se dala krájet. Teď každou středu vychází jeden díl 2. série, takže nemůžu myslet na nic jinýho než na další epizodu a co nám přinese. 9/10 Je to opravdu lepší než si pamatuju a chci další díly a další sérii, která právě teď vychází.

Outer Banks (2020) (seriál)

Všechno se ve mě mísí, zároveň se mi to líbilo a zároveň všechno věčně hrálo postavám do karet. Začátek byl jeden z nejpomalejších, co jsem v seriálech kdy viděl, ale jak děj běží je to rychlejší a rychlejší. Postavy jsou dobře zahraný a skvěle napsaný. Najde se zde pár zrůd, psychopatů a teenagerů. Plebs neboli Chase Stokes, Jonathan Daviss, Rudy Pankow, Madison Bailey a Madelyn Cline mají mezi sebou skvělou chemii a během seriálu jsem si oblíbil herce Jonathana Davisse a doufám, že ho uvidíme ještě někde jinde než v Outer Banks, protože opravdu umí hrát a má před sebou jistě zářnou kariéru. Rodinka Cameronových je pěkně ulítlá a Rafa a Worda budete v tomhle seriálu z celýho srdce nenávidět, ale Charles Esten Puskar zahrál Worda skvěle a vždy když byl na scéně tak vám proběhl mráz po zádech. Taky bylo v ději zajímavý to, že každá postava z Plebs má problémy s otcem ať už jsou jakýkoliv. Některý epizody vám vyrazí dech, hlavně kvůli boží atmosféře, která se prolíná celým seriálem a nebo kvůli ději. Absolutně nejlepší epizoda je určitě 5. Díl s podtitulem Nejtemnější hodina a právě kvůli ději té epizodě dávám 20/10 a to jsem zatím v teenagerských seriálech nedal. No taky bych dodal, že když byli spolu na scéně Sarah a Word, hlavně potom co se stalo tak ta atmosféra byla doslova kulervoucí a dala by se krájet. A taky jsem si během seriálu oblíbil herce Nicolase Cirilla, který ztvárnil feťáka Barryho a já jen doufám, že bude i ve 3. sérii, taky je to skvělý herec, který se objevil třeba v letošní She-Hulk kde měl však jen malou roli, nevýraznou. Seriál mě velmi překvapil a to co jsem dostal to jsem si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech, opravdu je to velký překvapení a u třetí série nesmím chybět, hlavně kvůli zvratu na konci druhé série. 9,5/10 Opravdu pomalý začátek, seriál však překvapil a u třetí série nebudu chybět.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Zatím největší překvapení letošního roku, ale rok je teprve na začátku, takže mě může potkat ještě hodně skvostů. A tenhle seriál sice skvost není, ale děj je zajímavej a finální díl vám vyrazí dech. A konec je opravdu otevřenej a doufám, že druhou sérii dostaneme co nejdřív, protože to čekání bude nekonečný. Nejdřív mělo být 10 dílů, nakonec jich je jen 9 a to mě celkem překvapilo. Přestřelky a potyčky jsou v tomhle seriálu velmi zapamatovatelný. Hlavně ta poslední v devátém díle, ta je také skvělá. Nebo potyčka s baseballkama je taky skvělá. A finální scéna celý první série značí, že bude i 2. série a to ve mě vyvolalo hype jak sviňa. Stallone hraje skvěle, Dwight Manfredi je zajímavá postava. A děj je taky zajímavej a vás zajímá každá epizoda. Soundtrack je v tomhle seriálu taky skvělej, jeden song z tohohle seriálu mi stále hraje v hlavě a je to hrozně chytlavý. Znělka taky není špatná. Opravdu se nemohu dočkat 2. série. 9/10 Zajímavej seriál se skvělým finále!

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

No kde bych začal, nejdřív s tím, že nesnáším když má bus zpoždění a ještě mám před sebou příšerně dlouhou řadu na popcorn. Obě věci mě dnes potkali, takže jsem přišel do sálu pozdě a prošvihl jsem určitě velmi zajímavej začátek. Takže jsem byl obrán pro mě důležitých 5-7 minut filmu. No tak jsem nakonec došel do sálu a vypnul jsem hlavu. Děj byl zajímavej, ale ten začátek tomu chyběl, ale i tak jsem se zorientoval. Postavy jsou zajímavý, ale vede Orson Fortune ztvárněný Jasonem Stathamem. Herci jsou taky skvělý a opět všechno táhne Statham na svých bedrech. Soundtrack je skvělej, zazněl i jeden velmi známej americkej song, který sice znám, ale vůbec si nemůžu vzpomenout na jeho název. Akce byla skvělá. Střih byl pěknej. A kamera byla neuvěřitelná, Alan Stewart by měl dostat nějakou cenu, za nejlepší kameru. Byl to solidní zážitek z kina, byl by však lepší, kdyby bus neměl zpoždění a fronta na popcorn by nebyla tak příšerně dlouhá. 8/10 Skvělá Stathamovka se skvělou kamerou. (Olympia - 8.1.2023)

