• Fantasy

Mimořádná událost (2022)

Je to teda pěkná pytlovina, ale vtipná. Na druhé zhlédnutí sice tak vtipná není, ale tak co no. Děj je prostej, pomalu jedoucí vlak a v něm vystrašení cestující. No zní to šíleně, ale mě to loni v únoru v kině líbilo, teď však musím říct, že je to o dost slabší než si pamatuju. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou skvělý. Humor je chvilkama nic moc a chvilkama je opravdu povedenej a člověk se u filmu nejednou zasměje. A soundtrack je solidní. Dřív bych dal 9, teď však dávám 8/10. (Olympia - 19.2.2022)

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Tak a je to tu, naprosté vyražení dechu, tohle jsem si nemohl vysnít ani v nejdivočejších snech. Je až neuvěřitelný, jak mě tento seriál, založený spíš na rozhovory než na akci, pohltil. Ty nejlepší díly jsem zrecenzoval. Druhý, šestý, osmý, devátý a desátý díl, jsou klenoty série a samotného seriálu. U mě však stále vede díl devátý. Nevím co bych k tomu dál napsal, snad jen to, že jsem opravdu zaskočen a překvapen z kvality série/seriálu. Nemám k této sérii slov, protože o všechny jsem přišel při sledování tohoto klenotu. 20/10 Největší překvapení co se seriálu týče, vypadá to, že to budu rozdejchávat ještě týden či měsíc. Absolutní vyražení dechu a tuto sérii považuju za tu nejlepší, co nám Hra o Trůny nadělila.

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda)

Právě jsem dokoukal desátý díl čtvrté série Hry o Trůny a musím říct, že jsem něco takového absolutně nečekal. Každá linka byla opravdu zajímavá, dokonce i ta s Branem. Začátek filmu s příjezdem z jedné z nejdůležitějších postav byl opravdu překvapivý a já byl i trochu zaskočen. Nejlepší linka byla stoprocentně s Ohařem, opravdu mě zajímá co se s ním nakonec stalo. No a pak je tu ještě Tirion a Tywin a to je opravdu herecká onanie, dívat se na to vám způsobí opravdové vyražení dechu a ještě 10 minut po zhlédnutí dílu budete mlčet, protože nebudete schopni vyslovit jediné slovo z toho jak vás daný díl či série překvapila. Mě osobně se to stalo a absolutně, absolutně se nemůžu dočkat 5. série, kterou si zítra pustím, protože toto, toto je klenot kinematografie. 20/10 Naprosté vyražení dechu a já nemám slov!

Hra o trůny - Strážci na Zdi (2014) (epizoda)

To co nám bylo od první série prezentováno, tak se stalo v devátém dílu čtvrté série a já musím říct, že tohle je ten nejlepší díl z celýho seriálu. Některé válečné filmy by se měli stydět, protože tohle byla práva válečná akce. Celým dílem je cítit neuvěřitelně kulervoucí a dechberoucí atmosféra. Tohle je 100% ten nejlepší díl seriálu, teda zatím. Absolutně mi to vyrazilo dech. Finální ztráta mě celkem zasáhla a málem jsem ukáp. Opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat, protože tohle bylo neskutečný! 50/10 Já musel!

Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda)

Ty vole, čtvrtá řada je samé překvapení. Já jsem tušil, že to bude, ale v životě bych netušil, že to bude až tak dobrý. Každá linka je v tomhle díle skvělá. Ať je to linka s Ramseym Boltonem a Theonem Greyjoyem, také známým jako Smraďoch, nebo linka s Ohařem a Aryou. Pak je tu ještě opravdu skvělá linka s Khaleesi a Jorahem Mormontem, kterýho jsem si během seriálu celkem oblíbil a tohle byla opravdu silná linka. Opravdu mě zajímá jak to v téhle lince bude pokračovat, tuhle věc mezi Khaleesi a Jorahem Mormontem považuju za tu nejsilnější ze čtvrté série. No a pak je tady třešnička na dortu a tím je souboj, kterej začne opravdu dobře, no a pak přijde velký překvapení. Je to opravdu kvalitní díl! 20/10 zajímá mě jak bude pokračovat linka Khaleesi/Mormont.

Hra o trůny - Zákony bohů a lidí (2014) (epizoda)

Ani se nedivím, že to je tak skvělej díl. Celej díl je skvělej na sledování. Ať už je to linka Stannise Baratheona, Khaleesi nebo ta nejlepší a to ta u soudního procesu. Celej proces je skvělej, skvěle natočený, zrežírovaný a zahraný opravdu dechberoucím způsobem. Nejlepší věc na dílu je určitě Tirionův závěrečný proslov, který je opravdu dechberoucí a KO pro všechny přítomné. 20/10 Takhle by měly vypadat opravdu kvalitní díly!

