• Fantasy

Marvels (2023)

Další Marvelovka je tu a co si budem, moc dobrý to nebylo, ale musím říct, že to bylo krapet lepší než Quantumania. Omlouvám se všem, kteří tento film mají rádi, ale tady aspoň není Kang a je to trochu odlehčenější. Ale má to plno chyb to zas jo a taky neříkám, že byl Kang v Quantumanii do očí bijící prvek, což není pravda, ale letos je tady už druhá věc s ním, tak je vždycky dobrý si od něho chvilku odpočinout. A to se tady povedlo na výbornou. Tento film je takovej nemastnej, neslanej, ale dá se. Takovej pomalejší, trochu nervy ničicí, ale takových filmů je plno. Ani jednu z hlavních postav moc nemusím, ale Larson jako herečku mám rád, ale role Captain Marvel ji prostě nesedí. No a Ms. Marvel je příšerná už od seriálu, takže žádná změna. Ta herečka není moc dobrá a skvělými hereckými výkony taky neoplývá. Ta vlezlost a dětinskost Ms. Marvel mě neskutečně vytáčela už v seriálu a tady se v tom pokračuje, takže je to docela na hovno no. No a Captain Rainbow, taky nemusím, takže trojka jak "ze snů", co si budem. Děj se dá, ale žádná hitparáda to taky není. Linka na planetě oceánů je skvělá, jedna z mála, kterou jsem si fakt užil, dokonce i ta akce byla pěkná. No a linka na vesmírné stanici plné koček, byla dost vtipná celý kino se začalo smát a já jsem se taky ušklíbl. Finále mi přišlo neskutečně přeplácaný a opět tu šlo o záchranu světa. Hlavní záporačka slabá až hrůza. Doufal jsem, že se tu objeví Ronnan, ale pak jsem si uvědomil, že umřel. No a finální scéna je perfektní, i přes tu nesympatickou Ms. Marvel. No a podtitulkovka ve mně vyvolává hodně otázek a menší očekávání na Secret Wars. 7/10 Dalo se, ale ta Ms. Marvel byla příšerná! (Velký Špalíček - 16.11.2023)

Víkendoví rebelové (2023)

Podruhé v temhle roce se mi povedlo dojít na film pozdě a o kousek přijít. I přes tento smutný fakt, je toto skvělý film! Tohle je snad první fotbalový na kterým byl v kině z důvodu toho, že moc filmů s fotbalovou tématikou nevychází. A to je za mě škoda. No a co se týče děje, tak ten byl skvělej! Sice měl svoje slabší chvilky, ale většina filmu byla velice solidní. Co se týče postav, tak nebyly špatný, jen mám celkem problém s hlavní dětskou postavou, možná je to hercem, ale pomalu celej film mě ta postava neskutečně srala, jak jsem říkal možná je to hercem. Ale to už člověk nezmění. Nemám problém s tím, že je postava autista, ale ten herec byl strašlivě nesympatickej. Vzpomeňme na scénu na zastávce nebo ve vlaku. V tomto filmu navštívíme pár stadionů, pár týmů, ale ani jeden z nich nebyl Hannover 96. O mém milovaném Hannoveru tady dokonce napadla ani zmínka ani se jeho logo neobjevilo na zdi kluka. Když zapomenu na tuto neskutečnou chybu ze strany filmařů, film je jinak velice emotivní. Ta atmosféra na těch stadionech, to bylo skvělý. Měli jste představu jako jste tam taky. Taky je to jediný letošní film, který mě dokázal dohnat k slzám. Je to z jediného důvodu, atmosféra na stadionech. 9,5/10 Božský film se skvělou atmosférou na stadionech a taky s velice nesympatickým hercem v dětské roli. (Olympia - 8.11.2023)

Terezín: Láska za zdí (2023)

Tento film by se neměl jmenovat Terezín: Láska za zdí, ale Terezín: Hudba za zdí, neboť tady nic jinýho není. No tak jako šel jsem na to, protože jsem chtěl a protože mě to docela zajímalo. Jednak je to napůl českej válečnej film a druhak je to válečný film. A Češi moc válečných filmu nedělají, co si budem. No tak děj nebyl špatnej, vlastně se tam jenom hrálo a všechno ostatní bylo vlastně vedlejší. No tak herci nebyli špatní. Takovej Révai zahrál svou roli velmi dobře. Hudba samotná byla opravdu pěkná. Nacisti celkem ušli. Jednoho hrál dokonce Karel Dobrý, který se letos objevil už ve třetím letošním filmu. No a ta láska, která měla být tahákem filmu, hlavně kvůli názvu, tady taky byla upozaděna na druhou kolej. Což mi tak nevadilo, kvůli lásce jsem na to nešel. 10/10 Budete si říkat, co blázním, ale za mě to bylo velice solidní a navíc to byl válečnej film, takže jsem tomu pár bodů přidal! (Velký Špalíček - 6.11.2023)

