• Fantasy

Sebevražedný oddíl (2021)

No já musím říct, že to nebylo vůbec špatný. Bylo to určitě lepší, jak předchozí díl. Bylo zde víc krve, nadávek atd. Postavy jsou mnohem lepší než právě v původním Suicide Squad z roku 2016. Takovej Idris Elba, Sylvester Stallone jako Nanu neboli King Shark, byl božskej a ta postava byla taky božská. David Dastmalchian byl božskej jako v každé jeho roli. Pak ta krysí borka taky nebyla špatná. No a pak je tady John Cena Piecemaker. Soundtrack je taky velice solidní. No a já doufal, že tam ten Woody Harellson bude o něco dýl, ale nakonec tam byl jenom 5 minut a následně zkapal. No a hlavní záporák, což je v tomhle filmu vesmírná hvězdice Starro, taky celkem solidní. CGI nebylo vůbec špatný právě naopak. No a ty akční scény, ty byly naprosto božský. Skvělá choreografie a dost fajných vtípků. No a konec je celkem solidní, jen mě sere co udělali s Dastmalchianem. No a Margot Robbie jako Harley byla skvělá a ta její akční scéna ještě lepší. 9/10 Velice solidní týmovka s ještě lepšími herci a postavami!

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Ženský film, natočený ženskou režisérkou a je jasný pro jakou část lidí to bylo točeno, samozřejmě pro ženy. Když však tohle pominu, tak to nebylo špatný, takový akční souboje byly skvělý. Taková scéna ve vězení, nebo v zábavním parku je skvělá. Soundtrack je božskej, zazněli 2 skvělý songy jako třeba Barracuda nebo Love Rollercoaster, oba songy miluju, takže co se týče soundtracku, spokojenost. No a co se týče děje, tak jako nic moc, je to nemastný, neslaný. Děj teda celkem zklamání. Co se týče CGI a provedení, tak je to solidní. A co se týče hlavního záporáka, kterého ztvárnil skvělý Ewan McGregor, tak ten je skvělej a díky němu zvedám známku o jeden bod. 8/10 Svým způsobem to není špatná komiksovka, jen mi ten děj dost vadil.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tohle je velmi speciální recenze, protože je to moje třístá recenze. I když na ČSFD je jich o 6 víc, právě proto, ž jsem hodnotil každou epizodu Star Wars seriálu Tales of the Jedi. Ale tady v poznámkách je to moje třístá recenze. No tak tohle nebylo špatný, jen to na mě bylo celkem dlouhý, proto jsem to rozkoukal jeden den a dokoukal druhej. Děj nebyl špatnej, vlastně byl úplně stejnej jako Justice League 2017, jen to bylo obohaceno bonusovými scénami, který nebyly špatný. Jen jsem se z hlavního záporáka malém posral smíchy, hlavně kvůli jeho jménu, on se prostě jmenuje Darksaid, to na mě bylo prostě moc. Soundtrack byl o dost solidnější než v 2017, jen mě to chvilkama dost sralo. Bylo to rozděleno myslím do 6-7 kapitol, přičemž jedna měla průměrně 45 minut. No a konec byl velice solidní, dokonce useknutá hlava. No a co se týče tady Zack Snyder's Justice League, tak zde bylo víc krve a nadávek než v 2017 a to cením. No ale musím říct, že ta finální scéna s Jaredem Letem je opravdu skvělá. 8/10 Nebylo to špatný jen to na mě bylo až moc dlouhý.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Tak toto bylo maso! Opravdu solidní film, který vypráví i událostech během dohody O nás, bez nás. Když jsem si tohle v SAE pustil, netušil bych, že dostanu to co jsem dostal. Skutečnost, že nás během té dohody zradil celý svět, zde byla taky dobře představena. No a ta atmosféra během setkání německého překladatele s Chamberlainem byla dechberoucí a já do toho byl neskutečně vtáhnut. Místo dohody, zde sledujeme trojici přátel, jeden je britský překladatel, druhý je bývalý fanatický nacista, který je taky překladatel, ale změní stranu potom co udělají náckové kamarádce tady téhle partičky, takže takovej dvoučlennej odboj. Já jsem s tím filmem spokojen, je to opravdu kvalitka z dílny Netflixu. Atmosféra je skvělá jak už jsem říkal a samotný Hitler s Mussolinim jsou zahrání celkem dobře. 9/10 Solidní film o dohodě O nás, bez nás.

Krev a zlato (2023)

Nejnovější válečný film z dílny Netflixu není vůbec špatně natočen. Hned od začátku jsem tušil do čeho jdu. Jak letošní Sisu, tak tohle se inspirovalo od Quentina Tarantina. Sice to nebylo rozdělený na kapitoly, ale ten styl natáčení se hodně podobal právě Tarantinu. Krve tady moc nebylo, ale ty souboje 1v1 jsou natočený perfektně. Mají perfektní choreografii a perfektní kameru. Takovýhle souboje jsou zde jen 2 a za mě je to celkem škoda. Přestřelky jsou skvělý. Nacisti jsou samozřejmě zrůdy, jak jinak, některý i fyzicky a některý psychicky, nic co by jsme už nevěděli nebo neviděli. Postavy jsou solidní. Herci taky nejsou špatní. No a finální potyčka v kostele je božská. 9/10 Od první scény, kde byla oběšena hlavní postava, mi bylo jasný do čeho jdu.

