• Fantasy

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

No tak co si budem, bylo to velice solidní. DiCaprio si jede svý a mě to vyhovovalo. Sice to bylo trochu delší, ale já to nevnímal. Mě to uteklo hrozně rychle a to se cení, 3:20 uteklo jako voda. Herecky je film velice dobře odehrán. Děj nenudil. Postavy byly velice solidní. Atmosféra byla kolikrát dechberoucí. Takový scény u soudu byly neskutečný a ta atmosféra byla neskutečná. Dokonce celý kino ztichlo a já cítil jak tu scénu prožívají. Stejně jako já. Menší mínus je fakt, že vedle mě seděli 3 borci, kteří nonstop mluvili a smáli se na celý kino. Tohle v kině fakt zažít nechceš. Soundtrack byl božskej. De Niro svou roli zahrál perfektně a já jen čuměl, hlavně při scéně ve vězení, když se baví a vyhrožuje DiCapriu. Já jsem s tímto filmem velice spokojen a vraždy jsou zde taková třešnička na dortu. Je to velice kvalitní filmařina a mě je jasný, že něco takovýho ještě dlouho nevyjde. 9/10 Herecky je to zahráno perfektně a ta atmosféra filmu ještě přidává bod. (Velký Špalíček - 25.10.2023)

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Tak a máme tu další návrat slavné hororové série a já musím říct, že to nebylo špatný. Co bylo celkem na prd, tak to, že v sále se mnou bylo jen 6 lidí. Takže nás tam byli jenom 7. To bylo celkem zklamání. Ale zpátky k filmu, nebylo to špatný, bylo to rozhodně lepší než většina filmů z této série. Sice mi ty dvě holky přišli neskutečně nesympatický, i když byly normální, ale jinak postavy ve filmu celkem ujdou. Jedna z nejlepších postav je samozřejmě otec Angely a pak sousedka, jinak nic extra. Co se týče soundtracku, tak ve filmu zazní nějakej prvek z původního filmu. Herecký výkony nejsou špatný. Děj ujde, ale nic extra teda, takovej papežův vymítač byl o dost lepší. Nová co se týče vymítání, tak to bylo velice solidní a skončilo to solidním zvratem, který se tady ještě neudál. Nová co se týče navrátivších postav, tak finální scéna vykouzlí úsměv snad úplně všem fandům této série, jako se to stalo třeba mně. 8/10 Já jsem spokojen, ale papežův vymítač byl přece jenom lepší, co se týče vymítání. (Velký Špalíček - 24.10.2023)

Leo (2023)

Takhle nějak jsem si vždycky představoval Bollywood. To znamená příšerný CGI, hodně songů a nadlidsky silní hlavní hrdinové. Tohle všechno jsem viděl v předchozích Bollywoodských filmech, ale tam to CGI bylo aspoň pěkný. Tady abych se přiznal, se mi vůbec nelíbilo. Hlavní postava Leo je solidní a jeho alter-ego Parthiban taky není špatný. Děj by byl dobrej, kdyby se pořád a pořád neoddalovalo přiznání, že vlastně Parthiban je Leo. Měl desetitisíc možností, kdy to mohl říct a ono ne. Film mohl mít klidně o 30 minut míň, ale tvůrci to museli čím dál víc oddalovat. Soundtrack byl v pohodě. Postavy ušly. Nejlepší postava v celým filmu je samozřejmě Napoleon. Akce byla božská. Bollywood tu akci dělá hodně tvrdou a to se mi hrozně líbí. Rodinné vztahy jsou tu představeny velice kvalitně a já jim to žral. Samozřejmě songy se spoustou choreografie nesměli chybět. Třeba tady byl jen jeden, ale to nebyl žádnej problém. Já jsem s tímto filmem spokojen, jen jsem mírně zklamán, kvůli tomu CGI. 7/10 Akce božská, jen to CGI je fakt odporný! (Velký Špalíček - 21.10.2023)

Encanto (2021)

No tak jako bylo to takový nemastný, neslaný. Abych pravdu řekl, sám bych se na to asi nepodíval, ale když se naskytla příležitost sledovat to s někým, tak proč ne. Děj je takovej jednoduchej no, hodně pro ty malý dečka. Není se čemu divit, je to Disney. Soundtrack byl fajne. Songy byly o něco slabší, ve druhé polovině filmu mě to začalo neskutečně srát. Hlavní postava jejíž jméno jsem nazachytil byla v pohodě. Nejlepší postava v celým filmu je samozřejmě Bruno. Animace byla perfektní. Postavy celkem šly. Když jsem po skončení filmu zjistil délku filmu, která činí 1:40, tak mě to tak teda nepřišlo. Já jsem teda tipoval 1:20, je vidět, že to rychle uteklo. A to je asi vše co bych k tomu řekl, páč mě nic dalšího nenapadá. 6,5/10 nebo 7/10 Celkem to šlo.

