• Fantasy

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

No, jako nebylo to špatný, ale mohlo to být i lepší. Děj není moc zajímavej, ale pár dobrých věcí se zde najde, třeba Londonie, ožralí vojáci, Asterix, kterému hrozí upálení nebo finální boj. Asterixe, zde opět hraje někdo jinej, tentokrát Edouard Baer, ale nehraje ho zrovna špatně, třeba scéna na loďce je skvělá. Postavy jsou zajímavý, teda pár je zajímavých, jako např. hlavní duo. A pár je nezajímavých, jako třeba Jaksitax, to je velmi nesympatická postava a nesžijete se s ním. Je to nepotřebná postava, kterou mohli klidně vystřihnout a nic by se nestalo. A finální boj je taky skvělej a to je asi tak všechno co bych k tomu řekl. 7/10 Je to slabý, ale pár scén ten film zachraňuje.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tohle bylo celkem solidní, ale finální scéna ze svatby, pohřbila celý film. Byla to nevtipná scéna, prostě břečka, kterou mohli vystřihnout a nic by se nestalo. A fotbal ani basket se do toho filmu vůbec nehodil. Brut je hovado a celý film ho z celého srdce nenávidíte, hlavně kvůli tomu jak podvádí, ale mě to bylo jedno, já už viděl tolik takových podobných postav v jiných filmech/seriálech. Herci jsou solidní, hlavně Lovestoryx, ale nemůžu zapomenout na Gérarda Depardieua a bohužel v tomhle filmu už nehraje Christian Clavier, ale Clovis Cornillas, což je hrozná škoda, protože Clavier je skvělej herec a zlepšoval předchozím filmům kvalitu. Ale abych nebyl za hovado, tak i tento Asterix, ztvárněný Clovisem Cornillasem, taky nebyl špatnej a nejlepší scény byly, když si vždy stěžoval Césarovi. 7/10 nebýt finální scény, film bych hodnotil lépe.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Tohle je nejvtipnější díl ze všech 4, tedy teď v únoru jich bude 5. A taky je to za mě ten nejlepší, ze všech 4. Humor je zde na velký úrovni, skvěle baví a nezamrzí. Herci jsou skvělý, hlavně tedy Gérard Depardieu a Christian Clavier, pro kterého je tohle poslední díl, kde hraje Asterixe, jinak Depardieu zůstal všechny 4 filmy, ale v 5 bohužel nebude. Děj nenudí, ale baví. Potyčky jsou solidní. A finální fight mezi Numérobisem a Amonbofisem je prostě nejlepší co jsme v těch 4 dílech viděli. Já to hodnotím velmi kladně, protože se zde objeví u menší scénka, která si dělá srandu ze Star Wars. Ale to není vše, pak je tady ještě skvělý humor a skvělý herci. 9/10 Za mě je to ten nejlepší díl z celý ságy!

Asterix a Obelix (1999)

No, není to tak špatný jak se říká. Za mě je to solidní film se solidním humorem. Děj je tak trochu plochej, ale baví a scény s 200 letým pradědou Paronamixe jsou skvělý. Scéna s rybama, navždy zůstane ve filmové kultuře, jako legendární scéna z této ságy. Gérard Depardieu a Christian Clavier taky. V dalších dílech už ale Clavier není a je ti hrozná škoda, protože je to skvělej herec, který opravdu umí hrát. Kouzelný lektvar nesmí chybět. A finální souboj s 10-20 Asterixy a Obelixy je prostě skvělej a skvěle vtipnej. Tento díl není vůbec špatnej, ale díl následující je ještě o něco lepší. 8/10 Skvělá ulítlá komedie!

Mezi světy (2018)

Je to teda šílenej film s ještě šílenějším Cagem, hlavně na konci. Děj je chvilkama zajímavej a chvilkama ne. Některé postavy jsou zajímavý a některé ne, ale Nicolas Cage měl solidní vizáž jako kamioňák. Herci solidní, hlavně teda hlavní ženská postava, která zahrála dvě úplně jiný osoby v jednom těle. Nápad je zajímavej, jenže provedení je horší. Soundtrack pomalu ani nezazněl. Cage podává zajímavou roli, jeho postava se na konci filmu úplně zblázní a už je vám určitě jasný kam to vede dál. 7/10 Nápad zajímavej, jenže provedení je horší.

