• Fantasy

Kjodžinzoku no hanajome (2020) (seriál)

Nevím proč jsem to tenkrát udělal, ale chtěl jsem vidět nějakej krátkej seriál s krátkýma epizodama, protože o den později jsme měl jet na tábor a tahle šílenost ne mě vyskočila. Po prvním díle jsem to nejradši chtěl přerušit a už se na to nikdy nepodívat, ale co se nestalo. Najednou mi přeplo a řekl jsem si, že bych to mohl dokoukat, když už to má 9 dílů po 6 minutách, a navíc budu první z mých přátel, kdo tuhle nepředstavitelnou sračku uvidí. A tak se taky stalo, já to dokoukal a musím konstatovat, že to je neskutečná píčovina. K této sérii jsem se nemohl dokopat půl roku jaká to byla pejčovina. O ději se radši nebudu vyjadřovat, prostě nějakej král titánů vytáhne random kluka, kterej hraje basket, proto aby se stal jeho nevěstou a měl s ním dítě. Proboha to byla hrozná buzerantská píčovina. Nějaký scény při aktu tam bohužel byly a já u toho umíral. No a nakonec to dopadne tak, že se z toho kluka stane bisexuál. 4/10 Vyvarujte se tomuto anime!

Dunki (2023)

Prvním filmem, na který jsem letos vyrazil, se stal Bollywoodský film Dunki. Nehraje zde nikdo jiný než skvělý Shahrukh Khan. Chvilkama byl ten film docela depresivní, ale většina filmu je skvělá. Humor byl skvělej, celý kino se někdy řechtalo, tak, že to přervalo film. Jedna scéna ve mně zůstala ještě dlouho po konci projekce a to byla ta, když jeli pár týdnů v přívěsu, kde to bylo jako v kanále a do teď je mi z té scény na nic. Je to hodně krutá scéna, no. Asi nejdepresivnější scéna celýho filmu. Chemie mezi trenérem a Manu byla velmi pozitivní a já si to užíval. No a taková scéna u soudu, tak na tu dlouho nezapomenu. Když jsou na scéně tihle dva, tak si ji kradnou pro sebe, to bezesporu. Soundtrack byl fajne, Shahrukh zazpíval opět chytlavej song a to je za mě hodně fajne. No a finální scéna je hodně silná a vy cítíte s Khanem tu bezmeznou beznaděj. Za mě je to perfektní film a musím říct, že mě Bollywood zatím ani jednou nezklamal. 10/10 Perfektní film s velmi depresivní tématikou! (Velký Špalíček - 6.1.2024)

Ferrari (2023)

Posledním kino filmem, na který jsem si loni vyrazil, se stal životopisný film Ferrari s Adamem Driverem. Byl to zajímavej film z prostředí domova Ferrariho, z části o milence a nějaký závody nesměly chybět. A nesměla chybět ani havárie De Portaga v městečku Guidizzolo. Děj byl velice solidní, každá minuta filmu byla drásající především při závodech. Postavy byly fajne, až teda na manželku Ferrariho, kterou ztvárnila Penelopé Cruz, která byla příšerná. Když se objevila na scéně tak mě neskutečně srala. Ta se tam fakt nedala vydržet, ale zase je to kvalitní výkon, to se musí uznat. Co jsem si tak všiml, tak již dříve zmíněného De Portaga ztvárnil herec Gabriel Leone, který si zahrál i hlavní roli v seriálu Dom. Nejdřív mi nepřišlo, že by to byl on, pak jsem si myslel, že je to nějakej herec jemu strašlivě podobnej, ale pak jsem si řekl, že to musí být on. No a nakonec to byl on. Pak bych ještě zmínil perfektně natočenou havárii v Guidizzolu, která je teda velice brutální, nic pro slabé povahy. No a já jsem velice spokojen, takže nemám co jinýho říct. 9/10 Jako poslední film to bylo skvělý! (Velký Špalíček - 30.12.2023)

Karaoke blues (2023)

No tak jako bylo to hodně pomalý, co si budem, ale zároveň to bylo docela krátký. Pouhých 80 minut, to jde. Sice jsme vůbec nevěděli do jakého města nás hodili, ale mně to bylo docela jedno. Hlavně že tam bylo kino! Soundtrack byl fajne. Děj byl hodně pomalej, ale dobrý scény se tam našly. Postavy takový nemastný, neslaný, alkoholiků je všude dost. Ale budování vztahu tady bylo odvyprávěno a zahráno dobře. Za mě si ten film nezaslouží tolik chvály kolik dostává, ale pořád je to dobrý. 7/10 V jakým městě se ten film odehrával? (Art - 30.12.2023)

Wonka (2023)

Jeden z posledních filmů na který jsem loni v roce 2023 vyrazil byl Wonka. Dříve jsem viděl jenom Karlík a továrna na čokoládu s Deppem, ale ten už jsem za ten čas pomalu zapomněl. A tak jsem si řekl, proč si nezajít na prequel s názvem Wonka s Timothée Chalametem. A musím konstatovat, že jsem mile překvapen. Čekal jsem šílenou a zábavnou píčovinu a přesně to jsem dostal. Bylo to ujetý, ale takovej už Wonka je. Čokoláda byla lákavá, hned bych si taky dál, když na to teď myslím. Umpalumpa v podání Hugha Granta byl skvělej a když se objevil na plátně tak si kradl celou scénu pro sebe. Takovej už Grant je. Songy byly chytlavý. Cina si jel, to bylo poznat. No a záporáci taky nebyli špatní. No a taková třešnička na pralince byl Rowan Atkinson, vtipný jako vždy a já byl spokojen. 9/10 Fajne píčovina! (Art - 30.12.2023)