Stvořitel (2023)

No tak co si budem bylo to zajímavý sci-fi. Řešilo se zde velice novodobé téma a tím není nic jinýho než AI. A samozřejmě nejen to. Zrovna jsem na víkend odjel z Brna a řekl si, že si můžu dojít do místního Biografu na Špici. Od té doby co jsem tam byl naposledy, a to jsem byl na Nic ve zlým, se to teda rapidně změnilo. Bylo vidět, že ten kinosál rekonstruovali jako ve Scale, kde to bohužel ještě neskončilo. Ale vraťme se k recenzi. Hlavní postava, jehož jméno jsem zapomněl a hraje ho Washington, byla solidní. Malá Alfie taky nebyla špatná. Jejích budování vztahu bylo zajímavý a já jim to žral. A jedna z posledních scén kde se uvidí je skvělá, ta atmosféra je neskutečná. Děj byl solidní. CGI bylo perfektní. Soundtrack byl dobrej. A finále bylo opravdu silný. Já jsem s tímto filmem spokojen a doporučuju. 8/10 Solidní sci-fi se solidním hereckým obsazením a finále! (Biograf na Špici - 14.10.2023)

Úsvit (2023)

Tak jsem si zašel na českej film a musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatný. Co se týče kina, tak jsme tam byli jen dva. Já a ještě jeden borec 7 řad za mnou. Bylo vidět, že o ten film nemá nikdo zájem a za mě je to velká škoda. Je to kvalitní film na český poměry. A rozhodně by jste se na něj někdy měli podívat, je to úplně jiný než na co jsme u nás zvyklí. Eliška Křenková si to dává a podala zde solidní výkon. Jako herecký výkony zde vůbec nebyly špatný. Děj nebyl vůbec nudnej ani zbytečně zdlouhavej. Děj utíkal rychle a já se na to koukal s chutí. Já s tím nemám sebemenší problém, já si to užil a doporučuju. 8/10 Letos to těm českým filmům nějak vychází! (Olympia - 11.10.2023)

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Řeknu jediný důvod proč jsem na to šel. Johnny Depp. Ano je to tak po soudu s Amber Heard se Depp konečně objevil na velkých plátnech, jen to nebylo ve velkofilmu, ale v komornějším historickém filmu, který se také promítal na festivalu v Cannes. Co si budem, film překonal mé očekávání. To co jsem dostal jsem z daleka nečekal. Bylo mi jasný, že Depp si ukradne každou scénu pro sebe, což se taky stalo . Depp zde hraje kraje Ludvíka XV. mám pocit a hraje si jak pán. Velice kvalitní hereckej výkon. Šel z něj cítit respekt a autorita, což filmu extrémě pomáhalo. Hlavní postava Jeanne du Barry, po které je pojmenovaný film je zde nonstop, protože je to vlastně hlavní postava. Herečka a zároveň režisérka a scenáristka Maïwenn si řekla, že film jsem já a podle toho to taky udělám a taky se tak stalo. Film je prakticky jen o ní a její postavě a věnujeme se jen jí. Nesledujeme nic kolem krále ani jeho minulost ani prd. Prostě všude musela být Maïwrnn, která je v každé scéně filmu a to mě chvilkama neskutečně sralo. Ale postupem času jsem si začal zvykat. Ale abych filmu nekřivdil, bylo zde hodně povedených scén. Herecky to bylo zahraný perfektně. Soundtrack nezazněl. Kostýmy byly fajne. Depp byl skvělej. No a to je tak vše dámy a pánové. No a konec byl neskutečně emotivní, babky vedle mě sušili kapesníčky a nonstop u toho filmu brečeli, byl to mírně rušivej element, ale dál se přežít. Ale abych se vrátil k finální scéně, já si ji neskutečně užil a je to jednoznačně nejlepší scéna z celýho filmu. 9/10 Když nepočítám fakt, že francouzky nerozumím ani prd, tak jsem si film opravdu užil! (Velký Špalíček - 10.10.2023)

Přízraky v Benátkách (2023)

