• Fantasy

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Musím říct, že to bylo fajne. Určitě to bylo lepší jak druhý díl, ale jestli to je lepší jak první, tak nad tím budu muset ještě popřemýšlet. Denzel Washington v roli McCalla je skvělej a to jeho charisma je fakt vobrovský. Jedna z nejlepších věcí na filmu jsou rozhovory mezi postavama a noc jiného než samotná akce. Akce je zde velice kvalitní a já si konečně užíval Equalizera na velkým plátně. Soundtrack taky není vůbec špatnej. Malé městečko Altamore vypadalo fakt útulně a já věřím, že si tam Denzel musel užívat klid a útulnost. Postupně vrcholící a sílící atmosféra filmu taky velice pomáhala. Některé scény, které byly v traileru ve finálním filmu nebyly a to mě celkem štve. Já jsem si to jinak velice užil, vidím to tak, že se na to tak za 2 roky podívám znova. 9/10 Musím uznat, že toto je kvalitní akčňák! (Olympia - 1.9.2023)

Gran Turismo (2023)

Kurva, tohle bylo něco neskutečnýho! To co jsem dostal, to jsem nečekal. Sakra to bylo vyřazení dechu normálně. Neskutečná husina mě provázela hlavně u scén na závodech. Nejvíc dechberoucí scéna byla závod Le Mans. Ta neskutečná atmosféra, ty vole, já jen žasl. Božský David Harbour filmu velice pomáhal, hlavně u velice depresivních scén. Film je to opravdu skvělý a já tyto filmy o závodění ze srdce miluju. Tento příběh Jonna Mardenborougha, je velice solidní a chvílama hodně depresivní. Samozřejmě scény ze závodů jsou ty nejlepší, ale pak jsou tu i ty mimo závod, některý jsou velice solidní a některý, hlavně ze začátku o něco slabší. Samozřejmě, že to nebylo nic nudnýho a zdlouhavýho, ale pořád myslím, že začátek byl solidní. Následný kvalifikace do akademie do profesionálních závodů byly skvělý a hlavně byly plný dechberoucí atmosféry. No a finální závod Le Mans byl kurevsky skvělej a to finále, kterému neskutečně pomohl právě David. Ty jeho emoce a vyčerpání jasně cítíte a chápete ho a sami to taky cítíte. Toto je za mě věc, která se ve filmech tak často neděje a je to trochu škoda. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších letošních filmů! 10/10 Ten Orlando Bloom mě tam chvilkama dost sral. (Velký Špalíček - 31.8.2023)

Vocasy na tripu (2023)

Tak tohle byla píčovina jak má být! Bylo to sprostý, vtipný a já nevím co všechno. Bylo tam taky pár narážek na filmy a seriály, jako třeba Mission: Impossible, Psí poslání nebo K9, takže dobrý no. Čekal jsem od toho všechno, ale hromadný sraní, to byla šílenost. Vtipy byly vkusný a já se několikrát mohl posrat smíchy. Takovej sračkomrd, celým jménem blbej sračkomrd, byl solidní. No vlastně všichni psi ve filmu byli něčím solidní. A taková scéna s houbičkama, to byl majstrštik. Soundtrack byl solidní. CGI orel byl příšernej a při scénách s ním se na to nedalo dívat, protože CGI bylo opravdu odporný. Jinak bylo v pohodě. Jako ten film je šílenost, ale kurevsky šílená. Já se celým filmem bavil a takový finále, tak to bylo velice solidní. Sice to bylo vtipný jak sviňa, ale já musím říct, že největší záchvat smíchu jsem dostal u medvěda na koksu. Ano stále se to nezměnilo. 9/10 O zajíčcích nic nevím!

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Čekal jsem šílenost, dostal jsem šílenost s příchutí dokumentu. Nová kazmovina je šílená, to je jasný. Humoru tam bylo za mě tak akorát. Hrátky s tématem film, byly solidní a byla v nich cítit spousta ironie. Úplně mě nenapadá moc co k tomu filmu/dokumentu říct, snad jen, že v e filmu je možné všechno a to se tady potvrdilo. Takový natáčení Tajného zákopu zde bylo představeno solidně, taky je to nejkratší film s nejlepším obsazením, který jsem kdy viděl. Pan Lajner nebo jaký bylo jeho jméno, byl solidní. Fanatický fanoušek Baníku byl božskej. U scén s ním jsem se několikrát málem posral smíchy. No herci byli solidní. Postavy byly solidní. Mě se jen zdálo, že to je film jen pro kazmovu přítelkyni, takže mě to trochu zmátlo, ale co už. A navíc ten film je jen soutěž, takže jsem za to vyhodil mých drahocenných 249 korun za toto. 8/10 Co si o tom myslím? To ví jen Lubor! (Olympia - 25.8.2023)

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Měl jsem v plánu jít na tento film do kina. Bohužel čas hrál proti mě a já jsem se na to nedostal. Tak jsem se na to před odjezdem na tábor podíval a musím říct, že to nebylo špatný, ale na původní tři filmy s Campbellem to nemá. I když na ten první to má, protože je to nejslabší z těch tří. Jak už jsem říkal v předchozí recenzi na Evil Dead (2013), motorovka, hektolitry krve a nějaká ta brutalita k Evil Dead prostě patří a zde to bylo, takže za mě spokojenost. Musím také říct, že název filmu byl zde natočen solidně. To byla jedna z nejlepších scén. Následný zbytek filmu se odehrává v jednom domě, kde prostě sedmnáctiletej borec najde knihu mrtvých a scénu s pouštěním desek mám nejradši a za mě to byla nejlepší scéna filmu. To napětí, ta atmosféra, no já jen žasl. Pak následoval klasickej děj Evil Dead s posednutím lidí. Za mě to nebylo špatný, jen mi něco chybělo. Možná to něco byl Ash Wiliams. 8/10 Scéna s přehráváním desek božská!

