• Thriller

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Indy, krásné rozloučení s fanoušky. Harrison ve skvělé kondici. Pro mne to byl hezký konec dobrodružství Indyho, hudba opět výborná skvěle vtahuje do děje. Nelze než zamáčknout slzu a zavzpomínat jak jsme se syny trávili večery se zapůjčenými kazetami  VHS. Digitální podoba Indyho samozřejmě patřila k ději, lépe než by jej nahradili mladším klonem. Závěr filmu dojemný, tak to mám ráda - happy End. Tak sbohem Indiano.

Podivná tajemství (2002)

Vrátila jsem se po letech k filmu kde miluji postavy sesterstva Ya - Ya. Není to podívaná pro "akčňáky" ale mne baví.

Hollington Drive (2021) (seriál)

Prostě britské drama s kriminální zápletkou. Natočeno solidní kamerou, herecky dobré. Za průsery dospělých platí děti.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Seriál předcházela reklama jako kráva. Tak jsem tedy shlédla ze zajímavosti když Smetana si tak fandí že si hraje na herečku. Jsem rozpačitá z toho jak Prima odhaduje že tento seriál by mohl mít sledovanost jako Nemocnice na kraji města. Néééé, snad vkus českých diváků tak neklesl. Herecké obsazení bych přebrala jako figurky na šachovnici - černé a bílé, ovšem tady nastal šach mat hned prvním dílem. Katastrofa je slovo co mne napadá. Jo, a ta jedna hvězdička patří Komínkovi a Syslové.

Oppenheimer (2023)

Toto mi vyrazilo dech, někdy doslova když zvuk šlápl na plyn. Ovšem hudba excelentní, skvělý výběr hereckých Star ale i ve vedlejších rolích neznámí herci zářili. Obohacující příběh tvůrce vynálezu zkázy. Nějak jsem nezaregistrovala dlouhou stopáž (čehož jsem se bála). Ovšem je to vyloženě "kinovka" na ušmudlaném monitoru doma by si člověk nevychutnal vizuální stránku filmu. A Murphyho modré oči prostě miluji.

Matematika zločinu (2023) (seriál)

Herci odvedli dobrou práci. Jan Nedbal je talentovaný. Téma by podle mne chtělo rozvinout příběh který se místy zbytečně vlekl v touze vymačkat emoce. To bohatě stačilo v posledním díle. Houpavou kameru nesnáším, takto mi to připomíná soukromá videa z dovolených. Hudba místy tak patetická že kdybych zavřela oči měla bych dojem že sleduji telenovelu. Přes všechny tyto neduhy zajímavé a nelituji času věnovaného shlédnutí.

Ostrov (2023)

Celkem zábava, krásná krajina. Pro mne trošku cajdák ale mám Janu Plodkovou ráda a Langoš byl krásně protivnej.

Zakleté pírko (2019)

Bože, dospěláci neserte sem recenze že jsou pohádky shit. Troškova romantika, krásná příroda, humor. Koukejte si na porno a pohádky nechejte dětem.

Kdo mi jde po krku (2021)

Jednu hvězdičku Angelině a jednu záběrům na přírodu. Dabing jsem dlouho nevydržela, připomíná i s hudbou devadesátky a půjčovny kazet.

Poslední klient (2022)

Pro mne průměrně natočeno, výkony herců nic moc. Větší část stopáže jsou kecy a pak urychlený závěr. Na jedno zkouknutí ano.