• Fantasy

Aquaman a ztracené království (2023)

Hned na začátek musím říct, že to je mnohem lepší než první díl. Jason Momoa je kvalitní herec a tady to jen dokazuje. Navíc tady má pár kolegů, jimiž jsou Patrick Wilson, Tamuera Morrison a nikdo jiný než Dolph Lundgren. U posledního zmiňovaného jsem celý film přemýšlel, zda je to on nebo ne. Nakonec mi pravdu ukázali až závěrečné titulky, které mě utvrdili v tom, že jsem měl pravdu. Je to mnohem akčnější než předchozí díl, humoru je tu spousta a já se bavil. Což bych u jedničky říct nemohl. Humor je zde jeden z největších taháků filmu. CGI bylo pěkný, žádnej rušivej element tam naštěstí nebyl. Soundtrack byl solidní. Záporák byl fajne, přece jenom to byl Manta, kterej byl už v prvním díle a tady ho vyždímali do poslední kapky, celkem mě štve, že třetí díl nevznikne, nahned bych si ho dal. No a podtitulkovka je taky dost fajne, takže já jsem velice spokojen a musím konstatovat, že to je jeden z nejlepších filmů DCEU! 8/10 Nahned bych si dal třetí díl! (Olympia - 22.12.2023)

Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série)

Sice jsem první sérii nerecenzoval, ale teď to udělám. A bude to tak krátký jako tento seriál. Groot si tady jede to svoje už druhou sérii, to se zatím nezměnilo a abych pravdu řekl nevadí mi to. CGI je pěkný. Postav tady moc nebylo, jen jedna a to byl Groot, kterej je prostě Groot, jinak to říct nejde. Soundtrack solidní, zazněl Elvis, takže já jsem spokojen. Některý díly jsou dobrý, ale některý jsou slabší. 7/10 Taková pytlovinka prostě.

Caravaggiův stín (2022)

Když si Čichna vyjde do kina, tak to nemůže dopadnout dobře. A záhadně to dopadlo dobře. Sice někteří během promítání spali, ale na to jsem si zvykl. Borec vedle mě nechrápal, takže jsem byl spokojenej. Já myslím, že jsem tam byl jedinej, koho ten film opravdu zajímal. Ale to je život. Ale zpět k filmu, k mému překvapení, to nebylo špatný a já si to užil. Italové ty filmy docela umí. Sice se mi na začátku ty postavy trochu pletly, ale pak jsem už věděl kerá je kerá. Délka filmu mi byla šumák, hlavně že jsem se mohl ulít ze školy. Film vlastně pojednává o bisexuálovi, kterej je ještě nekrofil, který vlastně maluje obrazy, které si církev nakonec odkoupí. Taky bylo zajímavý sledovat vyšetřování onoho Caravaggia. Sex a orgie nesměly v tomhle filmu chybět. No a finální scéna je skvělá, protože se to sice dalo čekat, ale i tak je to kvalitka. Já mohu jen doporučit. 8/10 Film se nezdá, ale je kvalitní! (Art - 21.12.2023)

Tancuj Matyldo (2023)

Hned na začátek řeknu, že to nemá žádnou spojitost s žádnou Matyldou. Možná s jednou, ale tam je shoda ve jméně. Takže nebylo to špatný, bylo to zajímavý, ale něco mi tam přece jen chybělo. Karel Roden je kvalitní herec a tady podal dost solidní výkon. Rodinný vztahy tady byly velice dobře napsaný a zahraný ještě líp zahraný. Alzheimer je svině a tady to bylo pojato po svým. Samotná Matylda je docela nesympatická (před Alzheimerem), ale herečka Regina Rázlová ji zahrála velice dobře. Soundtrack taky nebyl špatnej a jedna z posledních scén byla hodně emotivní. Já jsem spokojen a mohu jen doporučit. 8/10 Alzheimer je svině! (Velký Špalíček - 20.12.2023)

Zlouni (2022)

V pohodě animák, hned na začátek řeknu. Když bych na to nebyl donucen, tak nevím za jak dlouho bych se na to podíval. První věc která mě napadne když píšu tuto recenzi, jsou jejich jména. Jeden se jmenuje vlk, druhej žralok, a tak dále. Moc to nedává smysl, protože, co když se k nim připojí další vlk? To mu snad budou říkat Vlk 2? Tohle je jedna z mála nesrovnalostí tohoto filmu. Jinak jsou postavy sympatický. Děj je celkem jednoduchej, ale co by se dalo čekat od animáku, že jo? Hlavní záporák Marmeládička je zajímavej. No a soundtrack byl solidní, ale o něco lepší byla animace. Tak byla pěkná, jeden z největších taháků filmu. Proměna zlounů taky byla odvyprávěna velice dobře, no a zvrat byl taky dobrej. A pak tu byla předposlední scéna filmu, kde jedna postava dostane co si zaslouží. 8/10 Rozhodně lepší jak Encanto!