Lítá v tom (2023)

Překvapení roku, troufám si říct. Ale co se českých filmů týče. Čekal jsem neskutečnou volovinu, ale nakonec jsem mile překvapen. Film sice byl romantickej, sice byl úplně stejnej jako film Deset pravidel jak sbalit holku, ale v něčem byl prostě svůj. CGI na český poměry bylo nádherný. Navíc tam byl Kryštof Hádek, což je kvalitní herec a jeden z mála důvodů, proč jsem na ten film šel. Název mě nelákal, když jsem sedal do svého sedadla, tak jsem dlouho přemýšlel o tom, že jsem nejspíš udělal chybu, když jsem na to šel, ale o opaku mě přesvědčila jedna z prvních scén filmu. Sice to byla klasická romanťárna, ale vtipná a to se tak často nestává, hlavně v české kinematografii. A proto dám takovou známku kterou dám. 9/10 Sice je to klasická romanťárna, ale v něčem byla jiná. (Olympia - 29.12.2023)

Jedeme na teambuilding (2023)

Moje očekávání nebyly vysoký potom co jsem viděl ty recenze na ČSFD. A mám pocit, že se to vyplatilo, protože jsem byl příjemně překvapen. Prachař tady teda jel, to se musí uznat. Humor byl naprosto skvělej. Kino bylo sice poloprázdný, ale dost lidí se tam chechtalo. To jsem naposled zažil na Mimořádné události, co se českých filmů týče. Tento film je strašlivá píčovina, ale sakra vtipná. Soundtrack byl nařachanej nesmělo chybět ani Con Te Partirò. Holky z Teplic byly smash, o tom žádná. Brňáci byly skvělí, jsem se z nich několikrát malém posral smíchy. Paní Pičusová byla píča, strašně mě tam srala. No a to je tak vše. Dvojka určitě nevyjde, ale mně to nevadí. 9/10 Píčovina jak má být! (Olympia - 29.12.2023)

Ptáci stěhováci (2023)

No tak jako nebylo to špatný, jen ten humor byl slabší. Ale někdy se dal, takže aspoň něco. Ten film sám o sobě není vůbec špatnej, já jsem si ho užil, ale všichni víme pro koho to bylo dělaný. Pro děcka. Dějově to bylo docela slabý, ale lepší scénky se tam objevily. Postavy byly fajne i jejich dějové linky. Akorát malá Gwen mě docela vysírala. Pár postav bylo hodně šílených (v dobrém slova smyslu) jako třeba Ťunťa, papoušek jehož jméno jsem zapomněl a taky strýček u kterého jsem rovněž zapomněl jméno, no a taky volavky byly šílený. Soundtrack byl fajne. Záporák Kuchař byl taky blázen, docela mě zajímá co se s ním stalo, jestli havaroval nebo jestli byl zachráněn a vaří kachny na pomerančích dál. Kdo ví? To se snad dovíme ve druhém díle, pokud někdy vznikne. Za mě fajne oddychovka u které se minimálně jednou budete klepat na čelo a minimálně jednou se pousmějete. 8/10 Zajímavý to film. (Olympia - 29.12.2023)

Odpor (2008)

Jako nebylo to špatný co si budem. Daniel Craig hrát umí a tady se to jen potvrdilo. Taky tu měl kolegu, jímž nebyl nikdo jiný než Liev Schreiber, který taky podal skvělý výkon. Bylo zajímavé to sledovat, jako každý jiný válečný film. Soundtrack nezazněl, ale tady mně to nevadilo. Židovští uprchlíci z ghett, žijící v lese se ženami a dětmi, tak o tom přesně film je. A taky je o vztazích mezi bratry, jejíž jména si nepamatuju. Taky se tu dala sledovat neposlušnost některých Židů a jejich potrestání od Daniela Craiga. Za mě solidní válečný film o židovských uprchlících a o jejich přežití. 8/10 Zajímavej film se solidním Schreiberem!

Pád Třetí říše (2004)

Válečný majstrštik, nic jinýho na to říct ani nelze. Je to neskutečná kinematografická nádhera, která nesmí být nikdy zapomenuta. Nezaslouží si to. Neskutečný Bruno Ganz podává perfektní výkon, kde mi už potřetí, když jsem to viděl, spadla huba až na podlahu. Takovýhle ztvárnění Hitlera nemá v žádným jiným filmu obdoby. Možná ještě ve filmu Hitler: Vzestup zla, ale to není důležitý. Soundtrack mi tu byl u prdele. Když jsem tento film viděl poprvé bylo mi z něj zle, hlavně při scénách v lazaretu, ale jak se mnou šel čas, tak už mi ty scény v lazaretu vůbec nevadí. No a scény v bunkrech jsou fenomenální. Největší odpornost v tomto filmu je usmrcení 5 nebo 6 dětí. To je za mě hnus, ale Goebbels je zrůda a jeho žena ještě větší, tak se nedá ničemu divit. Takhle nějak vypadá klenot kinematografie! 10/10 Válečný majstrštik, klenot kinematografie, takhle by se dal popsat tento neskutečný film!