Lesní duch (2013)

Nic jsem od toho neočekával, max to, že to zklame a to se taky stalo. Film neurazí, nenadchne, ale žádná sláva to taky není. Nesympatický postavy tomu taky nepomáhají. Není tu nic nového, co jsme ještě neviděli. Je to pořád stejný a finální ufiknutí ruky bylo ohranější než despacito. Čekal jsem kdy to přijde, přišlo to s mým překvapením až na konci filmu. Hektolitry krve a motorovka k této sérii jasně patří a tady nebyla nouze ani o jedno. Některé scény byly solidní, jako třeba řezání ksichtu, ale zbytek nestál pomalu za nic. Já jsem zklamán, i když jsem čekal zklamání. Moc nedoporučuju, snad jen těm, kteří mají rádi sérii Evil Dead a já mezi ně patřím. 5/10 Celkem zklamání, i když jsem zklamání očekával.

Armáda temnot (1992)

No jo tady se taky ignoroval konec dvojky a zde byl trochu poupraven. Ale komu to vadí ten by se měl jít léčit. Za mě je to v pohodě. Tohle už byla neskutečná šílenost. Volovina jak má být. Já jsem si to užíval od začátku do konce. Sice už jsem se nesmál tolik jako u Evil Dead 2, ale i tak to byla solidní komedie s ještě šílenějším koncem a tou nejšílenější potyčkou s kostlivci. Jak říkám volovina jak vyšitá! Skvělý Bruce Campbell tam taky nebyl jen tak. Navíc jeho postava Ash Williams je božská a neskutečně vtipná, takže o zábavu není nouze. No a taková výprava za knihou mrtvých je neskutečná! Tolik humoru bych teda nečekal. No a souboj s malýma Ashama je taky skvělej. No a potyčka mezi dobrým a zlým Ashem je taky skvělá a neskutečně vtipná. No a jak jsem říkal finální fight je skvělej! 10/10 O něco slabší než Evil Dead 2, ale stále neskutečně vtipný!

Smrtelné zlo 2 (1987)

No tak tohle bylo neskutečný! Je vidět, že tady se z části ignoruje konec prvního dílu a tady si film jede to svoje. Tohle bylo mnohem, ale mnohem lepší než nějakej první díl, tohle bylo to pravý ořechový. Tohle není horor, tohle je šílená komedie u které jsem to už několikrát nevydržel a málem se posral smíchy. Jeden z důvodů byl ten, jakým způsobem to bylo natočený a zahraný a za druhé jinak to prostě nešlo. Podtitulkovou scénu ve druhém Strangi jsem nikdy neměl rád, ale teď, když vidím jakej je Bruce Campbell herec, se mi postupem času ta podtitulkovka začíná líbit čím dál víc. Já uznávám, že v té době jsem Bruce neznal a teď je mi to celkem líto. Ale nechám minulost minulostí a vrhnu se ani tuto recenzi. Duo Bruce Campbell a Sam Raimi si jede to svoje a spíš jim jdou komedie než horory. Ash Williams je skvělá postava a já jsem si ho postupem času víc a víc oblíbil. Je zde plno skvělých scén, ale nejlepší je fiknutí ruky. Já si tento film zamiloval a už se nemohu dočkat až si teď po dopsání recenze pustím Armádu temnot. 10/10 Kam se hrabe jednička!

Hvězdná brána (1994)

To jsem se jednoho dne rozhodl začít nový seriál. Ale začal jsem filmem s Kurtem Russellem. No a musím říct, že to byl solidní film. Některý záběry byly úžasný a CGI bylo solidní. Herci taky nebyli špatní. Postavy taky nebyly k zahození. Děj byl solidní. Kamera byla skvělá. Hlavní záporák taky ušel. No a takový akční potyčky, které vyvrcholí utonutím hlavy jsou taky skvělý. Mě se jen zdálo, že film měl otevřenej konec, ale někomu se mohlo zdát, že to je uzavřený a hotovo. A teď se vrhnu na seriál Stargate. Za mě to bylo solidní a už mě nenapadá co k tomu víc napsat. 8/10 Některé záběry byly opravdu solidní!

Insidious: Poslední klíč (2018)

Tenhle díl je považován za nejhorší a já s tím moc nesouhlasím, za mě je to teda lepší než 3 díl, hlavně díky rodinným událostem. Fakt, že Elise neměla zrovna pohodový dětství mě nijak nepřekvapilo, právě naopak, docela jsem to čekal, právě kvůli tomu co dokáže. Děj byl o něco lepší než ve třetím díle, hlavně zajímavější. Úryvky z Elisina dětství nebyli špatný, právě naopak, byli docela zajímavý a do toho jsme ještě sledovali Elisin útěk. Potom co se tam v tomhle filmu vrátila se jí samozřejmě vrátili vzpomínky a aby toho nebylo málo potká 2 holky, který jsou ve skutečnosti dcery Elisina bratra. No tady tyhle rodinný voloviny zde nebyly vůbec špatný, právě naopak. No a soundtrack taky ušel. No a finále opět mezi světy bylo velice kvalitní, snad lepší než v předchozím díle. 8/10 Rozhodně je to lepší jak třetí díl!