Pět nocí u Freddyho (2023)

Po všech těch hodnoceních, který jsem slyšel všude okolo mě a po tom co mi to všichni doporučovali, jsem se rozhodl na to nakonec zajít. I přes to, že jsem celej rok říkal, že na to za žádnou cenu nejdu a že to v žádným případě nemůže uspět. Všichni okolo mě říkali, že to bude mít 85% a víc, tak určitě. Teď se jim můžu bez problému vysmát. Jak všichni vědí teď to má 54% a ne 85%. No ale teď už se jdu vrhnout na film. No tak jako když nepočítám fakt, že to je jedinej film, kterej ve mně vyvolal nepříjemnej pocit, tak to nebylo (a teď to musím říct) tak špatný. Abych se vrátil k tomu nepříjemnému pocitu, který ještě podtrhovala atmosféra, tak to bylo u jediné scény a to byla ta, když Vanessa říkala Mikovi o tom kde se nacházejí těla zabitých. Celá linka v lese byla nekonečně dlouhá a dost nudná. Za to linka v pizzerii je mnohem lepší. Lekačky nezájem, ani jedna mě nedostala. Borci za mnou, kteří se nonstop bavili, se při jednom jumpscaru málem posrali. Dobře jim tak. Soundtrack šel. CGI bylo v pohodě. Policistka Vanessa byla v první polovině skvělá a hrála taky dobře, ale ve druhý polovině, mě začala dost srát. Sestra a teta Mika byly hrozný a dost mě tam vytáčely. Jako překvapení co si budem. Nikdy bych nevěřil, že to jednou udělám nebo řeknu, ale FNAF filmu dávám 8,5/10. (Velký Špalíček - 4.11.2023)

Bratři (2023)

Když jsem viděl ten trailer poprvé, tak mě to dost chytlo. Po pár týdnech film dorazil do kin a tak jsem si řekl, že na to zajdu. Jeden z největších příběhů ze studené války je zde velice dobře natočena a solidní atmosféra tomu taky nechybí. Oskar Hes a Jan Nedbal podali kvalitní výkony. Jinak herecký výkony v tomhle filmu nejsou vůbec špatný. Soundtrack mám pocit úplně nezazněl, ale to nevadí. Film nenudí a to je za mě dobrá věc. Chvílama mi to připomínalo film Ten dvanáctý, taky se u některých lidí skrývali. No a přesilovka v lese byla skvěle natočená a jak jim uniknou bylo ještě o něco lepší. No a finální jízda vlakem do Berlína, měla taky skvělou atmosféru. No a konec byl taky fajn. 8/10 Nejsem zklamán, a to se cení! (Velký Špalíček - 2.11.2023)

Démon ve mně (2023)

Tak když je dneska ten Halloween, tak jsem si řekl, že si musím zajít do kina na nějakej horor. A tím byl samozřejmě Démon ve mně. Nic moc jsem od toho neočekával, sice jsem v kině viděl 2x trailer, ale to bylo tak vše co jsem o tomto filmu věděl. A když se naskytla příležitost, zajít si na to, tak jsem neváhal a skočil po tom po hlavě. Děj nebyl špatnej, ale nic světobornýho to taky nebylo. Postavy celkem ušli. Máma hlavní postavy byla většinu filmu strašlivě nesympatická, ale od scény kdy přišla k uvědomění, byla lepší a lepší, ale stejně se tam pak už skoro neobjevila. Herečka Megan Shuri nevypadala špatně a nejhorší výkon taky nepodala, takže její přítomnost, zvedala film trochu nahoru. Kdo si pamatuje jeden díl Noční můry v Elm Street, kdy si Freddy rozerval svůj ikonický svetr a ukázal všechny ty oběti, který má na svým těle. Tak tady se stalo úplně to samý. Tyhle 2 scény jsou si velice podobný. Ale postupný odhalování démona bylo skvělý. Kamera, která ho vždy snímala, když stál ve stínech, byla taky velice kvalitní. No a finální souboj, pokud by se to tak dalo nazvat, celkem ušel. No a co se týče finální scény, tak všichni snad tuší co by se mohli dít dál. 8/10 Jako nebylo to špatný! (Velký Špalíček - 31.10.2023)