Mosul (2019)

No tak když jsem byl v tom Abu Dhabi a na pokoji byl Netflix, tak jsem si řekl, že se podívám na nějaký film právě z této části světa. A tím filmem byl nakonec Mosul. V tomhle filmu se vypráví příběh iráckého týmu S.W.A.T. během války v Iráku, jak jinak že jo. Objeví se zde klasický klišé, že na ně zaútočí během modlitby a to se samozřejmě stalo. Jako musím říct, že ten konec byl nečekanej. Je mi však jasný, že, tento film moc lidí nevidělo a je to celkem škoda. Postavy jsou solidní, některý však přijdou o život, stejně jako hlavní zrádce. No a bojové scény, kterých zde moc nebylo, taky nebyly špatný. 8/10 Za mě to nebyl špatnej film.

Kostlivec (2023)

No tak jako nebylo to špatný, ale nebylo to nejhorší, samozřejmě jsou některý letošní horory mnohem lepší než tohle, ale tohle je určitě lepší jak On se bojí nebo Někdo klepe na dveře. Když však pominu tohle, tak to nebylo špatný, já se celkem bavil a ta atmosféra by se dala krájet. Na tento film jsem šel s tím, že na každý hororový projekci kde jsem byl, dávali trailer právě na Kostlivce a taky, že zde hraje David Dastmalchian. Já se přiznám, já si Davida hrozně oblíbil z těch jeho rolí psychicky labilních borců a taky z Flashe. Soundtrack byl solidní, zazněl i Elvis. No a dokonce jsem potkal na stejný projekci učitele ze základky, takže solidní náhoda. No a co se týče samotného Kostlivce, tak jeho vzhled byl velice solidní a ta atmosféra s ním spojená, byla dechberoucí. Je mi jasný, že se dvojky nedočkáme, hlavně kůli hodnocení a konci filmu. Postavy musím říct, že takový nic moc a jedna linka nebyla vůbec dokončená, takže mě to celkem nasralo. No a konec filmu byl skvělej. 8/10 Já jsem spokojen. (Olympia - 10.6.2023)

Flash - Série 7 (2021) (série)

Tohle byla série podle mého gusta. První 2-3 epizody byly naprosto božský, pak se to ale zařadilo do stejných kolejí jako všechny předchozí série. Mezi nejlepší a nejemocionálnější díly patří beze sporu hned ten první, hlavně kvůli Wellsům a atmosféře. No a co se týče linek, byly zde hned dvě velice zajímavé, jako třeba Frost/Caitlin nebo Allegra/Esperanza, no a za mě byla zajímavější ta první zmíněná linka. Co se týče největšího nasrání, tak je to určitě fakt, že se Hartley Sawyer pohádal se CW a v tom případě si už v CW ani neškrtne. Od 4. Série, kde se poprvé objevil jako Ralph Dibny alias Elongated Man, jsem si ho oblíbil a zjištění, že se v 7. sérii a dál, už neobjeví, mě dost nasralo, proto jsem si dal na chvilku od Flashe pauzu a radši se podíval na Zack Snyder's Justice League abych trochu vydechl. Když však nepočítám tento trn v oku, série to není vůbec špatná. Soundtrack je opravdu solidní. Co se týče CGI tak si celkem polepšili, ale Fuerza vypadala opravdu příšerně. Co se týče záporáků, tak to nebyla žádná sláva, jak samotný Speed Force tak Goodspeed, nebyli vůbec zajímavý záporáci, ale byli taky takovej trn v oku, hlavně Speed Force. No a jsou zde další nováčci, jako třeba Kramerová, Fuerza nebo Deon a Bašír. Dokonce v téhle sérii není jediný crossover. No a co se týče herců, za posledních 7. Sérií jsem si nejvíc oblíbil Toma Cavanagha, jeho herectví je skvělý a já jsem se do jeho postavy jakéhokoliv Wellse zamiloval. Tohle je navíc poslední série, jde se objeví božský herec Carlos Valdes alias Cisco, ten mi taky bude chybět. No a co se týče obleku má jedno vylepšení a tím je nandavání masky, Barry si to už nemusí dělat ručně, ale ono se to dělá automaticky. Jako já bych to bral. 8,5/10 Já jsem s touhle sérií, jen mě zde chyběl Hartley Sawyer.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

No tak tohle jako nebylo špatný, na mě to však bylo hrozně rychlý a hrozně rychle to uteklo. Hlavní postava byla celkem solidní, ten konec však změnil vše a mě to teda nesedlo. Hraje zde také Samuel L. Jackson, kterého mám opravdu rád a tady byl takovej nemastnej, neslanej. Zvrat na konci byl však solidní ale ten konec teda vůbec. Smrti a vraždy byly celkem OK. Hra taky nebyla špatná, ale zažil jsem i lepší. Tohle bude asi moje nejkratší recenze, protože nevím co bych k tomu dál řekl. 8/10 Bylo to solidní, teď si jen počkat na 10 díl, který bude letos na podzim.

Lesní duch (1981)

Evil Dead je velice speciální horor, protože je to právě můj stý zhlédnutý horor za život. Ano je to tak, za život jsem viděl pouze 100 hororů, jak depresivní. Byl to celkem krátkej film na můj vkus. Pouze 1:27 no to je strašný. Bohužel si konec moc nepamatuju, protože jsem byl zaslepen jednou konverzací o Star Wars. Jinak to nebylo špatný. Atmosféra solidní. Bruce Campbell je solidní ve své roli, musím říct, že po tý příšerný podtitulkovce v druhým Strangovi se zde vykoupil. Je to velice solidní horůrek, ale na mě moc krátkej. Speciální efekty teda nic moc, ale byl malej rozpočet, takže se nedá čemu divit. Postavy jsou celkem OK. Herci jsou solidní. Soundtrack pomalu nezazněl. No a to je tak vše co bych k tomuto hororu od Raimiho řekl. 8/10 Sice si už moc nepamatuju konec, ale když je to můj stý film, tak sobě odpouštím.