Con Air (1997)

Tohle byl skvělej film. Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí, ale vždy bude na prvním místě World Trade Center. To už navždy za mě bude nejlepší film Nica Cage. Děj je zajímavej a baví. Postavy jsou zajímavým a skvěle napsaný a zahraný. Greene ztvárněný Stevem Buscemim je teda pěkná zrůda. Herci jsou skvělý a hranou skvěle. Potyčky jsou skvělý a finální pád letadla je skvělej. Dokonce je tady i Danny Trejo a má zajímavou roli o znásilňovači. Čest jeho roli. Soundtrack je solidní a je celkem škoda, že nikdy nevznikl druhý díl. 10/10 Opravdu skvělý a zajímavý film.

Hotel smrti (2019)

Nebylo to špatný a nebylo to ani nejlepší. Cage v tomhle filmu hraje druhý housle je to celkem škoda, protože jeho role není v tomhle filmu vůbec špatná. Když Cage vypráví příběh, tak je to pěkně depresivní a já tuto scénu považuju za tu nejlepší co ve filmu byla. Prakticky, když byl Cage ve scéně, tak tu scénu prostě zlepšil. Děj nebyl moc zajímavej. Postavy, některý zajímavý, některý ne. Herci solidní, ale nad všema vyčnívá Cage. Soundtrack jsem pomalu ani nezaslechl. Akce byla chvilkama nepřehledná a chvilku přehledná. Rozhodně byla lepší než ve filmu Willyho kouzelný svět. 8/10 konečně zajímavej Cage!

Willyho kouzelný svět (2021)

Ty vole tohle bylo skvělý. Nicolas Cage věděl do čeho jde a perfektně to zahrál, i když bez jediného slova, ale pořád dobrý. Cage v tomhle filmu neřekne ani jedno slovo, občas si dá energy drink a zahraje si na automatu a pak jde buď uklízet nebo jde pěkně poničit pár odporných robotů, který nejsou příjemní na pohled, hnusný se vám a to pořádně. Děj je dost přímej, ale zábavnej. Herci solidní i nemluvící Cage. Postavy zajímavý, policistka je tady pěkná mrcha a taky dalo by se říct zrůda. Akce je blbě sestříhaná a natočená. Je příliš zběsilá a vy to nestíháte sledovat. Ale když tohle pominu, tak je tady ještě skvělá atmosféra. Na mé očekávání, to je opravdu lepší než bych čekal. 9/10 Ta atmosféra je skvělá a ti hnusný roboti jsou prostě hnusný.

Nelítostný Parker (2013)

No, je to o něco slabší než si pamatuju, ale stále to má svoje Stathamovský kouzlo. Děj je stále zajímavej. Postavy jsou skvělý, ale nejvíc válí Statham. Soundtrack taky jde. Nejlepší na celým filmu jsou potyčky a vloupání s následným ukradnutím. Začátek a konec jsou skvělý scény, ale ta nejlepší je potyčka v hotelu se skvělým vyvrcholením. 9/10 Je to stále skvělá Stathamovka!

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Tohle je zřejmě poslední recenze letošního roku a proto jsem si vybral moji srdcovku a tou je western Všechny cesty vedou do hrobu. Tento western si pouštím každej rok na silvestra. Možná se to na silvestra nehodí, ale je to moje tradice. Soundtrack je skvělej. Postavy jsou skvělý. Herci skvělý. Humor je boží. Neil Patrick Harris je tady pěkný hovado, ale do tého filmu se to skvěle hodí a pak je tady Liam Neeson a to mluví samo za sebe. Tento western by neměl minout žádnej, ale fakt žádnej fanoušek westernů. Doporučuju z celýho srdce, je to jeden z nejlepších westernů, ale stále jsou i lepší. 10/10 Skvělej humor a skvělý herci.