Šťastné a krvavé (2023)

Tak tohle byla šílenost. Neskutečná volovina. Chvilkama odpornost, dalo by se říct. Nesympatická rodinka se přestěhuje do Norska, kde malej klučina potkává trpaslíka, kterej žije ve stodole. Pak se to podělá a začne mela. Chvilkama je to brutální, chvilkama je to šílený a chvilkama je to bizarní, jako celej film. CGI použitý hned v první scéně, je dost hrozný, jako v celým filmu. Postavy jsou takový fifty-fifty, některý jsou sympatický, ale ty hnedka umíraj, ale pak jsou tu ty nesympatický, který vydrží až do konce filmu. Takovej soused v převleku Santy (nechť je mu země lehká) nebyl na plátně ani 10 minut. To však neplatí pro flegmatickýho průvodce muzea, který jako jeden ze dvou sympatických postav, který přežijí finále. Pak je tu ještě dcera, která je ze začátku příšerná, ale postupem času si ji oblíbíte. Soundtrack takovej nic moc, zněly jen vánoční songy. No a finále je hodně šílený, ale co čekáte? V sále bylo 9 lidí, nejdřív v polovině filmu odešli dvě borky a následně jeden páreček, ani se jim nedivím, tahy bych nejradši odešel, ale já se řídím heslem, když jseš v kině, tak tam zůstaň až do konce. 6/10 Baseballka byla nejúčinnější! (Olympia - 15.12.2023)

Přání (2023)

Film, který vznikl na výročí vzniku Disney, kteří teď slaví 100 let. Chvíli jsem přemýšlel, zda na to mám jít nakonec jsem si řekl, že na to musím jít a že na to chci jít. Neudělal jsem chybu, když jsem usedl do svého sedadla a začal na to koukat. Moc lidí tam nebylo, přece jenom bylo úterý, tak se není čemu divit. Co se týče děje, tak ten nebyl nudnej a já si to užíval. Animace byla pěkná. Hlavní postava byla sympatická, takže to bylo plus. Songy samozřejmě nesmí u Disneyho chybět a tady tomu nebylo jinak. Songy byly solidní, nejvíc jsem si oblíbil song; To je ten váš vděk, nebo jak se to jmenuje. Netuším. Záporák byl zajímavej, černá magie taky nesměla chybět. No a ta malá hvězdička dělala hodně pytlovin, to je jasný. Některý narážky a easter eggy na různý filmy od Disneyho taky nebyly od věci. No a finále, kde se samozřejmě zpívalo, bylo skvělý. Ta atmosféra mi dokonce přivodila husinu a to se jen tak nestává. Já jsem s tímto velice spokojen a můžu jen doporučit! 9/10 Jako Disney se překonal. (Olympia - 12.12.2023)

Dcera divočiny (2023)

Co si budem, byl to zajímavej film. A taky proto jsem na něj šel. Nešel jsem na něj kvůli Daisy Ridley, ale kvůli tomu, že mě to prostě lákalo. Navíc tu hrál Ben Mendelsohn, tak co víc chtít? Děj byl docela slabej. Nic moc přelomovýho to nebylo. Samotná Daisy Ridley taky nepředvedla sebelepší výkon, ale všechno změnilo finále a taky střípky minulosti. Soundtrack byl dobrej. Scény mezi Daisy a Benem byly perfektní a ta atmosféra taky byla trýznivá. Jak jsem před chvilou řekl, finále, při pádu a následném zastřelení, bylo solidní a taky díky tomu jsem známku zvedl o jeden bod. To je asi všechno co bych k tomu řekl. Možná ještě to, že scéna kdy Daisy ukazuje manželovi svoje tetování, byla taky hodně solidní. 8/10 Sice byl děj hodně pomalej, ale pár zajímavých a dobrých scén tam bylo. (Olympia - 11.12.2023)

Den díkůvzdání (2023)

Tak jsem si ještě jednou zašel na film v neděli 10.12. A to na film Den díkůvzdání a musím říct, že to bylo mnohem lepší než nějaká Perinbaba a dva světy. Sice jsem nevěděl do čeho jdu, ale věděl jsem, že to je horor a že to bude lepší než předchozí film, kterým byla Perinbaba. A k mému překvapení, to bylo mnohem lepší než jsem očekával. Herečka hlavní postavy byla pohledná, takže jsem se u toho tak netrápil. Hned první část filmu byla božská, tlačenice v obchodě byla natočena božsky a já to z hlavy jen tak nedostanu. Perfektní scéna, co si budem. Pak se děj posune o rok a tam to začíná. Vraždy byly totálně vypiplaný. Natočený byly perfektně a já jen žasl. Soundtrack taky nebyl špatnej. No a finální scéna byla naprosto skvělá. Taky se mi líbilo, že nebylo jasný, kdo je tím vrahem, až finální zvrat to odhalil a mně bylo jasný, že ten film musím ohodnotit vysoko. 9/10 Tak toto bylo teda hodně fajne. (Velký Špalíček - 10.12.2023)

Perinbaba a dva světy (2023)

Psala se neděle 10.12. a v kinech bylo všechno za 80 Kč. Tak jsem si řekl, proč toho sakra nevyužit? A tak jsem šel. Film na který jsem chtěl jít a který už si nepamatuju, jsem nestíhal, a tak jsem si zašel na Perinbabu a dva světy. Vůbec jsem netušil, že to má nějaký první díl a že to je vůbec druhý díl. No a co se týče filmu, byla to slabota. Herec hlavní postavy byl meh, nonstop se mu klepaly ruce, takže to byl takovej rušivej element. Děj byl hodně slabej. Postavy nemastný, neslaný, jen ta Lucie tam byla dobrá a možná i král. Soundtrack ani nezazněl a konec filmu taky nic moc. Samozřejmě, že pusa nesměla chybět. Co bych vytknul je to neskutečně, ale neskutečně odporný CGI, který bylo hnusný jak noc a já jsem měl fakt chuť z toho sálu odejít, naštěstí to byly jen krátký scény, ale fakt se to nedalo. 6/10 Aspoň se tam objevila ta Pavlovičová, když už nic. (Velký Špalíček - 10.12.2023)