• Krátkometrážní

V srdci moře (2015)

Velmi pěkně natočený snímek s vůní moře a ozvěnou dávných námořnických, velrybářských dob. Kdy být velrybářem bylo minimálně mírně nebezpečné povolání. Díky dávnému komiksu v časopisu ABC jsem v souboji na ostří harpun a zubů spodní čelisti jednoznačně nefandil lidem.

Zkázonosná kometa (1984)

Paradoxně je to vánoční film, dokonce s kometou. Možná ve své době originální. Dnes mne to nezaujalo. Mohlo to být mnohem lepší, bez Chakoteye i s Chakoteyem. Pár dobrých nápadů tam bylo. Pokud hledáte vánoční film volte jinak.

Husí kůže (2015)

Joe Black je částečně zpátky, (angl. Joe Black is Back) ale možná ne v takové formě, jak by tvůrci filmu chtěli. Oni také nebyli až tak dobré formě. I tak se jim mix laciných hororových záležitostí povedl ucházejícím způsobem. Mohlo to být o dost horší. Bude dvojka na Guantánamu, v KLDR či Detroitu?

Cooties (2014)

Breberky (Cooties) a psí boudu (Doghouse) jsem viděl v krátkém intervalu po sobě. Byť je dělí 5 let jsou si podobné. Možná proto jsem se k nim rozhodl napsat podobný komentář. Oba jsou tu označovaný za zombie horrorové komedie. Ač jsou blízké Zombielandu, tak jsou po stránce virologické blížší 28 dnům poté, ve kterých se rovněž o zombies nejedná, ale o nakažené virem, způsobujícím částečnou ztrátu rozumu, agresivitu a kanibalismus. V podstatě je to podobné jako u některých jedinců při nadměrné konzumaci alkoholu, většinou bez kanibalismu. U filmů Cooties a Doghouse napadaji viry jen určitou skupinu lidské populace – ženy (Doghouse) a děti (Cooties) ostatní infikovani nejsou. Kladem pro Cooties jsou: Známé tváře – Elijah „Frodo“ Wood přijemně potěšil, stejně jako cameo Jorge “Hurleye“ Gargii ze Ztracených a minicameo Matta Jonese z Perníkového táty, městečko Fort Chicken v Illinois, PPP – pestrá partička pedagogů, v celku svižný děj.

Doghouse (2009)

Psí boudu (Doghouse) a Breberky (Cooties) jsem viděl v krátkém intervalu po sobě. Byť je dělí 5 let jsou si podobné. Možná proto jsem se k nim rozhodl napsat podobný komentář. Oba jsou tu označovaný za zombie horrorové komedie. Ač jsou blízké Zombielandu, tak jsou po stránce virologické blížší 28 dnům poté, ve kterých se rovněž o zombies nejedná, ale o nakažené virem, způsobujícím částečnou ztrátu rozumu, agresivitu a kanibalismus. V podstatě je to podobné jako u některých jedinců při nadměrné konzumaci alkoholu, většinou bez kanibalismu. U filmů Cooties a Doghouse napadaji viry jen určitou skupinu lidské populace – ženy (Doghouse) a děti (Cooties) ostatní infikováni nejsou. Kladem pro Doghouse jsou: britský humor, jsou natočeny jako první, napaditost u nakažených dam, nápady k přežití, zapadlá obec Moodley, možná až moc reálná skupinka britských chlapů na kraji středního věku, voják jako bonus.

Češi na misi: Průvodce férového pijáka kávy (2014) (TV film)

Opět zajímavý dokument, že Češi v pomoci ve světě používají metodu, kdy dají prut a naučí rybařit než aby věnovali ryby. To, že je v roli ryb káva je vedlejší. Zajímavé jsou použité výrazy kojoti (výkupčí- lichváři) a globální jih (i když chudé země jsou i severněji). Družstva v Mexiku a Guatemale jsou snad funkční jako kibucy v Izraeli, možná vzor i pro některé naše zemědělce. Je dobré, že kromě lidí jako jsou Mrázek a Krejčíř má Česká republika také lidi jako je Barbora Mrázková a Stanislav Komínek.

John Wick (2014)

Ruští zloduši - mafiáni jsou opět v kurzu. Některé lidi může naštvat i relativní drobnost a pak vám nepomůže, že jste prominentní a arogantní člen mafie. Přišlo mi to jako inteligentní a propracovanější dílo od Q. Tarantina. Výrok o pozbytí výhod členství hotelu Continental má své kouzlo, stejně jako hotel sám i s Babou Jagou hranou Keanu Reevesem.

Kobry a užovky (2015)

Někdy si české názvy českých filmů zaslouží kritiku. U Kober a užovek se mi anglický název "Snake brothers" líbil. Ony celkově anglické titulky od Stephana von Pohl a šperkařky Shelleyi Leighton viděné v kině Světozor byly zajímavé. Hadí bratři s bratry Hádky nejsou příliš veselým a ani optimistickým filmem, i když se u nich člověk často zasměje. Hlavně Prušinovský ukazuje pohled, který občas není vidět. Film má jisté poselství i děj a to se nejen u českých a slovenských filmů cení.

Stolečku, prostři se! (2008) (TV film)

Německý stoleček poražen českým obuškem na plné čáře. A není to z nacionalistických důvodů. Obušek z této pohádky nevypadá tak přirozeně a vtipně jako obušek z pohádky o více jak padesát let starší.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Komentář chci napsat v symbolické datum 21.10. 2015, i když v tento den film trochu expiruje, tak ze svého kouzla a humoru neztratí. Minimálně je to další "dvojka" která snese porovnaní s jedničkou. Marty McFly a Emmett Brown jsou sympaťáci a jejich příběh Robert Zemeckis vypraví laskavým způsobem a cestovaní časem tu díky humoru nepůsobí depresívně. Oceňuji akci ČSFD, Pannonia Entertainment, Premiere Cinemas Praha Hostivař k tomuto datu. Ode mne by si tento film zasloužil lepší komentář. Chtěli by jste mít Delorean?