• Thriller

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Proč hned odsuzovat film který kopíruje americké vánoční filmy? Na pobavení dobré, pokud se nad myšlenkou vztahovky hned nerozbrečíme nevadí. I taková romanťárna se dá zhlédnout. Ovšem zvukař by potřeboval na holou. Hodně to kazilo dojem z filmu a nezlobte se, předabování za mne bylo nešťastné. Ještě že nepředabovali Simonu Babčákovou, to by mne naštvali nejvíc. :)

Ženy v běhu (2019)

Plně se ztotožňuji s recenzí Tetsuo takže se nebudu opakovat. Za příjemné pokoukání na oblíbené herce dám 3* .

Dobrá sestra (2022)

Mrazivé téma by si zasloužilo více dynamiky aby nenudilo. Herci pro mne zůstali napůl utajeni byť jsem žhavila jas obrazovky na 100%. Neznamená přeci že temný děj by měl být zatemněn aby nebylo až na nějakých pár minut vidět obličej. A v takto neosvětlené nemocnici kde ani bílý plášť není bílý? Ne, tady mi severské pojetí vadí. Po chodbě běhají temné  siluety a v temné kobce místo sterilně bílého prostředí leží pacienti. Ubralo mi to hvězd. Tudíž 5\10.

Před vraždou (2022) (seriál)

Stanley Tucci jako laskavý vrah, versus David Tennant kterého mám velmi ráda, černý humor, výborné zpracování, dobře běžící konverzačka. Tohle u mne nezapadne ve filmovém propadlišti.

Můj muž to dokáže (2022) (pořad) odpad!

V dnešní těžké době kdy se na nás valí rady jak ušetřit, neplýtvat mne nazdvihlo soutěžení v chytání toustů. To co popadalo na zem by mělo k snídani jedno poschodí pečovatelského domu. Tzv. celebrity se natřásají v róbách a jejich soutěžící protějšky ze sebe dělají debily. Já v tom nevidím nic vtipného takže ani zábavný ani soutěžní pořad jak je uvedeno.

Blondýnka (2022)

Herecký výkon Any de Armas je to co mohu ohodnotit 5*. Prostě přesvědčivé dokonalé herectví kterému hodně pomáhá skvělá kamera.  Trošku rozpačitá jsem z toho že by ikona Hollywoodu byla pouze utrápená, znásilňovaná a využívaná krásná slupka? Chaoticky navazující scény na mne nepůsobí moc dobře. Černobíle natočeno je super ale život Marilyn je tady vykreslen také pouze černobíle. Stejně nepřestanu mít v hlavě obraz Marylin jako šťastnou Pusinku Kowalczykovou.

U mě dobrý (2008)

U mě teda dobrý. Film na mne působí trošku "formanovsky" Syrové postavičky včetně neherců, hudba perfektní, obsazení dobré. U tohoto filmu zjišťuji že na mne působí jako slavné Pelíšky. Stále více si jej vychutnávám díky atmosféře z časů tržnic a skořápek. Pro mne vtipné dialogy. Lenka Vlasáková  nám ukázala že umí zahrát minimalisticky obyčejnou ženskou a pak tu krásnou kometu v síťovaných punčochách. Konec trošku hollywoodský happy End ale u mě O.K.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Troškův humor stavěný na knize Miloslava Švandrlíka, skvělí herci a třešnička na dortu role Evy Holubové. Já se bavila.

Gentlemani (2019)

Bravo Ritchie, styl humoru mi sedí, kamera a hudba super. Hugh Grant se mi v roli líbil, konečně chlap a ne modrooké trdlo. Ostatní borce ani nemusím chválit.