Předchozí dva díly jsem viděl, takže jsem věděl, do čeho jdu. Předchozí 2 díly mě neskutečně bavili a tudíž jsem se těšil i na díl třetí s názvem Přízraky v Benátkách. Nikdy jsem neměl tu čest vidět Poirota na velkém plátně až do teď. Velké plátno filmu neskutečně pomohlo a jak už jsem říkal i u Saw X výrazně to vypomohlo se známou. Jak jsem už na svém ig vyprávěl příběh o brambůrkách, tak jsem si jeden balíček vzal právě na promítání a bylo to o chloupek lepší a levnější. Než si koupit popcorn za 160 stačí menší pytlíček brambůrek za 18 a je v tom výrazný rozdíl. Jak jsem si všiml za kino utrácím nehorázný prachy, takže někdy musela přijít změna a ta přišla právě teď na tomto promítání. Uvědomil jsem si, že si kino jde užít i levněji. Takže teď už mě v kině nezastihnete s předřazeným popcornem, ale s menším pytlíkem chálek. Ale dost už o penězích, píšu to abych recenzoval film a ne abych tady psal své životní moudro. Nuže film nabídne hodně zajímavých scén, některý jumpscary byly povedený a hlavní zvrat když Hercule říká na co přišel jsem si bytostně užíval, tak jako u předchozích dílů. Atmosféra byla zajímavá, nebyla nervydrásající, ale byla malinko nepříjemná. Soundtrack pomalu nezazněl. Herecký výkony byly perfektní. Rozhovory dávali smysl a některý byly kulervoucí, třeba když se doktor svěří o své minulosti a o tom co zažil během 2. světové. Tak tato scéna byla a je moje nejoblíbenější na celým filmu. No a jedna z posledních scén, která se vlastně odehrává na střeše nebo na balkóně byla perfektní, sice škoda, že daná osoba zemřela a že nedostala spravedlivý trest, ale co se dá dělat. Scenáristicky taky perfektní práce. Toto je vlastně druhý letošní film s Kennethem Branaghem, první byl samozřejmě Oppenheimer a druhý je tento. Já se však obávám, že v budoucnosti už čtvrtý díl zřejmě nevyjde a to je škoda. No a konec filmu rozebírá další záhadu, která je však v zápětí hnedka vyřešena. 9/10 Já si to užil jak jsem nejlíp mohl. (Olympia - 6.10.2023)

Saw X (2023)

John Kramer se vrátil a dopadlo to... Jak to říct? Božsky! Krvák jak na být! Na tuto sérii by se neměli dívat lidi se slabým žaludkem. Ale nevědí o co by přišli. Přišli by o hry plné krve, brutality a Johna Kramera a jeho partnerů. Tento díl je o něco komornější, než by se dalo čekat. Není tu hned milarda nářku a bolesti, ale sledujeme Johna jak se vypořádává s rakovinou a co je schopen udělat aby přežil. Tahleta část zabere asi polovinu filmu, za druhá je to co známe a to je hra. Hlavní zvrat filmu je skvělej a mě bylo hnedka jasný, že se to stane. Pak dotyčné pochytá a začne co máme na této sérii rádi. Nářek, krev, hektolitry krve, přihlížející Kramer, uříznutý nohy, ruce, dokonce tu jsou i střeva, toho všeho je zde plno, takže opravdoví fajnšmekři si u těchto scén pošmáknou. Jedna scéna byla i na mě moc a to byla scéna se střevama a to nebudu spoilerovat, budete se na to muset podívat sami. Druhý zvrat filmu je taky kvalitní a buduje ještě větší napětí a finální zvrat je jen taková velice chutná třešnička na dortu. A já si každej jednotlivej zvrat užíval. Takhle nějak si představuju kvalitní horor. Navíc kino zážitek super, já si film velice užil a kdybych to neviděl na velkým platně, asi bych takovou známku jako dávám nedal. No a podtitulková scéna je božská pokud jste fanoušky této série, tak vám vykouzlí úsměv na hubě. 9/10 Já si to užil, krvák to byl solidní a doufám že 11 někdy vznikne. (Velký Špalíček - 5.10.2023)

Bod obnovy (2023)

Když jsem to v Karlových Varech nestihl, tak jsem si řekl, ž si na to zajdu až v Brně až to budou dávat a tak se taky stalo. Říkal jsme si, že když to viděl i prezident, tak to opravdu muselo být něco extra. Taky, že bylo, protože sci-fi se v české kinematografii jen tak nevidí. Tohle je určitě zlomový bod, kdy se čeští režiséři, kteří do teď dělali nevtipný komedie, vzpamatují a začnou dělat něco, co se v Česku jen tak nevidí. Film byl solidní a taky to byl jeden z mála českých filmů, který mě letos opravdu zajímají. Co si budem, děj byl solidní. Zvrat filmu byl zahranej velice bravurně. Soundtrack byl dobrej, do jednotlivých scén se opravdu hodil. Herecký výkony byly kvalitní a já si ty rozhovory užíval. Závěrečná scéna u pohřbu je natočena kvalitně a vy nevíte zda máte soucítit s jednou stranou nebo s tou druhou, tohle je aspoň dobře napsanej scénář! 8/10 Revoluční film toto! (Olympia - 4.10.2023)