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Tohle nebylo špatný. Na tento film jsem se podíval z důvodu že to je vůbec první film, kde se objeví Nicolas Cage, teda v té době Nicolas Coppola. Ale je tam jenom na vteřinu, což je škoda. Hlavní hrdinku hraje Jennifer Jason Leigh, kterou jsem ve filmu Osm hrozných z celýho srdce nenáviděl. Ale v tomhle filmu nebyla špatná, hrála dobře a vypadala dobře a ne jak nějaká sadistická mrcha politá krví. Děj je solidní a plnej sexu. Herci jsou solidní, postavy taky. Soundtrack je dobrej a humoru je zde celkem málo, což je překvapivý z důvodu toho, že to je vysokoškolská střední. Ale je tady taky, teda hlavně na hodinách dějepisu. No a jenom pečlivý fanoušci filmů si zde všimnou Nicolase Cage, ti co se v tom tak neorientujou ho nenajdou. No a já ho našel, byl ve scéně která trvala ani ne 3 sekundy. 8/10 Solidní film se solidním dějem.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tenhle díl taky není vůbec špatnej, právě naopak, je to skvělá podívaná. Casting se tentokrát rozrostl o 4 filmová esa a těmi jsou legenda světa Star Wars, Indiana Jones, Harrison Ford, herec, který často hraje v propadácích Wesley Snipes a herec, který se také objevuje v dabingu a letos se objevil ve filmu Uncharted Antonio Banderas a herec, který čelil soudu a proslavil se rolí v postapokalyptickém sci-fi Šílený Max, Mel Gibson. A všechny tyto 4 mám jako herce velmi rád a jejich filmy si pouštím dost často, i když Melovy filmy si nepouštím tak často. Akce je v tomto filmu skvělá, hlavně ta na konci, kde postava Sylvestera Stallona malém umře. Film se taky věnuje další generaci postradatelných, jen je to hůř převedeno do filmu, ale pořád je to zajímavý. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou skvělý. Humor se zde jen tak mihnul a taky stál za to. A otravná postava Antonia Banderase je jen taková třešnička na dortu. Velmi mě zajímá koho do čtvrtého dílu obsadí. 10/10 Skvělá podívaná, se zajímavým dějem!

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tento díl je opravdu skvělý, hlavně díky ději. Casting se rozrostl o další 2 esa a těmi jsou samozřejmě Jean-Cloude van Damme a Chuck Norris a příchod Chucka Norrise budu ještě dlouho nosit v srdci, protože mi to vyrazilo dech a opravdu jsem ho tam nečekal, navíc zazněl soundtrack z filmu Hodný, zlý a ošklivý, což milovníky westernů jako jsem já, dost potěší, ale také překvapí. Akce je v tomhle filmu skvělá, hlavně fight na konci filmu na letišti. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou skvělý. Akce je skvělá. Humor o kterej se stará Arnold Schwarzenegger je taky boží. A soundtrack je taky skvělej. 10/10 Opravdu, skvělá podívaná na kterou jen tak nezapomenete!

Valkýra (2008)

I když jsem tento film viděl poprvé loni, tak jsem se na něj musel podívat znova a musím říct, má to stále své kouzlo. Je to skvělý film o atentátu na Hitlera ve Vlčím doupěti. Celý film je neuvěřitelně zajímavej a vše co se v něm stane je velmi zajímavý, žádná scéna ani pořádně nenudí, právě naopak, opravdu baví. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou ještě lepší. Hlavně Tom Cruise podává skvělý výkon. Sice zde není válečná akce, ale je zde atentát a to stačí, pokud to dobře převede do finálního filmu. A atmosféra je zde taky skvělá, hlavně od té doby co bomba vybouchne. A finální scéna je taky skvělá a dlouho zůstane ve vaší hlavě. A Stauffenberg byl pěknej rebel. 10/10 Opravdu skvělý válečný film!

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Když spojíte válečný film se životopisným, dostanete film Hitler: Vzestup zla. Tento skvělý tříhodinový počin má 2 části, ale já na to koukám celý. Skvěle odvyprávěný příběh jedné zrůdy, která zavinila smrt 50 milionům lidí. Herec Robert Carlyle zahrál Hitlera perfektně a zasloužil by si i Oscara. Je to skvělá podívaná, která vás v první minutě chytne a nepustí až do samotného konce. Atmosféra u některých scén je opravdu kulervoucí. Film skončí Hitlerovým proslovem, který zaviní 2 světovou. Je to jeden z nejlepších životopisných i válečných filmů, jaký jsem kdy viděl. 10/10 Opravdu dobře provedený film.