Pathaan (2023)

Ó můj bože, tohle byla ta nejlepší a nejujetější pytlovina jakou jsem viděl. Délka filmu byla perfektní, dvě hodiny a 40 minut. Do kina jsem bohužel přijel o hodinu a půl dřív, takže jsem absolutně netušil jak mám zabít ten čas, navíc když jsem se nemohl dočkat Bollywoodského filmu Pathaan. Nakonec jsem tu hodinu a půl ve zdraví přežil a pak nastala hodina osmá a já si sedl do sálu na své místečko a absolutně, absolutně bych nikdy nečekal to co jsem dostal. Kino bylo plný, takže jsem na tom nebyl sám, jak je zvykem. Děj byl skvělej a ani jedna jediná minuta filmu nenudila a to je co říct, když film má 2 hodiny a 40 minut. Když přišla na scénu první akční sekvence, celý kino začalo jásat a tkeskat, tohle jsem naposledy zažil na předpremiéře No Way Home. První polovina uběhla tak rychle, že jsem ani nezaznamenal, že je půl filmu pryč a pak přišlo největší překvapení filmu a já za sebe řeknu, že i letošního roku, protože nic, ale jakože nic nemůže předčit největší překvapení roku a to přestávka uprostřed filmu. Možná jsme podivnej, ale byl jsem překvapen, že něco takového existuje i v českých kinech. No po krátkých 15 minutách film pokračoval a já měl vyřazenej dech z toho děje. Akční sekvence jsou neskutečně ujetý, ale dalo se na to koukat a nebylo to jako věci od Asylumu, to vůbec. CGI bylo opravdu pěkný. Soundtrack byl božskej. Samozřejmě zpěv tady nesmí chybět, bylo to v Brahmastře, je to i zde a je to opět skvělý. Postavy jsou skvělý, každou jednotlivou epizodu jsem si oblíbil, ale nejvíc jsem si oblíbil postavu Tigera. Herci byli taky skvělý a ta chemie mezi nima byla taky dobře znát. Humor je zde opravdu povedenej a nejednou se zasmálo celý kino. A finální burácející potlesk od přítomných v kině si film opravdu zasloužil. Já nemůžu jinak, ale dám 10/10, opravdu neskutečnej zážitek na kterej jen tak nezapomenu! (Velký Špalíček - 27.1.2023)

Homolka a tobolka (1972)

Nuže, ani třetí díl této šílené komedie nezklamal, sice je o něco slabší než jednička y stále je však o něco lepší než dvojka. Humor je zde skvělej a nejlepší scéna je určitě ta ze samého konce, kdy starej Homolka ztratí peněženku. 7/10 No musím říct, že to je trochu slabší než jsem čekal, ale pořád dobrý.

Vřískot (2022)

Myslím, že jsem právě zhlédl nejlepší díl této skvělé filmové série. Tento film mě chytl v první scéně filmu a nepustil do poslední scény filmu. Nemohl jsem se odprostit od tohoto filmu ani na minutu, byl jsem do děje hold zatáhlej až po uši a nejlepší scéna filmu je jednoznačně ta, když jsme přišli o legendární postavu z prvního dílu a já musím říct, že mě ta scéna opravdu zasáhla a moje nejoblíbenější postava z předchozích filmů byla rázně pryč. Ta scéna byla perfektně natočená a zahraná. Děj byl skvělej. Postavy byly zajímavý. Herci byli nejlepší ze všech zatím 5 dílů. Zvrat byl opět skvělej a soundtrack byl opět božskej. A konec filmu když Melissa Barrera mluví se Sidney a Gale, tak ta scéna je opravdu kulervoucí a ta atmosféra je neuvěřitelná. 10/10 To co jsem dostal, to jsem osobně vůbec nečekal!

Vřískot 4 (2011)

No, musím říct, že mě zatím ani jeden díl nezklamal, což je opravdu působivé a to se tak často u slasherů nestává. Jak v Nočních můrách, v Halloweenech, tak v Patkách byl prostě alespoň jeden díl, kterej mě zklamal, nebo to byl absolutní odpad. Jako třeba Halloween z roku 2007, Pátek třináctého 9: Jason jde do pekla - Poslední pátek nebo třeba Freddyho smrt: Poslední noční můra. Tyto filmy nestojí za nic a je to výsměch daným filmovým sériím a slasherům obecně. Vřískot 4 je dobrej film, kterej nezklamal. Děj je solidní. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou skvělý. Zvrat není vůbec špatnej. A soundtrack je opět božskej. 8/10 Je to solidní vyvražďovačka!