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

No tak co si budem, bylo to velice solidní. DiCaprio si jede svý a mě to vyhovovalo. Sice to bylo trochu delší, ale já to nevnímal. Mě to uteklo hrozně rychle a to se cení, 3:20 uteklo jako voda. Herecky je film velice dobře odehrán. Děj nenudil. Postavy byly velice solidní. Atmosféra byla kolikrát dechberoucí. Takový scény u soudu byly neskutečný a ta atmosféra byla neskutečná. Dokonce celý kino ztichlo a já cítil jak tu scénu prožívají. Stejně jako já. Menší mínus je fakt, že vedle mě seděli 3 borci, kteří nonstop mluvili a smáli se na celý kino. Tohle v kině fakt zažít nechceš. Soundtrack byl božskej. De Niro svou roli zahrál perfektně a já jen čuměl, hlavně při scéně ve vězení, když se baví a vyhrožuje DiCapriu. Já jsem s tímto filmem velice spokojen a vraždy jsou zde taková třešnička na dortu. Je to velice kvalitní filmařina a mě je jasný, že něco takovýho ještě dlouho nevyjde. 9/10 Herecky je to zahráno perfektně a ta atmosféra filmu ještě přidává bod. (Velký Špalíček - 25.10.2023)

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Tak a máme tu další návrat slavné hororové série a já musím říct, že to nebylo špatný. Co bylo celkem na prd, tak to, že v sále se mnou bylo jen 6 lidí. Takže nás tam byli jenom 7. To bylo celkem zklamání. Ale zpátky k filmu, nebylo to špatný, bylo to rozhodně lepší než většina filmů z této série. Sice mi ty dvě holky přišli neskutečně nesympatický, i když byly normální, ale jinak postavy ve filmu celkem ujdou. Jedna z nejlepších postav je samozřejmě otec Angely a pak sousedka, jinak nic extra. Co se týče soundtracku, tak ve filmu zazní nějakej prvek z původního filmu. Herecký výkony nejsou špatný. Děj ujde, ale nic extra teda, takovej papežův vymítač byl o dost lepší. Nová co se týče vymítání, tak to bylo velice solidní a skončilo to solidním zvratem, který se tady ještě neudál. Nová co se týče navrátivších postav, tak finální scéna vykouzlí úsměv snad úplně všem fandům této série, jako se to stalo třeba mně. 8/10 Já jsem spokojen, ale papežův vymítač byl přece jenom lepší, co se týče vymítání. (Velký Špalíček - 24.10.2023)

Leo (2023)

Takhle nějak jsem si vždycky představoval Bollywood. To znamená příšerný CGI, hodně songů a nadlidsky silní hlavní hrdinové. Tohle všechno jsem viděl v předchozích Bollywoodských filmech, ale tam to CGI bylo aspoň pěkný. Tady abych se přiznal, se mi vůbec nelíbilo. Hlavní postava Leo je solidní a jeho alter-ego Parthiban taky není špatný. Děj by byl dobrej, kdyby se pořád a pořád neoddalovalo přiznání, že vlastně Parthiban je Leo. Měl desetitisíc možností, kdy to mohl říct a ono ne. Film mohl mít klidně o 30 minut míň, ale tvůrci to museli čím dál víc oddalovat. Soundtrack byl v pohodě. Postavy ušly. Nejlepší postava v celým filmu je samozřejmě Napoleon. Akce byla božská. Bollywood tu akci dělá hodně tvrdou a to se mi hrozně líbí. Rodinné vztahy jsou tu představeny velice kvalitně a já jim to žral. Samozřejmě songy se spoustou choreografie nesměli chybět. Třeba tady byl jen jeden, ale to nebyl žádnej problém. Já jsem s tímto filmem spokojen, jen jsem mírně zklamán, kvůli tomu CGI. 7/10 Akce božská, jen to CGI je fakt odporný! (Velký Špalíček - 21.10.2023)

Encanto (2021)

No tak jako bylo to takový nemastný, neslaný. Abych pravdu řekl, sám bych se na to asi nepodíval, ale když se naskytla příležitost sledovat to s někým, tak proč ne. Děj je takovej jednoduchej no, hodně pro ty malý dečka. Není se čemu divit, je to Disney. Soundtrack byl fajne. Songy byly o něco slabší, ve druhé polovině filmu mě to začalo neskutečně srát. Hlavní postava jejíž jméno jsem nazachytil byla v pohodě. Nejlepší postava v celým filmu je samozřejmě Bruno. Animace byla perfektní. Postavy celkem šly. Když jsem po skončení filmu zjistil délku filmu, která činí 1:40, tak mě to tak teda nepřišlo. Já jsem teda tipoval 1:20, je vidět, že to rychle uteklo. A to je asi vše co bych k tomu řekl, páč mě nic dalšího nenapadá. 6,5/10 nebo 7/10 Celkem to šlo.