• Thriller

Jako hrob (2023) (seriál)

Očekávala jsem že Španělé nezklamou, herecky tedy ne, natočeno také dobře. Kolik by asi stála taková sledovačka? Místy nad rámec mého chápání. Ovšem výsledný dojem zní : "Padouch nebo hrdina, je to jedna rodina".  Předvídatelné jako prase. :)

Ostré předměty (2018) (seriál)

V tomto díle je vše čeho se jako mámy nebo babičky bojíme. Berlička ve formě řezání je bohužel fenomén naší společnosti. Pokud jste vychována "divnou" matkou je zaděláno na doživotní trauma. Příjemné je pro mne srovnání s knihou, nejsem zklamána. Hodně uvěřitelní herci, skvělé načasování zápletky. Vracím se opět ke zhlédnutí této série když mi ji nabídlo HBO. Jinak doporučuji audioknihu skvěle načtenou Lenkou Krobotovou.

Anna Nicole Smith: Neznáte mě (2023)

Název přesný - Neznáte mne. Je spousta krásných děvčat ale v dnešním světě musí mít povahu žraloka a úlisnost zmije. Nahlédnutí do života Anny je zajímavé a dokazuje to že bez drog se asi svět přestane točit pro celebrity. Trapné uhánění staříků kvůli prachům máme i v našem českém rybníčku. Třeba se dožiji natočených životopisů dnešních VIP. Ovšem raději ohluchnu než znovu zaslechnout příšerný umňoukaný dabing. Rychle jsem přepnula do původního znění. Zkouknout se dalo ale odvařená z toho nejsem. (Jsem totiž na chlapy).

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Sérii nehodnotím jako celek, nechci vytvořit aritmetický průměr. Velmi zvláštní gangsterka.

Zákony vlka (2023) (seriál)

Tato série dějově nebyla špatná. Ovšem nabyla jsem dojmu že místo herců hraje AI. Výkony všech kromě Kristýny Frejové byly strojené, nejživější byli nebožtíci na stole Kristýny a i ona se mi v roli líbila. Sem tam se režisérům podaří vylovit nějaký nový talent ale jinak se točí kolečko detektivek se stále stejnými herci. Sice krásná ale umňaučená Linda Rybová s mimikou ala Ulice mi lezla na nervy. Ovšem úplně bych Zákony vlka nezatracovala a třeba se dočkáme pokračování. :))

Jevy (2023)

Babky mne bavily. Kdybych věřila na duchy tak už je vyvolávám a posílám na patřičná místa vymést Audiášův chlév. Přemýšlím proč se autoři paplali s exteriéry když stejně buď tma nebo siena efekt nebo stařenky hulily dostatečně aby vytvořily atmosféru.  Jinak nezbývá než si postesknout že španělské důchodkyně a české důchodkyně je tedy asi rozdíl. Závěr super.

Šíleně smutná princezna (1968)

Nádherná pohádka s výbornými herci a skvělou hudbou Jana Hammera. Viděno snad 100x a vždy kouká celá rodina.

Joker (2019)

Miluji Joaquina Phoenixe. Jeho herectví je skvělé a roli Jokera ne hrál ale žil. Alespoň dojem takový je. Už v roce 1989 ve filmu Rodičovství což je komedie hrál zasmušilého Garyho luxusně. Zlomená duše dokáže napáchat hrozné zlo pod maskou klauna. Myslím že po shlédnutí tohoto díla se zvýšilo procento lidí s fóbií z klaunů. Luxusní taneček na schodech je majstrštyk Joaquina i kameramana, o hudebním podkresu nemluvě. A i zrůda může být miláčkem davu.

Oliver a bazén (2022)

Působivé dílko a tom jak se křehká duše třináctiletého chlapce vyrovnává se ztrátou milované osoby. Nelze se schovat ve vlastní hlavě. Námět není sladkobolný což je pro mne dobře a konec znamená začátek něčeho nového.